İnsanların zaafını kullanmak hakkında ne düşünüyorsunuz?

En nefret ettiğim şeylerden biridir ve en yaygın iki örneğini vermek istiyorum.

1. Bir bayanın fıtratındaki merhameti sömüren, istediğini yaptıran erkekler.

2. Bir erkeğin fıtratındaki geçindirme dürtüsünü kullanan, istediğini aldıran, onu köleye çeviren bayanlar.

İkisine de ciddi anlamda karşıyım. Lütfen yapıyorsanız, farkında olun ya da olmayın, bırakın.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

0|1
8|25

En İyi Erkek Görüşü

• Soruyu gördüm vaay dedim... Aferim iyi yakalamışsın olayın özünü. +5 yıldız.

Profilindeki yazını okudum direk beni tarif ediyor. Sevindim. Benim gibisi pek çıkmaz erkeklerden bile. Bayanlardan çıktıysa eğer benim için çok sevindirici. Yalnız olmadığını bilmek güzel. Tabii senin için üzücü. Vay haline. Epey sıkıntı çekeceksin çünkü o karakterle. İnşallah dayanabilirsin. :)

Soruya gelelim. Soru tammmmm benlik. Niye? Çünkü hackerim. Sistemlerin zaaflarından yararlanmak benim işim. Veee hackerlik esasen doğuşu itibari ile sosyal bir alan olduğu için İnsanları da birer sistem olarak görür ve manüple eder. Ve insan gibi sistemler hemen her türlü manüplasyona açıktır.

Burada olay manüplasyonlarımız ahlaki sınırlar içinde mi kalacak, yoksa hiçbir sınır tanımayacak mı noktasında düğümleniyor.

Benim açımdan, bir sistemi istediğim gibi manüple edebileceğimi bildikten sonra (kendi gücünün farkına varma, uyanış) sistemleri kendi egon,keyfin için manüple etmek son derece yanlıştır. "Ahlaki kurallar içerisinde" manüplasyon yapılabilir (ki bunu bilinçli veya bilinçsiz olarak herkes, anne babalar dahil yapar). Ama insanlara zarar verici, onları sömürücü, zaaflarından sonuna kadar yararlanarak şahsi çıkar sağlama türünden manüplasyonlara bende karşıyım ve sinir olurum. Bunları ifşa ederim. Ama sistem (kişi) sömürülmekten mutlu ise ve bu durumdan edindiği küçücük faydayı geleceğine tercih ediyor ve sana uyarına rağmen düşman kesiliyorsa yapacak da birşey yoktur. Müstehak der geçeriz n'apalım...

1|0
    0|1
    • Ben de cevabına 'vay canına' dedim :) Teşekkürler güzel cevabın için, çok tatmin edici oldu.

• Beğendiğinize sevindim. Zaten beğenmesen şaşırırdım. Çünkü pek benziyoruz birbirimize.

Ekledim o yüzden.

Erkekler Ne Diyor 24

• Bunu yapan kişiler zaten belli kişilerdir ki genelde bunlara çok taviz verilmekte. Öyle ki bu yüzden bu tür davranış ve hareketleri sürdürmektedirler.

Bir kişinin zaaflarını bilip de bu zaafları kullanmaya çalışmamak, bunlardan kendi çıkar sağlamamaya çalışmamak en güzel olgunluk örneklerinden biridir velakin bu değersiz ve küçümsenmiş bir biçimde görülüyor.

Yani aslında bu yapılanlara kulpları var. Onlar yine yapacaklardır, çünkü başka seçenek yok nasıl vuracak karşısındakini, kalbinden mi? Geçmişte aldığı yaraları bugün benden veya senden çıkaracak, başka yol yok, çünkü dayanamıyor, dayanır da yemiyor.

Cesaretsizlik insana her şeyi yaptırabiliyor.

cut.

2|0
    0|0
  • Bir şey söyleyeceğim sen niye başbakanlığa adaylığı koymuyorsun ? Teknik ayrıntılarla ben ilgilenirim sen yaşını büyütmek için babangilleri mahkemeye ver yeter :)) Bencil olmayan eşit düşüncelerine hastayım sitede bu düşüncelere sahip çok az bayana rastlıyorum zaten görünce hemen aslanım benim diyorum :)) Gel buraya aslan parçası zaten en büyük takım GS başka büyük yok :D Konuyu nereye bağladım ya..

2|0
    0|0
    • Her seferinde sesli gülüyorum bu şekere ya hdsjk

Yok bende lider özelliği, yoksa olurdu :P Bir kere yalansız politika-siyaset olmuyor. Ben topuna karşıyım bunların ya. Cumhuriyet sözde mubarek, hani cumhura söz hakkı?

Ben Fenerbahçeliyim! Bak nereye atladım ya.

• Bence de, iyisi mi ben hiç atılmayayım siyasete. Tutmasaydın atılıyordum hdfksj

Aynen kötünün iyisi *gözlerini devirir*

Takımımdan memnunum (-.-')

• Siyaset konusunda anlaştık o zaman :)). Haklısın bundan sonra GSliyim deseydin de dünyaları bana verseydin olmaz mıydı ? :(( Şu an çok kötü hissediyorum daha fazla konuşamayacağım ühüühüü

• bu karaktersizliğin erkeği / kadını olmaz arkadaşım karaktersiz her yerde karaktersizdir.

aldıkları nefes tükettikleri yaşam zarardan başka bir şey değildir.

2|0
    0|0
  • ilki için yorum yapmak istemiyorum ama ikinci konu da bence zaafını kullandıran tarafta bunun bilincinde oluyor genelde, ve karşı taraf kadar masumiyetten uzak. öz güven eksikliği, kaybetme korkusu. zaten birini kendinden, kişiliğinden başka bir araçla elinde tutmaya çalışmak da acizliğin daniskasıdır. o yüzden kendi düşen ağlamaz and eşşek olursan semer vuran çok olur vs vs bunları çoğaltmak mümkün..

1|0
    0|0
  • Yemek yemek icin drkegin parasini kullanip erkegin parasi bitince ilk tekmeyi onlari bastigi bayanlar :) biz onlara kisaca o... diyoruz ve cevremde boyle cok insan var ki insan demeye utaniyorum heleki boyle kisilerden birkac darbe yedigim halde yine ayirt edemiyorsun normal insanlarin iclerine karisiyorlar :)

1|0
    0|0
    • Yanlis yazmisim sinirden erkegin olcakdi o ilk basdaki kelime sinirlendim yine* :(

• amin amin inşallah herkezin karşısına gelir öyle birisi ya gerçi kaldımı ki onlardan :)

• Kaldı kaldı onlar hep evde kaldı merak etme sen hdfjk

• kime ne anlatıyosunki herkes menfaat peşinde

2|0
    0|0
  • Karaktersizlikten acizlikten başka bişey değildir. Acıyorum öyle insanlara gerçekten . nefret ederim öyle insanlardan.

1|0
    0|0
  • İnsanların geçim kaynağıdır zaaflar.Çünkü karşıdaki aklıyla bişey kazanamayacağı bildiği için hemen zayıf noktadan vurmaya çalışır.Böylece emeline ulaşır.Bu tür zaaflardan faydalanmaya çalışan insanlar toplumun hemen herkesiminde bulunmakla birlikte kendilerini çok sevecen ve akıllı zannederler.Ama tamam salaktırlar.Küçücük akıllarıyla akıl oyunu yaptıklarını zannediyorlar..Neyse onların da a.q

1|0
    0|0
    • Ağzımızı bozmayalım da, haklısın :) Teşekkürler cevabın için.

• Rica ederim.Sizin gibi düşenceli bir bayanla hertürlü fikri,konuyu sıkılmadan tartışmak zevk verir bana.Neredeysen aradığım kanka diyebilirim. Ha bide ağzı bozmak değilde hafif argo dan zarar gelmez diye düşünüyorum...

• Dunya o hale gelmiski artik evlilik muessesinde bile cikar var. Kadinlar bunu daha cok yapiyor zannimca

1|0
    1|0
  • hic sevmem kötüü yaa

1|0
    0|0
  • Çok çirkin bir harekettir. Hem kullanmak hemde kullanılmak.

Dediğin gibi fıtrata ve insan onuruna aykırıdır.

1|0
    0|0
  • en büyük fırsatçı onlar zaten

1|0
    0|0
  • ınsanların zaaflarını kullanmak acizlik

kapatmak lazım

1|0
    0|0
  • insanlar istediklerine zaaflarını kullanma izni verirler yani senin zaaflarını biri kulanıyor diye onu suclayamazsın ancak kendini sucalyabilirsin

1|0
    1|0
  • 2side enayilik

1|0
    0|0
  • Daha sonrada bayanlar diyorki nerdee adam gibi adam! Erkeklerde nerdeee dürüst bayan! Güvensizlik çığ gibi büyüyor

1|0
    0|0
  • Allah iyi insanlar cikarsin karsmiza

2|0
    0|0
  • Çok adice ve karaktersizce bir harekettir bu affedilemez

1|0
    0|0
  • ayıp derim ayıpppppppppp

1|0
    0|0
  • malesef her iki cinste yapıyor bu dediğini karakter meselesi

1|0
    0|0
  • tamam yapmıcam artık

1|0
    1|0
  • Bir bayanın fıtratındaki merhamet mi?

Cidden böyle mi düşünüyorsun?

Bir kadının fıtratında merhamet olmadığını düşünüyorum.

0|1
    1|0
    • o zaman annelik hakkında hiçbi şey bilmiyosun

• link

Cemaate karşıysan falan, değiller bunlar cemaatten. Çok kafa adamlar. Benim inancım pekişti bunların videolarıyla. Belki senin de işine yarar. Tamamen sana kalmış...

Onun dışında neden evlilik düşünmüyorsun?

• Ben bu inanç mevzusu nereden açıldı onu anlayamıyorum!

Benim sevgiliye ihtiyacım var, yardım istiyorum. İnancın varsa beni geri çevirme biri ile aramı yap. İki kişinin arasını yapmak, bir yuvanın kurulmasına vesile olmak en güzel aracılık değil mi?

Evlilik için henüz erken. En az 1 yıl daha öğrenciyim. Ardından askerlik var, askerden dönünce düzenli bir iş bulup bir miktar ara biriktirmem gerekicek. Evlilik ciddi bir iş, çocuk oyuncağı değil ki.

Sen şimdi 2 yıl bekle dersin ama bekleyemiyorum.

• Ben kızları kullanmayı çok seviyorum :D fıtrat diceğıne bence biraz allahın verdiği beyini kullansınlar da kanmasınlar :D

0|0
    1|0
  • kafası çalışan kendini kullandırmaz ama tabikide kötü birşey kendini kullandıranda enayidir.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

Yükleniyor...