Duygularımın esiri oldum mantık işlemiyor?

Duygusalım hep mantıklı olmam lazım nasıl başarırım . Duygusuz olmak istiyorum

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• ne yasadinda mantik arayip duyguyu yok etmeye calisiyorsun bilmiyorum sadece bir yaklasimla yaziyorum.

mantikli olmakda bir nevi duygularla hislerle alakali duygulari silip mantigi yakalamak cok zor.

icinde olmali, birde duygusal durumlarda ne kime gore mantikli... neden vs. mantik dedigin sey duygusal konularda zaten zor. cunku is isten gectiginde duygusallik agir basiyor. verdigin genel kararlarda duygusallikla oluyor.

mantigini genel hayatta kullanmaya calis isde okulda vs. eger aradigin mantik duygusal konulara cozum olacak cinsten ise zor sanirim. sadece disariya dogru kendini kandirirsin.

kisaca mantik duygusalligin ustesinden gelemez ama nefretten uzak bir inanc her seyin ustesinden gelir.

nefretde bir duygu bunu yenmeyi aklini temiz tutmayi dene mantigi ve huzuru bulacaksin cekirge :>

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Duygular ve mantık aslında birbirinin düşmanı değillerdir. Her bir görüşü dikkate almalı ve bunların toplamından bir analiz üretmelisiniz. Sadece duygularıyla veya tam tersine bir tek mantığının kılavuzluğunda hareket eden bir kişi başarısız olur.

Neden tek başına duygularımıza güvenmeyiz, çünkü kalbimiz tehlikeleri önceden sezmekte başarısız olur. Neden sadece aklımıza güvenmeyiz ? Çünkü biz insanlar duyguları olan sosyal varlıklarız. Bunların yanına ayrıca içgüdülerinizi ve hislerinizi de harmanlamalısınız. Hatta daha büyük bir açıdan bakarsak başkalarının fikir ve tecrübelerinden de faydalanmalısınız. Size verilen tüm imkanları kullanmak size fayda sağlar.

1|0
    0|0
  • Bak kardeşim, öncelikle mantıklı olmayı istemen güzel bir düşünce ama duygusalım diyorsun o yüzden hemen mantıklı olmalıyım dersen imkansız derim.yani zaman ve sabır gerekir. Ayrıca duygusuz olsan da olmaz,hem insanız hem de herşey kararında olmalıdır, ama mantıklı olmak için yöntem söyle dersen şunu söyliyim, mantıklı yaşarsan senden mutlusu olmaz, çünkü doğru olan aklı kullanmaktır, boşa verilmedi bu akıl bize..

Ayrıca mantıklı olmaya çalışarak kendini geliştirirsen, kendine detopluma da faydalı işler yapabilecek sakin ve güçlü kafayı kendinde bulabilirsin. Bunlar benim fikirlerim.. Hayatta başarılar..

0|0
    0|0
  • Duygularını aldır.

0|0
    0|0
  • akrep burcu olman gerekir :)

0|0
    0|0
  • bunun için mantık egzersizi yapman gerekiyor.. mantık duygulara baskın çıkıncaya degin sürmeli

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bencee böyle birşey asla isteme.. bende duygusalımm ama karşıma adam gibi adam yanii insanla karşılaşınca o seni anlıyo o yüzxden dert etme insanları kırmak hoşş değill bencill olmak çook kötüü spor yapp biraz özgüveninii geliştireye bakk gerisi boşş :)) bende senin gibiydiimm mesaj atabilirisn dertin olduğndaa

0|0
    0|0
  • Sadece tek bir şey söylüyorm çok düşün az icraat yap

0|0
    0|0
Yükleniyor...