Anlaşılmayınca susar mısınız?

Anlatırız, tartışırız, bazen öğreticidir dilimizden dökülenler, bazense estetik kaygı içerir.

Fikir belirtiriz, düşüncelerimizi anlamlandırabildiklerimizi sese dökmektir yaptığımız.Bazen amacımız anlaşılmak da değildir.Bizi bize anlatan bir akis isteriz ki kulaklarımızın özümüze doygunluğu artsın misyonuyla.

Ama insanız da kibirli terbiyecimiz bizi rahat bırakacağa benzemiyor.Sadece onu maskelemeyi iyi başaran göz boyayıcıları ya da sağlam iradeler var.

Yine de insanlığımızın bize verdiği dürtülerin affına sığınarak onu ilkel savunma mekanizmalarıyla modifiye edebiliyoruz.

Egonun girdaplarını haiz eden benliklerden iliştirilmisse varlığımıza;

Anlaşılamadığınızı anladığınız an ne yapıyorsunuz? Tepkisizlik de bir eylemdir.Eylemden itinayla kaçınma özgürlüğünü icraa edebiliriz değil mi?

Güncellemeler:
"Susar mısınız?"aslında cevabını okumak istediğim bir soru olamadı.Bu benim suçum.Algılarınızı kalıplara sokup ya sus ya da ölümüne konuş kutuplaşmasını ben yarattım.Aslında vermek istediğiniz kadarıyla fikirlerinizden şunu tedarik ermeyi istedim:Anlaşılmayımca nasıl bir düşünce sürecine giriyorsunuz ve bunu nihai eylemi nasıl vuku bulmakta?

Dedim ya suç benim, superegomun öğretisi nazik olma durumu veya fiili size teşekkür etmemi mümkün kılıyor.

Teşekkür ederim:)

0|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

• Yeri geldiğinde avazım çıktığı kadar susuyorum.

Ama gel de gör içimdeki fırkateynlerin ne fırtınalarla muharebe ettiğini..

Nihayetinde yine olan bana oluyor.

ÖndenGidenAtlı kim ki ..

1|0
    0|0
  • oha ne yazmışsın be :O oturup uzun uzun konuşmak isterdim seninle, hayata bakış açını dinlemek hoşuma giderdi ^_^ ben anlaşılmadığımda genelde içimden sitem ederim, off derim yine anlamıyorlar beni derim, sonra kendi hayal dünyama dalarım kendi doğrularıma kendi dünyama

1|0
    0|0
  • Karakterine kalmış ben anlayana kadar heryolu dener anlatırım pes etmem

1|0
    0|0
  • susarım anlamı ok çünkü anlatmanın daha fazla anlaşılmıyosun

1|0
    0|0
  • ileri zekalailara bisey anlatmak zor :)

1|0
    0|0
  • anlatmam gerektiğini düşündürüyosa durmam

0|0
    0|0
  • susmam ben sustukca sira bana gelebilir ondan

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• O nasıl istiyorsa öyle anlatmam Anlamasını istediğim şekilde anlatırım

Anlamassa Üstelemem

1|0
    0|0
  • Örneğin; şuan üniversiteden bir arkadaşım tarafından anlaşılmadım mesela. O kendini haklı göstermeye çalışıyor.

Cuma günü dersim var ve ona karşı sessiz kalacağım. Kendimi laf anlatmaya çalışarak yormak istemiyorum.

1|0
    0|0
    • Bu durumdan bir savaş yaratıp galibiyet yaşamak istemeleri ne ahmakça değil mi?

Savaşın yarattığı kaosta diline düşenin mühür olacağı sanrısı.Ve bunu da tüm kişiliğine atfedecek bakış açısı, acizliği selamlamak için güzel bir fırsat.

• Evet bir de zaaflar...

Değer verdiğin an aylarca güneşte beklemiş masken, aniden düşüyor.Sağlamlığına karşı yapacağın suçlamalar realistik olmayacak.

O düşüp bir sen kaldığında, karşıdaki sendeki boşluklara günü geldiğinde saldırmadan duramayacak.

• Arkadaşımla tanışalı 7 ay oldu ama en son yaptığı şey o kadar zoruma gittiki ondan soğuduğumu farkettim.Keşke beni dinlemeyi seçseydi ve gereksiz tripler atmasaydı.

• sadece susmak,kaarşındaki bazen seni anlamyayı bırak dinlemyr bile.bu tarz şeylere tahammül edemiyorm.herşeyi kendi biliyo böyleleri.başkasının düşüncesi çok da önemli değil.onlara göre tek bir düşünce doğru.o da kendi inandığı..

1|0
    0|0
    • Sanırım ikimiz de sığ perspektiflere tanıklık ettik.

Bu soruyu sorma amacım da içinde bulunduğum durumu somut bir veri haline getirip içten içe egocuğumun üstündeki suçlamaları temizlemekti.

• evet susarım

1|0
    0|0
  • evet susarım

anlatmaya calısırım bakarım anlamıyor

susarım

1|0
    0|0
  • susmam

1|0
    0|0
  • Ben susmak yerine uzuluyorum, acaba ben mi anlatamadim diyip efor sarfedip, iletisim kurmak istiyorum fakat insaniz sabrimiz var. Bazi insanlara bu sabir cok uzun vadede olsa bile kirilip, sacmalamak yerine en sonunda susuyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...