Öğrenci milleti neden böyle?

Çoktandır takip ediyorum. Artık öyle bir öğrenci topluluğumuz var ki kendileriyle nasıl övünsek bilinmez.

Biri herhangi bir cumhurbaşkanımızın ismi sorulsa aslında onun kim olduğunu bilmez. Öbürü İstiklal Marşı'nın daha ilk kıtasını getiremez. Bir başkası "şu partiliyim" der ama sebebini bilmez. Bir öğrenci grubu çıkar daha ırkçılığın anlamını bilmeden ağzında bu kelime ile gezer. Başka bir öğrenci topluluğu onun bunun lafına gelir ne için olay çıkardığını bilmez. Öbürleri daha dolmuşa bindiğinde tıklım tıklım dolduran o şoför koltuğundaki cahil ne derse onu yapar.

Herhalde kafayı erkekle-kızla doldurmuşlar ki bu yüzden böyleler.

Neden böylesiniz?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Kimse koltuğuna hakkıyla gelmeyince eğitimin bu hale gelmesi normal

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

• Düşman olunan Cumhuriyet devrimlerinde yetişen gençlik böyle değildi.

Bunu başaran son dönemdeki Cumhuriyet düşmanlarıdır.

Tüm kaynaklar ve bakanlıklar elinde eğitim sistemini kafana göre değiştirme kudretin var...

Düzelt bunu!

Düzeltecek kapasiten yoksa düzeltecek kişilerden faydalan, akıl al.

Bu ayıp değil.

Ancak bir ülkede bir kaç okul değil tüm okullar ve öğrencilerin uzun soluklu ciddi bir eğitim sorunu varsa bunun çözümünü bulmak sana ya da bana değil devlet kurumlarına düşer.

Bu sorunları çözmek için maaş alıyorlar, saltanat sürmek için değil.

0|1
    0|0
    • Bak şimdi. Mesela öğrenci işlerine gidiyorsun benim şu sorunum var dediğinde bir çoğu ya bilmediklerini söylüyorlar ya da başka bir birime yönlendiriliyor. Klasik labirent sistemi. Sonra onlar nasıl bir vicdan yapısı ile geceleri sıcak yataklarında uyuyp her ayın 15'ne kadar yağ depoladıklarını sen düşün.

• Sen ihtiyacı dahi olmayacağı konularda alım gücün az olduğu için zor sor eğitim sistemi diğer ülkelerde üniversite düzeyindeyken Türkye'ye lise düzeyine indir sonra öğrencilerden düşünmesini bekle.

Amaç o zaten düşünmemizi istemiyorlar.

1|0
    1|1
    • Örneğin harfli not sistemi ABD'den gelmiş Türkiye'ye. Ama o sistemle türkiye'de öğrenci değil sadece yarıştırılacak at yetiştirilir. Ona kullanılan beyin ile kullanılmayan beyin arasındaki fark denir.

• Herkesi kültürlü olmaya zorlayamayız.

0|0
    1|0
    • Doğru söylüyorsun. Herkesi cahil yetiştirmek lazım ki ses çıkaramasınlar.

• Herkes sizin baktığınız pencereden eğitim anlayışına, kültür anlayışına sahip olamaz. İnsanları zorlayamazsınız neleri öğrenip neleri öğrenmeyeceğine karar vererek. Her insan her bilgiye erişmede özgürdür. İsteyen bilgi sahibi olur isteyen olmaz. Gereken imkanlar sağlanır öğrenmeleri için ama seçim insanlardadır.

• Haklısın Aziz Nesin zamanında Cehalet %60'tı artık %90 olması lazım.

Yükleniyor...