Nasıl yüzüceeem ? :)

napsam ne etsem suyun üstünde uzun süre kalamıyorum yani sırt üstü kalabiliyorum ama yüzüstü kalamıyorum napıcaam :)

0|0
6|11

En İyi Erkek Görüşü

• ben yüzmeyi bilmediğim zamanlar kesinlikle kafamı suya sokmazdım. 11 yaşımda düşündümki nefesimi yaklaşık 1 dakika tutabiliyorum.

kafamı suya sokar vede nefesim tutarak yümeye çalışırım dedim ve ilk denememde derin nefes aslıp ilk 5 saniye sadece kendimi suya bıraktım ve 5 saniyenin ardından nefesimi tutarken kulaç atmayı denedim ve tabi bu arada yüzüstü duruyorum kendimi komple suya bırakmış vaziyette yüzme hareketini özümsemek amaçlı kulaç atmaya çalışıyorum.

bu şekilde 2 gün boyunca denemeler yaptım ve 2. gün deneme yaparken artık su üzerinde mesafe katedebildiğimi farkettim ve zamanla bu şekilde denemeler yaparken artık kafam suyun içine gömülmeden yüzebilmeyi başarıyordum ve ilerleyen zamanlarda nefes kontrolüm düzeldi.

yani anlıyacağın şu; ilk yüzmeyi öğrendiğin zamanlarda nefesini ne kadar tutabiliyor isen o kadar yüzebilirsin, taakii artık yüzerken kafan suda batmıyacak kadar yüzme hareketini özümseyinceye dek.

bu arada yüzmeyi öğretmek isterdim :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Önce kolluk ya da elde tutulan köpüklerden kullanarak yüzmeyi dene.

Gözlük veya şnorkel ile yüz üstü kafan suya gömülü yüzmeyi dene. Muhtelen başarılı olacaksın, bir süre şnorkel ile yüzdükten sonra şnorkeli çıkarıp normal su üstünde kalıp yüzebilirsin.

0|1
    0|0
  • 7 yaşımdan beri yüzüorum biraz deneyimliyim buradan yardımcı olabileceğim kadar olayım :) Balon nasıl su üstünde kalır içindeki havadan dolayı dimi?Snn içnde hava bulundurabilcein neren var 1.si karnın 2.ağzın snn başka varsa bilemem :D Suyun içindeyken dinlenme pozisyonunda fazla kıpraşmadan köpek yüzüşü diye bir tabir var obu yaoarkne ağzını balon yaparsın yüz üstü kulaç atacaksanda karnını yaparsın ben böyle öğrendim kolay gelsin .)

0|0
    0|0
  • istanbuldamı yaşıyorsun?

0|0
    0|0
    • Hayrola yüzme dersi mi vereceksin?

• değilim

• ozaman yardımcı olamıyacğaım.zira ibb nin iştirakleirnden spor aş nin havuzları var orada ister ücretli ister ücretsiz senaslarda hocalar gözetiminde yüzme öğreneblirsin.başvurmak içni neler yapman gerektiğini anlatacakdım...bu arada acizane haftada 3000mt yüzen biri olarak bu bilgileri paylaşmak istedim.

• Bodruma git orda gir denize istesende batamiyon zaten..bn ilk defa orda git-gel 450 metre yuzdum.tabi gittikten sonra 1 saat dinlenmeden olmuyo:)

0|0
    0|0
  • yüzüstü mü ?

0|0
    0|0
  • aynı dertten muzdaribiz :D 2 senedir istanbuldayım daha yüzmeyi çözemedim :D

0|0
    0|0
  • açıkcası ben hep kulaç atarak yüzdüm kolluk takarak dene.

0|0
    0|0
  • Kursuna gitsene

0|0
    0|0
  • kolluk takarak dene.

0|0
    0|0
  • anatomin uygun değilse yüzemessin. senin gibi suda kalamayanların birçoğu aslında beceriksiz olduğundan değil fiziksel yapısı uygun olmadığından yüzemiyor. çok da önemseme. toprak üzerinde de çok eğlenceli sporlar var.

0|0
    0|0
    • 175 boyun 55 kilom olmamı

• sırf boya kiloya bağlı değil. ama kilolular daha uygun.. balık gibi olcan yani

Kızlar Ne Diyor 6

• ders al.. bir günde öğrenir bir ayda usta olursun.

0|0
    0|0
  • Bunun kiloyla falan alakası yokki sadece suyun üstünde hareketsiz bile kalsan kaldırır zaten sen en iyisi şu uzun makarna dedikleri şey var ya onunla öğrenirsin.

0|0
    0|0
  • İyi bir kursa gidip eğitim alabilirsin

0|0
    0|0
  • bende yüzmeyi bilmiyorum kuzenim bana denizaltında giyilen kıyafetlerden aldı hiçbirşey yapmasanda su üstünde duruyorsun cocuk gibi kolluk ya da canyeleğide giymek zorunda kalmıyorsun

0|0
    0|0
  • bende ya :((((

0|0
    0|0
  • İlk önce sol kolunu sonra sağ kolunu at birden burnunu kapamadan derinlere dal en iyisi bu :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...