Insanların şişmanlardan hoşlanmama sebebi nedir?

şişmanlara karşı her zaman önyargı vardır ama türkiye gibi ülkelerde daha fazla bence. sizce bu neden kaynaklanıyor? bence dış görünüşün hoş olmamasından, "aa ne kadar iradesiz, ne kadar midesiz bir insan, dünyayı yese doymaz." anlayışından ya da günün birinde o kişinin yerinde olma ihtimalinin verdiği korkudan kaynaklanıyor. siz ne dersiniz? ayrıca erkeklerin şişman olması kızlara göre daha normal sayılıyor, kızların her zaman güzel olma zorunluluğu varken erkeklerin istediği gibi olma hakkı varmış gibi. bir de şişman insanları hor gören kişiler günün birinde şişman olmayacaklarından nasıl bu kadar eminler onu da bilmiyorum. hayatta her şey mümkün.

not: şişman değilim. sadece toplumdaki tüm ayrımcılıklara karşı duyarlıyım.

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• Alakası yok. Benim şişman yakın kız arkadaşlarım her zaman psikoloğum gibi beni dinlemiş, hayatımı iyi yorumlayan insanlar. Ben onların kalbinin çok iyi olduğunu düşünüyorum. Özellikle kilosu fazla olan kızlar çok duyarlı oluyorlar diye düşünüyorum. Yani katılmıyorum genel olarak.

1|0
    0|0
    • Senin killon kac ?

• bence bir erkğin şişman kızlar hakkında güzel bir şeyler söylemesi garip geldi kendisine. şişman kızları beğenen bir erkek ya kendisi de şişman ve çirkindir ya da gerçekten abazadır değil mi? :)

• Şişman kızları fiziken mi beğendim yoksa onların düşüncelerini mi beğendim? Eğer bunu anlamıyorsa 365 paragrafta anlam sorusu çözmeli. Anca anlar.

Erkekler Ne Diyor 5

• o onyargili insanlar salak benim bir cok arkadasim var obozite olan ya da hormonal bozuklugu olan ama sunu biliyorum zayif olupta kendini begenmis biri arkadasim olucagina sisman olsun cana yakin olsun ve hep oyle olur zaten hi samimiyeti bozmam kardesim diyebilecegim arkadaslarim var dislamamak lazim onlarin elinde olan bisey degil ben kimseyle kolay kolay dalga gecmem haa benim boy sorunum var eger laf aticak olursa kafasini kor bicakla kesecek kadar sinirlenirim

1|0
    0|0
  • mantık basit göze hoş gelen gönüle hoş gelir, artı kadın erkek şişmanlık durumlarını yorumlamışsın bu bana göre türk kültüründen gelen bir özellik bizim kültürümüze göre kadın biraz daha nayiftir çıtı pıtıdır kendine dikkat eder bakımlıdır, e tabi böyle bir düşünce oldugu için iri bir bayan gördüğümüzde çogumuz bazen ön yargılarımızın esiri olarak bilmeden yorumlar yapabiliyoruz , erkek olayına gelince erkekler türk kültüründe her zaman rahattır özgürdür ne yapsa ne olsa hoş görülür yapacak birşey yok tek başına dünyayı değiştiremezsin yani superman böyle gelmiş böyle gider :)

0|0
    0|1
  • hoşlanmak zorundamıyız?

0|0
    0|0
    • hoşlanmak zorundasınız demedim zaten, hoşlanmama sebebinizi sordum. soruyu okusaydınız anlardınız ya da okudunuz da anlama kapasiteniz yok.

• Bence cok sempatikler tabiki temizliklerine daha cok dikkat etmeleri gerekir hepsi bu :))..

0|0
    0|0
  • not : şişmansın o yüzden soruyorsun gözümm ;)

0|0
    0|0
    • önyargılısın o yüzden soruya değil de başka noktalara takılıyorsun gözüm.

• nokta mokta bilmem ben soruya bakarım sen şişmansın . ama yazıl bir spor salonuna kurtul bu derten ;)

• tin tin tin

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...