Hayatta tek gerçek olan (ölümü) nasıl can vereceginizi düşünürmüsünüz?

ölümün nasıl bişey oldugunu ve öldükten sonra neler olacagını hiçbir zaman ögrenemeyecegiz ölmeden

ve hadislerde ve kuranda bilgi veriyor dinimizislam sitesinden alıntıdır

(Allahü teâlâya yemin ederim ki, ölüm meleğini görmek, bin kılıç darbesinden daha şiddetlidir. Yine Allahü teâlâya yemin ederim ki, mümin bir kulun her damarı ölüm acısını duymadıkça, canı çıkmaz.) [Ebu Nuaym]

Ölüm acısı 70 kere kılıçla doğranmaktan fazladır; ama Allahü teâlâ, sevdiği kullarına bu acıyı duyurmaz

insanın bir eli kesiliyor ve acısına dayanamıyor sizde merak etmiyormusunuz azraili ölümü ve sonrasını ?

0|0
6|9

En İyi Kız Görüşü

• Ben cok düsünüyorum düsündükcede korkuyorum. Hele ölüm, kiyamet, ahiret kitabini okuduktan sonra. Ama günde 20 defa ölümü hatirlamak lazim cünkü o zaman öbür dünyada insallah sehitlerle beraber hasrolunacagiz. Allah gecinden versin, son nefes ve son nefes dahil imanli ve kuranli ölebilmeyi nasip etsin cümlemize.

0|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Kardeşim benim Hocam hep şöyle der..onada Hocası dermiş..

Ölüm anını ve sonrasını merak ediyorsan senin şuan neyle meşgul olduğuna bak. Bu demektir ki biz neyle haşır neşir olursak muhakkak ki ruhumuzu öyle verir ve yine öyle diriliriz. Amellerin ne kadar samimi ve temiz olursa yüce Mevlam sana hak ettiğin ölümü tattıracaktır. Sen kendinden emin ol gerisini Rahman ve Rahim olan Allaha bırak ona teslim olmaya bak..

0|3
    0|0
  • ben o kadar çok düşünürüm ki... bir sevdiinizi kaybetmek insana bu konuyu daha çok düşündürüyor ... evet ölümden biraz korkuyorum Allah ın istediği bir kul olsak korkmayız ama öyle değiliz

Allah imanla dolu bir hayat yaşamayı nasip etsin inş ölümümüz de imanlı ol

ur

AMİN !

0|1
    0|0
  • Merak ediyordum bu nedenle İmamı Gazali'nin Ölüm ve Ötesi kitabını okudum.Kendimi sorguladım.

0|2
    0|0
  • gıdınce gorcez ıste hıc ole bı merakım yok vlla :D

0|0
    0|1
  • çok mükemmel bir soru!

bunu bilip (yani öleceğimizden emin olup)unutup yaşayan tek varlık biziz ne ilginçtir hiç ölmeyecek gibi yaşarız son nefesimiz gelince kaçacak yerin olmadığını anlarız umarım zor nefes vermem(yiz)hiç birimiz öteki tarafta hesaba çekileceğim aklıma gelince boğulacak gibi oluyorum hatta geçen yıl sırf bu düşüncem yüzünden midem bulanmış hatta istifrağ bile etmiştim günahlarım aklıma gelince=(((

0|2
    0|0
    • ben ölmekten degil hesap verememekten korkuyorum sürekli dünya malı için çalısıyoruz sanki insan hiç ölmicek gibi belki yarın ecelim gelmiştir ama ben yıllarca öncesinin hesabını yapıyorum :)

• ne gühanın var merak ettim:)

• senin hiç yok galiba

Erkekler Ne Diyor 9

• insanin yasi ilerleikce ölumu daha cokdusunur oluyor Allah cumlemize kolay ruhunu teslim edenlerden nasip eder insallah

0|1
    0|0
  • Ölmek kuyudan ovaya çıkmak demektir. Ölmektende korkmaya gerek yok,zaten cebinde gezdirirsin , ancak ölmeden önce ölmeyi becermek gerek

0|1
    0|0
  • inş hayırlı ölüm kısmet olur

0|2
    0|0
  • Allah yolunda gidildiği sürece ölümden neden korkulur ki :-) ben ölümden hiç korkmuyorum

0|1
    0|0
  • Ölüm Allah ın emri öyle veya böyle acılı veya acısız bir şekilde ölücez ama en önemli olan şey ölürken imanlı mı ölücez yoksa imanı şeytana teslim edipte mi ölücez..Allah son nefesta şehadet getirerek ölmeyi nasip etsin herkese...

0|1
    0|0
  • astral yöntem ile ruhumu bedenimden çıkarmışlığım var. acı duymadım. ama yanarak, boğularak ölürsen tabi ki canın yanar.

0|1
    0|0
  • bi şekilde ölücez de ben öyle ihtiyarlayıp olmektense aksiyonli bir ölüm isterim :)

0|1
    0|0
  • ölümden sonrasını ve ölümü düşünmeye insanın aklı yetmez ahiret sonsuzluk gibi kavramlar bizi aşar

0|0
    0|0
  • cevabını bulamayıcağın soruyu çözmeye uğraşma boşuna gün gelince öğrenirsin

1|1
    0|1
Yükleniyor...