Neden Sünnet oluyoruz?(Hiç düşünüp araştırdınızmı?)

En çok verilecek cevapları ankete ekliyorum.Lütfen cevabınız ankette yer alıyorsa yorum yazmayın.

Çoğu kişi bunu dine ve sağlığa bağlayacak.Buna eminim.

Bu soruyu cevaplamadan önce şunu bir okumanızı istiyorum. link

• Kuran da yazıyor(ayet hadis ve cüze kadar örnekleyin)
    21% (3)25% (2)23% (5)Oy Ver
  • Sağlık(Sebeplerini belirtin)
    36% (5)0% (0)23% (5)Oy Ver
  • Örf adet ve gelenek olduğu için
    43% (6)50% (4)45% (10)Oy Ver
  • Diğer
    0% (0)25% (2)9% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• Temiz tutulabilirse gereksiz ve kişinin rızası olmadan vücut bütünlüğünü bozmaya yönelik ve insan haklarına da aykırı olan dini bir sembol ve gelenek olmaktan öteye geçmeyen bir uygulama..

Hiçbir gelenek veya inanç, bana vücudumun herhangi bir parçasını asla kestirtemez..

Herhangi bir sağlık sorunu olmadığı veya kişinin kendisi arzu etmediği sürece tamamiyle karşıyım..

Benim söylemek istediklerimin tümü verdiğiniz linkte yazılmış..İlaveten ben de çok mantıklı bulduğum bir bilgi paylaşmak istiyorum link

Cevabım C

2|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• sağlık nedeniyle olmak gerekiyor, hastalık bulaşmasını minimuma indirmek gibi, Müslüman olmayan bazı ülkelerde de yapılıyor

0|0
    1|0
  • Sağlık diye biliyorum

0|0
    0|0
  • sağlık için olduğunu biliyorum

0|0
    0|0
  • Okudum ama doğru bulmuyorum . Din dogmatiktir sunu kabul artik

0|0
    0|0
  • açıkçası aynı soruyu bende düşünmüştüm, Allahın verdiğini değiştirmek olmuyo mu bu?

0|1
    0|0
  • Çok mu meraklısın sünnet olmamaya

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• A ve B şıkları...

Kur'an'da insanlar için söylenenlerin hepsi gereklilikleri olduğu içindir..

erkeklerin sünnet olmalarının gereklilikleri ise sağlık açısından;

1- penis kanseri riskini azaltıyor

2- yeni doğan çocuklarda idrar enfeksiyonları riskini azaltıyor..

3- kadında serviks kanseri riskini azaltıyor

4- cinsel yolla bulaşan hastalıklar riskini azaltıyor

Bu arada ne dinimiz hakkında ne de sağlığımız hakkında bilgimiz yokmuş bu sorunun cevaplarına bakınca bunu anladım :(

0|2
    0|0
  • İslamda yapılan bir sünnettir. Yani sevaptır. Ayrıca sağlık açısından da önemlidir. Ülkemizde neden yapılıyor diye sorsan, insanların çoğu sağlık ve gelenektir diyeceklerdir. Çünkü dinen de sevap olduğunu bilseler, içkili sünnet düğünü yapmazlardı.

1|2
    1|1
  • islamda varsa gerisi önemli değil çünkü islam hep sağlık içindir domuz veya alkol neden haramsa gavurlar bile yaptırıyo zaten bir ara sağlıklı oldugu için diye duymustum ateistler şimdi bunuda büyüyünce aklı erince kişiye bırakılmalı derler :D

0|0
    1|0
  • araştırmadım gerekte yok.olduk artık geri dönüşü yok.Haydi selametle.bence sizde kafa yormayın

0|0
    0|0
  • İslam geleneği.

0|0
    1|0
Yükleniyor...