''Bir evliliğin geleceği,ilk gecenin sabahından belli olur.''

diyor; Balzac, bu konudaki düşüncelerinizi alabilir miyim?

''Aşk gözleri kör eder,evlilik ise açar.'' Pauline Thomason

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• Bilgisizlikle ve korku ile yaşanılan ilk cinsel deneyim, çiftlerin birbirlerine olan sevgi ve saygılarını yitirmelerine ve suçluluk duyguları ile birbirlerinden uzaklaşmalarına, evlilik ve cinsel sorunların oluşmasına neden olabilmektedir. Cinsel sorunların gitgide büyüyüp, evlilik ilişkisini ve çiftin psikolojini bozar hale gelmesi de kaçınılmazdır ve Balzac’ın söylediği “Bir evliliğin geleceği, ilk gecenin sabahından belli olur” sözü gerçeğe dönüşecektir. Düğün gecesi, cinsel ilişki özgürlüğünün resmen kazanıldığı ilk gecedir ve aynı zamanda da cinsel ilişki için en uygunsuz gecedir. Kadın ve erkek birbirinden farklıdır. Cinselliği ilk kez yaşayacak çiftin birbirini tanıması ve cinsel olarak birbirilerine kendilerini doğru bir şekilde ifade etmeleri gerekmektedir. Çiftlerin ilk geceden mükemmel bir evlilik ve mükemmel bir cinsellik beklemeleri yanlıştır. Çünkü her yeni başlanılan iş gibi evlilik ve cinsellikte uyumun sağlanabilmesi için zaman, emek ve çabanın olması gerekir. Yeni evlenecek ya da çiçeği burnunda olan çiftlerin ilk yapmaları gereken doğru ve güvenilir cinsel bilgi edinmeleri, kendi bedenlerini ve cinsel organlarını tanımalarıdır. Ayrıca çift cinsellikle ilgili konuşmalı, birlikte cinsellikle ilgili yayınları okumalı, cinsel olarak nelerden hoşlanıp hoşlanmadıklarını birbirlerine ifade etmelidir. Ayrıca acele etmeden birbirlerinin bedenlerini keşfe çıkmaları ve birbirlerinin duyarlı noktalarını hoşlandıkları ve hoşlanmadıkları şeyleri paylaşmaları, birbirlerinin ruhunu okşamaları, birbirlerini sevdiklerini ve beğendiklerini hissettirmeleri, yeterli ön sevişme yapmaları gereklidir. Çift birbirini yeterince tanır, ilk gece ile ilgili gerçekçi beklentilere sahip olur ve sadece o ana odaklanıp sevişmenin tadını çıkarırsa, keyifli ve sorunsuz bir ilk ilişki yaşayacaktır. Bu nedenle ilk gece ile ilgili abartılı beklentiler yerine daha gerçekçi beklentiler oluşturmak önemlidir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• "Ey gençler topluluğu! İçinizden kimin evlenmeye gücü yeterse evlensin. Çünkü bu gözü, daha fazla sakındıran, ırzı korumaya yegane çardir. Kim bu evlenmeye güç yetiremezse oruç tutsun. Çünkü o kendisi için şehveti kesen bir çaredir." (Buhari, Muslim)

der Hz. Muhammed (s.a.v)

1|0
    0|0
  • Nerede ne zaman ne olacağını bilemezsin ilk gün iyi olan , 3 gün sonra kötü olur veya daha iyi bu birazda sana bağlı eğer gerçekten saygı olursa bu yaşanmaz. Bu arada resmin housewife sanırım ev kadını olma yolundasın mantıklı seçim yapmak için bu soruları soruyorsun ama yinede

Ne zaman ne olacağı belli olmaz :)

1|0
    0|0
  • balzac sallamış.

0|0
    0|0
  • onu bilmemde evlilik yapan bir erkek ilk gün evi toparlamış gelinliği damatlığı katlamış kkahvaltıyı eşinin önüne götüren adam tatlımm uyan hadi kahvaltın hazır dedikten sonra kahvaltıyı böyle severim bundan böyle bu şekilde isterim demiş...

0|0
    0|0
  • Olabilir ama sevmeden evlenmek olursa o zaman arapsaçı olur aşk geçiçi olsada sevmek bağlanmak demektir bence bu durumda gerçek ayrılıklar yaralayıcı olur

0|0
    0|0
  • Kadınlar konusunda Allah’tan korkun. Çünkü sizler onları Allah’ın emanetiyle aldınız.” [Hz.Muhammed(sav)]

0|1
    0|0
    • “En güzel dünya nimeti, insanın sahip olabileceği nimetlerin en hayırlısı: Zikreden dil, şükreden kalp ve insanın iman doğrultusunda (müslümanca) yaşamasına yardımcı olan kadındır.” (Tirmiz�, Birr 13)

• balzac bunu bana göre türkle için söylemiş olmalı :) pauline' e katılıyorum :)

0|0
    0|0
  • Evlilik bir bardak taze süt için evde inek beslemeye benzer

-O. Wilde

Bir parasız kal da gör

- Hüseyin Kağıt

cayırt

0|0
    0|0
  • aşkın pembe hayallerinden evliliğin sabahında gerçeklere uyanıyorsun aşkın toz pembe bir iksir olduğunu anlıyorsun...

0|0
    0|0
    • Peki Balzac' ın sözü hakkında ne düşünüyorsun?

• sabah mutlu bir şekilde uyanıyorsan mutlu bir geleceği bulunuyor...

mutsuz bir şekilde uyanıyorsan mutsuz bir geleceği bulunuyor...

• bizim atalrımızda derkı doğru söze ne hacet :)

0|0
    0|0
  • bağlantıyı anlayabiliş değilim..

0|0
    0|0
    • biraz düşün belki anlarsın

• sadece cinsellik değil erkeğin bayana karşı davranışları çok önemli

• haklısın tabi ama ilk gece deyince akla sadece cinsellik gelir doğal olarak. zatn kimse tam tnımdağı biriyle evlenmek istmez.

• aşıkken toz pembe evlenince ise hayatın gerçeklerini görürsün gibi birşey bence :)

0|0
    0|0
  • çok güzel bir söz -de balzac

0|0
    0|0
  • deli gibi sevdim manyak gibi evlendim der buda bizim milletin sözu anlamam pauline yi

0|0
    0|0
  • Çoğu evlenmeden açılmış geziyor zaten takma kafaya 15000 lerin lafını .

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Güzel bir sabah olurdu herhalde kahvaltı falan hazırlardım :/ Evliliğin gözleri açması ise zamanla karşındakinin mükemmel olmadığını anlarsın en fazla. Aşıkken farkedemediğin zayıf yönlerini görürsün. Kalkıpta ayılaşırsa asker arkadaşı gibi davranırsa evet o evlilikten ümit falan kalmaz öteki türlü bişey olmaz bende sevgi patlaması var gittikçe artar o sevgi azalmaz. :D

0|1
    0|0
  • hmm yaşamadım fakat empati de kuramıyorum.. allah allah uykum geldi sanırım.

0|0
    0|0
  • evlenince toz pembe hayat gidiyo gerçek haya başlıyo sebeb bu olabilir

0|1
    0|0
  • hımmmm ben de merak ediyorum doğrusu

2|0
    0|0
  • Aşk yatakta biter demiş...

0|0
    0|0
  • çok doğruymuşş.. gerçekler yüzler sabaha belli eder kendinii..

0|0
    0|0
  • Katılmıyorum.

0|0
    0|0
  • bnu anlamak için evliliğe gerek yok o zmn :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...