Çok zor durumda kalsanız aileniz/evladınız için hırsızlık yapar mıydınız ?

Çok zor durumda kalsanız aileniz/evladınız için hırsızlık yapar mıydınız ? Cevaplayan herkese +1

0|0
17|22

En İyi Erkek Görüşü

• Hırsızlık dediğin de ne kadar bir bütçe o önemli mesela ekmek süt gibi bir miktarda çalmaya ne gerek var ki iki araba yıkasan bahşiş olarak bile verirler o parayı sana ama ameliyat olacak biri ölümle yaşam arasında olursa aileden, ve yüksek bir miktarda masraf çıkarsa banka ve çevremden de bana bu parayı sağlayacak birileri yoksa son çare yine de hırsızlık olmamalı o anda sınavdasın işte belki de hırsızlık yaptığın kişi senden daha zor bir durumda onu bilemezsin en güzeli işin varsa sahip çıkıp dört elle sarılmak.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Sanırım yapardım ailem için kılımı kımıldatmam ama evladım için yapardım sanırım yapmam diyenlere inanmıyorum yapılır

0|1
    0|0
  • Yapardım tabii, onlar için yapmıcam da kim için yapıcam.

2|2
    1|0
  • Hayır, bana göre değil. Gerekirse namusumu hiçe sayar, bir şekilde kazanırım ama hırsızlık yapmam.

0|1
    0|0
  • Allah kımseyı evladıyla aılesıyle sınamasın.en zoru.yapmam dıyıpde bol keseden atamıycam.

3|2
    1|0
  • Hırsızlık yapabildiğine göre elin ayağın tutuyor demektir.

eli ayağı tutan bir insanında hırsızlık dışında yapabileceği çok şey vardır.

gönül ister ki kimse zor durumda kalmasın.

ama hırsızlığın hiç bir haklı sebebi olamaz.

0|1
    0|0
  • Allah kimseyi çaresiz bırakmasın çaresiz insan bir çok şeyi göze alır

0|1
    0|0
  • hırsızlık değilde dilencilik yapardım hırsızlık hem çocuğunuz/ailenizin psikolojisini ve aile içi sorunları tetikler bu yüzden ya bir yerde işe girin ya da su vb. şeyler satıp dilencilik yapın.

0|1
    0|0
  • hayır yapmazdım ne olursa olsun

0|1
    0|0
  • Çok pişmanda olsam sanırım evet

1|1
    0|0
  • Yapmazdim..

0|1
    1|0
  • O 'çok zor durum' yaşanmadan hırsızlık yaparım demek kolay değil.

0|2
    1|0
  • Yapmak istemem ancak tek çare o ise galiba yapardım

1|1
    1|0
  • Dilenirim o kadar zor durumda kalsam

0|1
    1|0
  • yaparım . Ama o durumdan çıkıncada ne çaldıysam parasını öderdim.

0|1
    1|1
  • Su satarım limon satarım yapmam

0|1
    0|0
  • Allah ne niyetle yaptığımı biliyor sonuçta. Ama kesin olarak yaparım da diyemem şimdi...

0|1
    0|0
  • Asla.hırsızlık kadar rezil birsey yoktur bu hayatta.fahişelik yaparım yine hırsızlık yapmam.öyle bir durumda.

0|2
    1|0

Erkekler Ne Diyor 21

• yapmazdım herhalde isterdim bisikletimi caldılar ufak bişey olsa bile cok üzüldüm o duyguyu başkalarıda yaşasın istemem ama namussuz biri varsa af yok

0|1
    0|0
  • o anki ruh halime ve durumuma göre değişir ama şuanki ruh halimle cevap vereyim yapmazdım başka bir çaresine bakardım ama o anki şartlar ne getirir bilnmez

0|1
    0|0
  • yapmam yapamamda hiç param olmasa bir kaç kurul birleştiri olta alırım balık tutarım durumumu düzeltene kadar işkur kursları var onlara giderdim para almak için

2|1
    0|0
  • zor durumda kalmasamda yaparım

2|1
    0|0
  • evet yapardım vicdan azabı çekerek

2|1
    0|0
  • yapardım galiba açlıktan ölcek duruma gelseydi ailem

2|1
    0|0
  • Burda yaparım diyenlere sesleniyorum , sakın ola haberle de hırsızlık yapanları kınamayın onlara destek olun kadını yerde çantasını almak için sürükleyen gördüğünüzde alkışlayın helal olsun deyin vb.

0|1
    0|0
  • İlk önce yardım dilenirdim sokağa iner dilenirdim hırsızlıktan iyidir baktım olmadı yapardım

2|1
    0|0
  • Hayır

Yapmam...

0|1
    0|0
  • yapmam çünkü onların boğazından geçecek haram onlara yapılacak en büyük kötülük

0|1
    0|0
  • Ailem cocuklarim icin gozumu kirpmam

0|1
    0|0
  • Rabbim kimseyi caresiz birakmasin! Ole bir insan her seyi yapar ama yuz kizartici suc en son secenek olmali.

0|1
    0|0
  • Amerikan filmlerinde bu tür senaryoları çok görüyoruz. Onlardan daha az evlatsever olmayacağımıza göre aynısını bizde yaparız

0|1
    0|0
  • hayat fani kardeşim herşey bir sınav bu dğnyanın bir sonu var evladım zor bir durumda olursa tek çare hırsızlığa kalırsa allaha dua ederim hırsızlık dünya için geçici çözümdür ;)

0|1
    0|0
  • Allah kimseyi o duruma düşürmesin... malesef zor durumda olsam yapardım... ilerde ödeme durumum olduğu anda geri öderdim...

0|1
    0|0
  • evladım için yaparım da ailem için yapmam

2|1
    0|1
  • şuan yapmam diyorum ama o anki psikoloji nasıl olur bilemem.

0|1
    0|0
  • kimseyi üzmeyecek şekilde evet

0|1
    0|0
  • Mecbursam yaparim elime fırsat geçerse çaldığım kişiye ödemeye çalışırım.

0|1
    0|0
  • her yolu denerim hırsızlık yapmadan önce,bir de ne için yapılacağına bağlı

0|1
    0|0
  • Allah kimseyi kötü yola itecek kadar mecbur bırakmasın ama mecbur kalırsamda yapardım herhalde

0|1
    0|0
Yükleniyor...