Ankara nın gezip görülecek yerleri nereleridir?

duyduğum bir kaç yer hamamönü, 7.cadde gibi. bu günkü hava şartlarını ve araba olmadığını göz önünde bulundurarak boş bir Ankara gününde nasıl vakit geçirilebileceği konusunda sevgili ankaralılardan yardım bekliyorum

0|0
13|19

En İyi Kız Görüşü

• kesinlikle en başta hamamönü derdim bende.. kızılaya sıhhıyeye kesnlikle gitme olaylar hala devam ediyor eğlenemezsiniz.. amaa Kuğulu parka , mogana , gölbaşına , gençlik parkına , bahçelievlerde harika mekanlar var oralara , Ankara kalesi , ümitköy civarı , göksu parkı , atatürk orman çiftliği , segmenler parkı buraları öneririmm..

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Kizilaya git derdim ama eylem falan olabilir, arkadasim varsa 7. Cadde de kafelere gidebilirsiniz alisveris merkezi cepa ya da ankamall gidebilirsin atarurk orman ciftligi acikmi bilmiyorum oraya gidebilirsin tarihi olarak Ankara kalesine gitme o yolu cikmak yorucu olabilir anitkabire gidebilirsin tabii araba yoksa buralar altarnatif

0|1
    0|0
  • yenidoğan

1|1
    0|0
  • tunalıya git kuğuları izle kuşlara simit at ankaradan da daha iyisini bekleme derim bir ankaralı olarak

0|1
    1|0
  • hamamönüne gidip nereyi gezicen allah aşkına? 7. caddeye gitmek için tomarla para lazım :) yoksa dükkanların kapısından baka baka gezerrsin :) gençlik parkına git sen bence :)

0|1
    0|0
  • Hamamönüne keisnlikle gitmelisin, çıkrıkçılar yokuşuna gidebilirsin biraz eski pazar havası vardır orada oradan Ankara kalesine kaledn sonra anadolu medeniyetler müzesine gidebilirsin . Kızılaydaki nadir bulunan kafelere kesinlikle gitmelisin. Atatürk orman çiftliğine gidebilirsin oradaki doğal sütten yapılmış yiyecekleri dondurmalrı keisnlikle denemelisin :) Daha vardırda aklıma gelmiyi :)

0|1
    0|0
  • barlar cad.

0|1
    0|0
    • Kac defa gittin oraya ayrica adam gezilip goruleck diyo 2 bira icip tuvette sikisilecek yer demiyo

• Anıtkabir <3

0|1
    0|0
  • O kadar cok yer var ki gezilcek

0|1
    0|0
  • Bahceli kizilay

0|1
    0|0
  • 7. caddede hiç birşey yok.bence farklı yerleri araştır

0|1
    0|0
  • Ankaraya 2 saatlikte olan Çayırhan diye bir yer var harika bir yer ankaralılar pek bilmez birde beypazarı var.

0|1
    0|0
    • ya çok uzakmış oralar. o kadar vaktimiz yok. ankarayı keşfetmeye çalışıyorum

• bahsettıgınız yerleri ıyı bılırım:)) işim geregı sık sık gıderımguzeldır evet,ancak onun gıbı cok yer var ankarada

• Evett :)) orada yaşıyorum

• bağları

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Bahçeli 3 ve 7. Tunalı arjantin tarafı. Kızılaya hiç çıkma karışıktır oralar şimdi :) Altında araban varsa gidebileceğin en iyi yer ümitköy çay yolu taraflarıdır.

0|1
    0|0
  • Ankara kalesine cikabilirsin. Koc muzesi gorulmeye deger.

0|1
    0|0
  • Ankara kalesi, hamam önü, ulusta roma hamamı, eski tbmm, anıtkabir, tunalı, kuğulu park, bahçeli, karagölde güzeldir, mogan gölü, harikalar diyarı.

0|1
    0|0
    • En anlamli en mantikli ve ankarayi anlatan bir cevap bide su var ankaranin ulusu var onu yZsadin tam olacakti

• Gölbaşında restraurantlar falan bulunur , etnografya müzesine gidebilirsin.

Daha sonra Polatlı'da müzeler var - Kral mezarı falan var.

0|1
    0|0
  • heryer dag heryer bayır :D ankarada cok az yer var bılınen 7. cadde hızlı karanfıl ama gezmek ıstersen mavı gol e gıt cok guzel degıl ama ıdare eder :)

0|1
    0|0
  • arkadaşım ankaradaki 13. yılım. hala lan bugün boşuz çıkıp gezelim dediğimde çıkacak bir yer bulamıyorum.

0|1
    0|0
  • Yabancı turistlerin gezdiği ama çok çok da güzel olmayan yerler (Ulusta olmaları dolayısıyla): Ankara Kalesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Resim ve Heykel Müzesi, Etnografya Müzesi, İlk Meclis, Hamamönü, Hacı Bayram Veli Camii ve Augustus Tapınağı...

Bunların dışında Kuğulu Park, Botanik Park, Atakule, Eymir görülmeye değer yerler arasında.

Özellikle Eymiri bisiklet sürmeyi seviyorsan tavsiye ederim. Ankara doğal bırakılan nadir yerlerden biridir.

0|1
    0|0
  • Keçiöreni gez

0|1
    0|0
  • 7. Cadde boşver normal bir cadde gibi.. Kızılay da bir çay ocağında otur daha iyidir... Sıhhiye de olabilir fakat ankarada aman aman bir yer yok 6 ay kaldım ben göremedim, belki ben görenemişimdir ya da görenemişimdir...

0|1
    0|0
  • Keçiören de Estergon kalesi , Teleferik görebilirsin . Tuna göleti vardır.

Ulus heykel Anadolu medeniyetleri müzesi. 7.cadde. Şentepede Ankarayı ayaklarının altına alabilirsin mesela.

0|1
    0|0
  • doğrusunu söylemek gerekirse gezilcek pek yeri yok ama yaşamak için güzel şehir. zaten 4 senedir türkiyenin en yaşanabilir kenti seçiliyo. ayrıcanaktan 7. caddede bişey yok ki..

0|1
    0|0
  • Ankara = kocaman bı boşluk : ) otur evınde : )

0|2
    1|0
  • gölbaşına da mangal keyfi yapabilirisn

0|1
    0|0
    • yeme içmeden ziyade gezip görmr anlamında sormuştum.teşekkürler

• tiyatroya gidin

0|1
    0|0
  • nerede oldugunu soylersenız vaktınızıde belırtırsenız sıze dolu dolu bır angara turu onerebılırım..

0|0
    0|0
  • izmirdeyim ben no knowledg:D

0|1
    0|0
  • Bent deresi çok mübarek yerdir.

1|3
    0|0
  • Melih Gökçek :)))

0|1
    1|0
  • Anıtkabir dışında heryer:)

0|1
    2|3
    • Hayırdır ? Anıtkabir nerene battı da o dısında heryer diyorsun ? Anıtkabir de yatan Ata sayesinde memlekette namusunla şerefinle hür geziyosn.

Yükleniyor...