Kardeşimle nasıl konuşmalıyım? Ona nasıl yaklaşmalıyım?

Merhaba arkadaşlar. makul cevaplar yazanlara sımdıden tesekkurler.

1) Kız kardeşim, bana ve aileme gençlik kollarıyla ucretsız canakkale gezısı oldugunu söyledi, bu gece evden canakkaleye gıdıyorum dıye cıkmış. (halbukı bana salı sabahı evden cıkacaklarını söylemıstı) ve bızımkıler de harclıgını verıp ırtıbat numarası bıle almadan yollamıslar evden.

2) sevgılısı varmıs bılmıyorduk, sevgılısının profılındekı son paylasım kardesımle canakkaleye gıtmek ıcın yola cıktıları. ve erkekler yalan söylemeye ıhtıyacları yoktur cunku gızleyecek bırseylerı de yoktur, kız arkdsları varsa bnu rahatlıkla facebooka felan koyabılırler bılırsınız. yıne kardesımle bırlıkte gıdeceklerını de yazmıs tabıkı.

3) ancak kardesım onunla bazı samımı fotograflar cekınmıs, yasından erken fotograflar bunlar. ben bıle unıversıteye gelınce anca 4. sınıfta yasadıklarımı kardesım lıse 3 te yasamaya baslamıs. konu su kı benım aılem cok muhafazakardır, o cocukla öpüştü ve beraber gıttı ustelık de yalan soyledıgı ıcın okuldan bıle alırlar . ustune bır de babam kızkardesımı ıyıce döver. hayatı mahvolur anlayacagınız.

Ben bunların olmasını engellemek ıcın yarın eve geldıgınde kardesımle makul bır sekılde konusmak ıstıyorum. yaptıgının henuz erken oldugunu bu sekıldde habersız gıdılemeycegını ona anlatmak ıstıyorum

4) ancak benım kardesım cok agresıf, cabuk ofkelenır bu nedenle onunla oturup sakınce bırsey konusamazsınız. ben bunu ofkelendırmeden yapmak ıstıyorum. eger bu durum duyulursa sonucları cok kotu olur ve ben kardesımı sevıyorum. herkes genclıkte hata yapar. lutfen sacma yorumlar yapacaksanız hıc yapmayın daha ıyı.

ONA NASIL YAKLASMALIYIM? bunu nasıl nerde ne sekılde yaparsam daha yapıcı olur? yıkıcı bır ınsan degılım.

0|0
310

En İyi Erkek Görüşü

• Bence kardeşine onu böyle yap sunu bir daha yapma gibi telkinlerde bulunmak doğru geri dönüş sağlamaz ergenlik dönemi olduğu için ben merkezci düşünecek dışsesler onu pek bağlamaz şiddet de girer se çocuğa daha çok bağlanır evden de kopuş olur...Empati yaptırmalısın, ailen in gözünden senin gözünden bakmasını isteyebilirsin

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Sen üniversite sonda yaşadın diye o şeyin zamanı o zamandır diyemeyiz.

1|0
    2|3
    • yanı demek ıstıyorum kı , lısede bu tarz seyler erken.

• hayatı bıraaz daha ogrenmek. kıme guvenıp guvenmeyecegını anlamak. ıste buolay unıversıtede baslıyor

• Alakası yok.

• güzel arkadaşım okudum yazdıklarını konu çok hassas bu durumu evde konuşmamanı tavsiye ederim onu sakin bir yere götür ilk önce çanakkalede neler yaptınız sorusunu sor anlatmaya başlasın muhakkak hepsini anlatmayacak tabi ki sen güzelce dinle ve onu çok sevdiğini söyle sana asla zarar gelmesini istemiyorum kardeşim de sonra çanakkaleye hani salı günü gidecektin dedin bana niye yalan söyledin kardeşim dersin tabi uygun bir dille biraz agresif olacaktır sakin olmasını söylersin kızmıyorum sadece yalan söylediğin için üzülüyorum daha gençsin bende senin geçtiğin yollardan geçtim hayatı öğrenmen için yolun başındasın bazı hatalar yapabilirsin senden ricam bana ve ailemize asla yalan söyleme kırma incitme kimseyi diyebilirsin eğer ailesini seni seviyorsa yaptığı şeyleri söyler sende abla nasihatı vererek konuşmanı bitirirsin

0|0
    0|0
  • şu sorulara cevap alabilirmiyim

1-) yaşlar kaç ?

2-) üni.4 teyken ilk kez yaşadım diyorsun bu yaşadığın şeyleri kardeşinin duyma ihtimali var mı ?

?

0|0
    0|0
    • 1) yasları 17

2) ıhtımal yok

• hayır bu cozum degıl.

• başka iyi bir fikrin var mı peki ?

• Dostum al dışarı çık ve kardeşine sakin bir dilde ailenin nasıl bir tepki vereceğini ve yaptıklarının yanlış olduğunu anlat sen sakin olursan pek bir agresif hareket sergileyeceğini sanmıyorum.

0|0
    0|0
    • teskekur ederm ben bayanım bu arada. erkek gıbı hıtap etmıssınz gbı geldı de. aynen onu sahıle goturecegım, makul sekılde konusacagm aklıma gelen bu.

• Biliyorum ama kusura bakma benim konuşma tarzım böyle rica ederim iyi sabahlar.

• Konuşulmaz hemen öfkelenir diyosun, Böyle biri abla sözünü dinliceğini sanmıyorum ne desende o bildiğini yapacaktır, Sana göre o çocuk olabilir, oda kendine göre ben büyüdüm çoğu şeyin fakındayım diyodur, Sadece herşeye rağmen onun yanında olduğunu söyle hissettir yarın bigün altından kalkamıyacağı bir durumda olursa sana gelip yardım istiyebilme danışma kapısının açık olduğunu yüzüne vurmuyacağını anlasın, yoksa ne yaşarsa yaşasın hem kendi halletmeye çalışır sonu hüsranla bitebilir.

0|0
    0|0
    • ben zaten onun buyudugunun farkındayım, ama bazı seyler onun ıcın erken. belkı de ben yanlısım bılemem ama . cevabın ıcın tsekkur ederım. usttekı cevapla bırlıkte senınkı en ıyı cevap. aynen boyle yaklasacagm.

• Yaşadıkları için yanlış deme, sadece zamanı var yaşaman için demeni öneririm, bir insana ne kadar yasak koyarsan o kadar yapmak için can atar, Kardeşimsin canımdan parçasın sadece üzülmeni istemediğim için bunları söylüyorum sana bişi olursa ben naparım sen üzülürsen ben kahrolurum onun için neyi yaşayıp yaşamadığına sen karar vereceksin sen yaşıyacaksın elbet, ama unutmaki bazı şeylerin telafisi olmaz bir abla olarak her zaman yanındayım ve bu konu aramızda kalacak falan gibisinden konuya gir.

• Ne kadar dusuncelisin cok hoş ama lise 3 e giden birisi henüz ergenlikte yani işin zor neyse bilgili birileri cikar heralde

0|0
    0|0
  • Direk konuyo gir böyle bişey yaparsa ve babası tarafından bilinirse okul hayatının biteceğini ve onun için kötü sonuçlar doğuracağını söyle

0|0
    0|0
  • Direk konuyo gir böyle bişey yaparsa ve babası tarafından bilinirse okul hayatının biteceğini ve onun için kötü sonuçlar doğuracağını söyle ona

0|0
    0|0
  • Baban en iyisini yapiyo bu nedir abi ya 17 yasindaki velete bak derslerine bakmiyo fingirdemeye gidiyo ne hali varsa gorur belki sanada yegen felan gelir. :))))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Arkadaşça yaklaş.

"Oo sevgilinle gitmişsin, nasıl geçti falan" de. Gülümse.

Hiç yalanı, dolanı karıştırma. Anlattır ona, onu anladığını hissettir.

Oda sana anlatsın mutlu bir şekilde nasıl zaman geçirdiğini.

Konuşma sonunda da, senden sadece dikkatli olmanı ve kendini böyle tehlikelere atmamanı istiyorum, zor durumda kalmanı istemem de.

O mesajı alır.

3|2
    1|1
  • inan bana sen en doğru yolu kendin bulacaksın.. çünkü kardeşini en iyi sen tanıyorsun ve gayette bilgili, anlayışlı bir ablasın..nacizane tek tavsiyem fazla ısrar etme. o yaşlarda fazla ısrar ve öğüt ters tepip, yaptıkları yanlış davranışları daha cazip hale getiriyor..

0|0
    0|0
    • Üniversitede dudak dudağa fotoğraf çektirmek mantıklı, lisede olunca mantıksız yani öyle mi ? Çok saçma.

• onu en iyi tanıyan sensin ve nasıl yaklaşacağını daha iyi bilirsin

tek tavsiyem aileni katmadan konuş yani ailem duysa şöyle böyle olur gibi laflara lüzüm yok güzellikle yaptığı yanlışları farketmesini sağla

1|0
    0|0
Yükleniyor...