Kas çalışmasında hangi bölgeyi ne zaman çalışmalı?

Bölgeleri ayrı ayrı çalışıyorum. Örneğin 1.gün omuz, 2.gün, göğüs, 3.gün önkol-arkakol. Son zamanlrada omuz çalıştığım güne 3 setlik sırt çalışması da ekledim. Doğru mu yapıyorum? Bazı yerlerde göğüs-sırt, önkol-arkakol, omuz-bacak şeklinde çalışma yapılmasının daha iyi olduğunu okudum. Siz ne deersiniz? Bu şekilde devam mı edeyim yoksa programı değiştireyim mi?

0|0
23

En İyi Erkek Görüşü

• bu spora ne zaman başladığına anteramanı zorlanmadan yapabilmeme tüm vucut mu bölgesel çalışmanın mı sana uygun olduğuna kullandığın gıda takviyeleri varsa bunlara da bakar kendine özgü bir çalışma stilinde olabilir genelde bölgesel çalışmayı hafta yayar yeni başlayanlar ileri derecede spor geçmişi olan kişiler artı bir de gıda takviyeleri kullananlar ise daha ağır antremenlar yaparlar kol günü bacak günü gibi yani sen okuduklarına bakma senin vucudunun kapasitesini düşün her zaman

misaL spor geçmişi olmayan bu işe yeni başlayan kişiler gnelde 1 gün çalışır 1 gün dinlenir

eğer bir salona gidiyorsan onlar sana bir program vermişlerdir buna riayet et

%50 beslenme %30 Ant. %20 Dinlenme komple düşün. bu sporu.

0|0
    0|0
    • Hocam, hareketleri zorlanmadan yapıyorum. Evde dambıl ve halterle ağır çalışıyorum. c.tesi-pazar ve salı-çarşamba günleri çalışsam uygun olur mu?

• en doğru çalışma şekli bir gün dinlenme bir gün çalışma çünkü kasların dinlemeye kendini toparlamaya ihtiyacı var

Pazartesi Çalıştın diyelim Salı dinlencen ÇArşamba Çalışacaksın Perşembe Dinlenceksin Cuma çalışacaksın Cumartesi PAzar kardio yapabilirsin tabi çok aşırı abartmadan eger zor kilo alan biriysen aşırı kardio yapmaman lazım

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Yeni başladıysan her gün farklı bölgelere çalışmak doğru değil.

Programını değiştir.

0|0
    0|0
    • Şu an ikinci ayımdayım. İki aydır da aynı programı uyguluyorum. 2011' den beri her sene 2-3 ay çalışır bırakırım. (:

• Bırakırsan vücut çöker devamlı yapmanı öneririm kendi başına hiç bir şeey bilmeden spor mantık dışı salonda hocanla ayarlamalısın bence.

• 1.gün sırt-arka kol

2.gün göğüs-ön kol

3.gün bacak-omuz böylesi daha verimli ve iyi olur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• benim tercihim 1 gün üst tarafı calıstır diğer gün alt kısmı yoksa bir tarafı calıştırıp diğer tarafı calıştırmayınca sakatlık riski artıyo

0|0
    0|0
  • baglantılı durumda oyle olurda tek gun tek kas grubu en ıyı cozumdur haftada 4 gun yap ılk gun gogus 2 gun omuz 3 gun sırt bacak 4 gun on arka kol ıyı bır antreman kollar ekstra calıssın ıstersen gogus on kol omuz arka kol calıstırabılırsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...