Osmanlı Birinci Dünya Savaşı'nı kazansaydı...

topraklarını 3 misli genişletip tüm dünyaya hakim olsaydı,resmi törenlerde "padişahım çok yaşa kanımız canımız feda olsun osmanlıya diye bağırırmıydınız yada cumhuriyetçi isyancıların yanında atatürkle beraber sonu ölümde olsa, ankara da elmadağa çıkıp mevzi mi alırdınız?

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Cevabı boşver soru mükemmel.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Osmanlı düşmanı bir zürriyet olurmuydunuz diyorsun yani

0|1
    0|0
    • soruya cevap vermekten korkar mıydınız, şıkkı olmadığı için başka mevzular anlatmaca. diyosun yani

• ben geçmişim derken atalarımızı kastetmiştim.sen geçmiştekileri ananla zina sonucu doğanlar olarak anlıyon herhalde atatürkçü puşt

• padişah sarhoş kafa ananı düzmüş işte piçkurusu

Erkekler Ne Diyor 4

• Osmanlının dünyaya hükmedecek mantalitesi, o dönemde devam ediyor olsa idi, zaten Atatürk gibi bir zeka osmanlının yönetim kadrosunun çok önemli yerlerinde olurdu... Keşke olay sadece tek bir savaş olsa...

Ayrıca Atatürk Cumhuriyet kurmak için değil, Hür ve özgür bir toplum için Osmanlıyı karşısına aldı. Benim görüşüme göre o dönemde zaten Osmanlının adı kalmıştı, nerelerden yönetildiğini azcık tarih okuyan herkes bilir.

1|0
    0|0
  • birincisi hiç bir padışah kendisine canım kanım sana feda olsun dedirtmez 2. konu ise atatürk bir osmanlı askeriydi o zamanda osmanlı için savaşıyordu ve osmanlıya hizmet eden bir asker olarak kalacaktı şu sorduğun soru çok saçma atatürkü burada resmen bölücü bir güç olarak belirlemişsin ama atatürk bir ülkeyi bölmedi sadece geri kalanıyla bir ülkeyi canlandırmaya çalışıyor hepsi bu

2|0
    0|0
    • atatürk osmanlı sultanının finanse ettiği çocuk tecavüzüne son verdi..o zamana kadar afrikalı çocukar 4 yaşlarında köylerinden kaçırılıp hadım edilip saraya uşak yapılıyordu.

• pardon ya cahille tartışılamayacağını unutmuşum :))

• "delinin her dediğine he he deyecen" ben de bu tezi çürütmeye çalıştım olmadı

• zaten yikilmak uzere olan bir devletti Osmanli,dolayisiyla boyle bir ihtimal yoktu.Mustafa Kemal'in basarisi coktu,ancak o olmasaydi da baska bir Mustafa Kemal elbet cikacakti..zaten Mustafa Kemaller bu ulkeyi kurdu

1|0
    0|0
    • niye ihtimal olmasın.farz edelim andoluda dünyanın en zengin altın ve petrol yatakları keşfedildi.para kum gibi.nasıl yıkılacakmış?o para ile istemediği kadar arap aşiretini kendine bağlar afrikadaki toprakları kaybetmez hatta miilyonlarca asker kiralayıp yeni fetihlere geçer.

• hala tezinden vazgecmiyceksin dimi? :) birinci dunya savasi sirasinda iste aynen boyleydi durum..50 den fazla sadece Amerika olsa dusun..bunun Fransasi var,ingilteresi var..var da var...ama dedigim gibi sadece para degil olay

• bu tez işi değil tarih.ingilizler arap aşiretlerine osmanlıdan daha fazla para verdi bağımsız olup olmamak gibi bir mefhum araplarda şimdi olmadığı gibi o zamanda yoktu.kim iyi maaş verirse o devlete tebaa oluyor.amerikada para olmasa orda barındırmazlar.

• Atatürk'ün yanından ayrılmazdım canım kanım Atatürk'e feda olsun...

1|0
    0|0
    • che guveradan dan bahsetmiyoruz. o durumda da olsa atatürk yine kazanır zira dünyada matemetikten daha güçlü bir otorite yok.

• evet che den farki,kendi ulkesi icin savastigidir Mustafa Kemal'in

• Memo arkadaşım çok haklı , ayrıca ben onu birileri anlasın diye söyledim :)

Yükleniyor...