Hiç bişey bilmeyip neden fetva vermeye çalışırsınız?

Evet arkadaşlar hiç bir şey bilmeyip neden fetva vermeye çalışırsınız?

Haramı helal ilan etmek meşru görmek gavur olmak demektir yani dinden çıkarsınız.Namaz kılmamak günah değildir derseniz dinden çıkarsınız mesela.Veya kimse tutmuyo bende oruç tutmasam bişey olmaz çokta lazım değil derseniz gene dinden çıkarsınız.Ha desenizki evet oruç tutmak farz ama ben tutamıcam.Bu durumda günahı sizi ilgilendirir.Sadece günaha girersiniz.Dinden çıkmazsınız.Ama bilmeden fetva verirseniz dinden çıkarsınız.Müslüman diye geçinirsiniz gavur gavur gezersiniz.

Zira Hz.Peygamber ahir zamanda kişi gece mümin yatıcak sabah gavur uyanıcak ya da bunun tam tersi olacak demiş.

Bunun günümüzde ne kadar sık yaşandığını görüyoruz.

Gelelim önemli kısma.Nikah düşen bir kadın ve erkeğin tokalaşması caiz değildir.Pekala niye günah değil öyle diyen yobazdır bilmem neydir vs diye ötüp durursunuz ? Kaç defa kuran okudunuzda kaç defa dini kitaplar bitirdiniz ? kaç hadis biliyosunuzda her ağzı olan fetva vermeye çalışıyo ?

Günümüzde tokalaşmak çok yaygın oldugu için düz mantık düşünülüp bunu dinci yobazlar uydurmuştur kesin deyip niye saçmalamaya başlıyosunuz direk ?

Nikah düşen bir erkekle kadının tokalaşması caizdir diyen kaynak göstererek çıksın karşıma tartışalım buyrun.

Özellikle az önce sorulan soruda öten arkadaşlar gelsin.Çıkın kaynaklar göstererek tartışalım hodri meydan

Güncellemeler:
Delikanlı olmayanlar yorum yazmasın.Ben kaynak göstererek tartışalım diyorum.Adamlar yorum yazıp engelleyip kaçıyolar.Cesaretiniz yoksa korkaksanız vede müslüman değilseniz burnunuuzu sokmayın zira hiç bir müslüman bir yahudiye fetva vermeye çalışmıyo.Herkez kendi diniyle ilgilensin.

Manuel hristiyan sende git kendi cehenneminde öt hiç bir müslüman sana fetva vermiyo sende kendi dininle ilgilen burnunu sokma islama

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Çok harika yazmışsınız. Tebrikler.

5*

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Herkesin kendi içinde doğru ve yanlış kavramları vardır.

Bana doğru gelen size yanlış sizde doğru gelende bana yanlış gelebilir.

Kimseyi sen günah işliyorsun gibisinden suçlayamazsınız. Herkesin görüşü kendinedir. Tokalaşma bana göre bir saygıdır günah değildir. Sizin gibi bukadar katı olan insanlardan her zaman korkmuşumdur. Bana göre herkes namaz kılmak zorunda değildir. İyilikler sadece namazla yapılmıyor. İnsanda vicdan ve empati yeteneği olması lazımdır. Ne adamlar gördüm bir namaz 5 yıllık cehennem hayatına denk geldiğini savunuyor ve namazlarını hesap makinasıyla hesaplıyor. Böyle ticari insanları savunmayın lütfen. Yeri geldiğinde bir fedakarlık ve bir iyilikde sevap sayılabilir.

0|1
    1|1
    • dini kisilere gore yorumlayamayiz belirtmk istedm.

• İslamda bana göre sana göre yoktur.Peygamberlerin alimlerin içtihatçıların hadislere ayetlere dayanarak çıkardığı hükümler vardır ve müslümanlar bunlara uymak zorundadır.Görüşünüzü elbette belirtebilirsiniz benim şikayetçi oldugum konu bilgisi olmadan fetva veren insanlardır.Sizde aynını yaptınız.Neye göre tokalaşmak günah değildir dediniz ayet gösterin hadis gösterin.Gösteremiyosanız susun.Allah'ın dinini savunurken elbette sert olunması gerekir.Zira takım savunmuyoruz islamı tartısıyoruz

• :D pekala

• klavyene saglik.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Ahhh islam ahhh :) son çırpınışlarını yaşıyor :)

0|0
    1|0
Yükleniyor...