Hiç unuttuğunuz senelerce aklınıza gelmeyen bir şeyi bir sabah aniden hatırladınız mı?

Senelerce aklınıza bile gelmeyen bir ayrıntı bir durum bir numara bir kıyafet seneler sonra birden aklınıza geldi mi?

Zihin nasıl bir oyun oynuyor bu durumda. Uzun zaman belki hatırlamaya bile çalıştınız hiç aklınıza gelmedi hatırlayamadınız ama, bir gün aniden aklınıza geldi..

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• Bu beynin arka planıdır arka planda herşey çalışır bilmeden düşünür durursun bazende ön plana gelir ve bazı şeyleri hatırlarsın hani ara sıra.

0|0
    0|0
    • arka planda neden çalışır?

• iyi madem korkmuyorum o zaman :)

teşekkür ederim.

• Rica ederim :)

Erkekler Ne Diyor 11

• hatırlamanın etkenleri;

1) Gereçlerin öğrenilmesinin üzerinden geçen zaman,

2) Karışımın (interference) ilk ve son öğrenilen şeylerin birbiri üzerine yaptığı etki

derecesi.

3) İlk öğrenme derecesi.

4) İlk öğrenilenin anlamlılığı.

burada benim en dikkatimi çeken şey 4. madde :)))

0|0
    0|0
  • İşle ilgili bazen oluyor. Yıllar önceki değil tabi. O zamanlar tatlı bir velettim. Simitlerimi kızlara indirimli satar zarar ederdim. Hey gidi hey, kafası güzel dünya. Barmen baaa bi' viçki.

0|0
    0|0
  • yok olmadı öyle bişey

0|0
    0|0
  • kıyafetlerim, is ile ilgili okul ile ilgili

veya eski sevgili gib vs. geliyor zaman zaman aklımıza :)

0|0
    0|0
  • öyle değilde yatağımın başında kalem kağıt olur her zaman çünkü gün içerisinde unuttuğum hatırlayamadığım kodu mutlaka rüyamda görürüm uyanır kağıda yazar sabah iş yerinde sorunu çözmüş olurum istisnasız her zaman böyle oluyor

0|0
    0|0
  • Yıllar önce lisede daha bir kere giydiğim eşofman takımını kimin calmıs olabileceği düsüncesi gibimi :))

0|0
    0|0
  • şimdi hatırlayamadım ama mutlaka gelmiştir.. Bir sabahın aydınlığı ya da karamsarlığı bile birşeyler hatırlatabilir :) bu bir yıldız hiç yakışmamış bu soruya 5* verdim gitti :)))

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim :)

insan aklı çok tuhaf halının altından neler çıkarabiliyor ilginç gerçekten.

• Rica ederim :) aynen öyle insan aklını, psikolojini çözmek, anlamak çok zor.. Bize ne zaman ne yaşatacağı belli değil :) Allah aklımıza mukayit olsun :)

• amim amin çok tuhaf gerçekten.

• oldu tabii ki

0|0
    0|0
  • Yok biz hiç öyle şeyler yapmıyoruz.

0|0
    0|0
  • kafamı kurcalama şimdi

pat diye çıkar bir şey uğraştırırsın beni

0|0
    0|0
  • neyi hatırladığımı unuttum iyi mi asjdsaljd

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• en iyi cevabı seçmişsin

pas geçiyorum sorunu Zed.

0|0
    0|0
  • Bazen oluyor zaten fil hafızası var bende unutmam kolay kolay :)

0|0
    0|0
  • yok oynamadı valla.

0|0
    0|0
  • Bana değil de ablama olmuştu öyle bir şey. Bir sabah Selim diyerek uyanmıştı, te 10 sene önce liseden arkadaşıymış, ablamı severmiş falan. Okulun pilav günü yalanıyla numarasını bulmuştuk Selim'in, ablamla karşılaştırmıştık yeniden falan. Tabii sonra anladık ki Selim çok değişmiş, tercihleri falan değişmiş baya. Ablama da ders oldu, öyle aklına gelen her şeyin peşine düşmedi bir daha.

0|0
    0|0
    • :)) yok peşine düşmek gibi niyet çok gereksiz.

sadece gerçekten unuttum sanıyordum.

• Korkmanıza gerek yok diye düşünüyorum. Konuyu bilmiyorum ama belki bir öğüt ya da uyarı niteliğinde aklınıza gelmiştir. Öfkelenmek de yersiz bu durumda, sizin elinizde olan bir şey değil ki...

• işte ne düşünmem gerektiğini inanın bilmiyorum.

Yükleniyor...