Aynı günde göğüs ve kol çalışmak

yarın göğüs çalışıcam da göğüs çalışması bittikten sonra ön ya da arka kol çalışsam nasıl olur mantıklı mı sizce?

herkese +1 :)

0|0
3|16

En İyi Kız Görüşü

• Evet mantıklı neden sordun? ( akademi okumus kısı)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bianda yüklenme derim

0|0
    0|0
  • Ön ya da arka kol çalış sadece yani hem ön hem arka çalışma

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Belli bir program dahilinde sırayla artırarak çalışabilirsin. önce çalışmanı etkileyen olumsuzluklardan kurtulmalısın. Sigara gibi. Düzensiz beslenme gibi..

Vücudun alıştıktan sonra haftada 3-4 gün çalışman yeterli olacaktır. Doğru yöntemlerle doğru hareketlerle çalışman çok önemli. Göğüs kaslarını hangi hareket, kol kaslarını hangi hareket çalıştırıyor bunları bilerek çalışırsan boşa kürek çekmemiş olursun. Ağırlıktan önce ısınmayı unutma. Ağırlıktan ziyade ağırlıksız etkili şınav hareketleri de çok etkili oluyor. Başka önemli bir konu ise nefes kontrolü. Doğru nefes alıp vermen senin daha çok yol almana yardım edecektir.

Sporlu günler dilerim..

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim 2 aydır bu sporu yapıyorum ve hareketleri biliyorum.yazdıklarınız için teşekkürler :D

• Göğüs-arka kol bir gun calismalisin Omuz-Pazu bir gun..

0|0
    0|0
  • Bi' gün göğüs+ön kol

Bi' gün sırt+arka kol

Bi' gün omuz+bacak yap..

0|3
    0|0
  • vücut şeklinle ve ne yapmak istediğinle alakalı normal yapıda vücutlta standart çalışma göğüs ve ön kol aynı gün kanat ve arka kol aynı gün çalışılır. omuz ve bacak yine aynı gün olmalıdır bunu haftalık programa yayabilirsin. Ama amacın kasları bölmekse ön kol ve arka kolu aynı gün çalışmalısın ve set sayısını 12 yapmalısın . ama şişirmek istiyosan 12-10-8 ya da 3 x 10 olarak çalışabilirsin . Ama programsız spor spor değil ameleliktir bişgin olsun bir program uygula mutlaka

0|0
    0|0
  • Arka kol çalışabilirsin dambılla :)

0|1
    0|0
  • Çok ağırır be paşam ben mesela bir günde 4 kol 4 bacak 4 göğüs yapıyorum 2 haftadır anca ama ben hemen hemen haftanın hergünü gidiyorum

0|0
    0|0
  • Göğüs çalıştıktan sonra olabilir hatta arka kol için bence daha yararklı çünkü çoğu göğüs hareketinde arka kol çalışıyor.

0|0
    0|0
  • Kardeşim benim programımda

Göğüs ve ön kol

Omuz ve arka kol

Kanat ve bacak bir arada. Tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Hayır ben çalışma derim.Rütbeli asker olarak bu konular hakkında epey bilgiye sahibim. göğüs çalışma esnasında farkında olmadan kolda çalışır (benc press )gibi ertesi günü kol çalışmak uygun değildir. ama sen bilirsin .

0|0
    0|0
  • ben gögüsle bicepsi aynı gün yapıyorum en mantıklısı da o zaten. büyük kas + kücük kas

0|0
    0|0
    • biceps ayrı bir günde tek giriyorum..

• kücük kas gruplarını tek girmene gerek yok onun yerine büyük kas gruplarını tek güne ayır.

• biceps girmek tüketiyor.

0|0
    0|0
    • biceps tüketmez hocam farklı kas grubu, gögüsler tricepsle calısır triceps tüketir esasen cünkü zaten cok yorulur gögüs calısırken.

• Kardeş göğüsten sonra arka kol çalışman iyi olur tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Once gögüs çalis zaten on kol arada faydalaniyor sonra da arka kol çalisirsin

0|0
    0|0
  • Bacak çalışması için ne yapmak gerek? Baldır , basen ws.

0|0
    0|0
  • Olur hocam devam et

0|0
    0|0
  • önce kol çalışsan sonra göğüs çalışsan daha mantıklı gibi geldi bana.

0|1
    0|0
Yükleniyor...