Sabah kahvaltısından önce mi yürüyüş yapmalıyım sonra mı?

6yı 20 geçe kalkıyorum. 7 gibi yürüyüse cıkıyorum 9 gbi kahvaktmı yapıyoru. 7 gbi kahvaltımı yapıp oylemi yürüyüşe cıksam hangisi daha iyi olur? diyetteyimşu anbir türlü karar veremedim

0|0
23|30

En İyi Erkek Görüşü

• şimdi şöyle düşün kahvaltından önce yürüyüşe çıktığında diyelim ki 500 kalori yaktın ve eve geldin sonra kahvaltıya oturdun bayan olduğun için en fazla 3 dilim ekmek yediğini hesaplarsa onların toplam kalorisi 1500 kalori çıkar bir bardak tek şekerli çay etti mi sana 250 kalori e kahvaltıda yediklerin peynir olsun zeytin olsun yumurta olsun onları 1000 kaloriden say 2750 kalori yapar sabahtan yaktığın 500 kaloriyi düş 2250 kalori sence yürüyüş işe yaradı mı ki sağlam bir kahvaltı 2500 kalori eder

0|0
    1|0
    • Baya atmissin :-)

• Değerleri çok yanlış hesaplamışsın. Hangi sağlam kahvaltı 2500 kalori yapıyomuş?

link

Yukarıdaki listede bütün gün boyunca yenmesi gereken yiyeceklerin toplamı 2500 kalori. Yanlış yönlendirmeyelim lütfen. Muhtemelen sen kalori değerlerine bakmak isterken yanlışlıkla joule değerlerine bakmışsındır.

• link

1 ekmek 640 kaloridir(250 gram) fakat sen 3 dilim ekmek için 1500 kalori demişsin :) Hesaplama için baktığın değerleri kontrol et.

Erkekler Ne Diyor 29

• Kahvaltıdan ÖNCE yürüyüşe çık.

Kahvaltıdan sonra, yürüyüş yapamazsın zaten.

Çünkü diyaframın zorlanmaya başlar, dalağın şişer, ve yarım bırakmak zorunda kalırsın.

Yürüyüşten SONRA, bir muz ye, kaslarını gevşetir.

Daha sonra da, normal kahvaltını yap.

Her sabah, 3+3 km yürüyüş yapan biri olarak,

sana naçizane tavsiyem budur. :)

0|0
    0|0
  • Meyve suyu içip yürü

0|0
    0|0
  • ben çalıştığım halde 8'den önce kalkamıyorum kıza bak 6.20 de kalkıyor imrendim sana =7 ayrıca soruna cevap vermek gerekirse sabah sporu kahvaltıdan önce tavsiye edilir kahvaltıdan sonra yapılacaksada kahvaltının üzerinden en az 45 dk. geçip spora başlanmalı.. fakat dediğim gibi öncesi tavsiye ediliyor kahvaltıdan sonra yapılan sporlar kilo aldırıyormuş.. yapılan araştırmalar onu göstermiş..

0|0
    0|0
  • Bendensin gune erken baslayanları sseverim :D saat 6 yı 20 gece kalkarım 2 3 km kadar koşarım eve gelirim sporumu yaparım şınav barfix mekik felan sonra ders ders ders. c.tesileri ve pazarları dinlen. Dinlenmiyorsan double yap :D ben oyle yapıyorum 16 km koşu mis gibi sen de 10 km yuruyus yap 5 gidiş 5 geliş

0|0
    0|0
  • Sizi anlamıyorum :) kışın yiyirsunuz ohh bolca yaz yüzünü gösterdiğinde eyvah eyvah 3 gram 5 gram fazlam var diye parçalıyorsunuz kendinizi en azından geneli öyle :) sözüm meclisten dışarı he :) seni tanımıyorum ne de olsa :)

0|0
    0|0
  • valla ne söylesem yalan olur bu konu hakkın bilgim yok ama şöyle diyim sana 1 hafta kahvaltı yapmadan okula yürüyerek gidip geldim baya bir kilo vermişim.

0|0
    0|0
  • hafif bir kjahvaltıdan sonra yürümen daha sağlıklı. Kan şekerini dengelemen lazım aç karnına yürüme sabah.. hafif bir atıştırma yap öyle çık

0|0
    0|0
  • Kahvaltıdan önce yapacağın yürüyüş en faydalı olanı glikojen depoları boşken vücut enerjiyi yağlardan sağlar buda tam olarak senin istediğin şey :)

0|0
    0|0
  • Valla emin değilim ama spor yemek yedikten 1 buçuk 2 saat sonra yapılmalı diye biliyorum. Ama sabahları yeterli vakit olmuyo, kahvaltı yapmasamda meyve yerim, protein alırım. Kesinlikle aç karınla spor yapmam. Tavsiyede etmem ;)

0|0
    0|0
  • Sonra yapmalısın, gerekli karbonhidrat ve proteini aldıktan sonra. Aç karnına yürürsen bayılabilirsin.

0|0
    0|0
  • bişeyler yedikten en az 1 saat sonra spora başla yoksa şişer kalırsın

0|0
    0|0
  • Yürüyüşten önce. Ama evde kahvaltının saati 9sa benim fikrim az bişey atıştır

0|0
    0|0
  • bir spor hoca adayı olarak :D koşuya giderken yarım elma muz gibi bir meyvanın yarısını ye hem enerji verir hemde karnını toktutar

0|0
    0|0
  • kahvaltıdan 45 dk sonra yürüyüsünü ve sporunu yaparsan yediklerini eritmeni sağlar.. spor yapıp sonra yersen kasların güclenir..

0|0
    0|0
  • su iç hiçbirşey yemeden direk çık mide boşken yağdan kullansın vücut. kahvaltı yaparsan yediklerinden kullanır yağ yakamazsın kilo veremezsin

0|0
    0|0
  • bende yuruyus donusu dus, ardindan kahvalti yapiyorum,

fakat cok acikmis oluyorum, bu sebep cok tuketiyorum,

0|0
    0|0
  • Hafif birşeyler atıştırıp 30 40 dk sonra yürümen daha iyi olur gibime geliyor

0|0
    0|0
  • sonra yaparsan daha makbule geçer :)

0|0
    0|0
  • sabah 8 de kahvaltı yaparsın ondan sonra dışarı çıkarsın 10 a kadar yürüyüş yaparsın tamam.

0|0
    0|0
  • Bence yürürüken kahvaltı et :D

0|0
    0|0
  • Bence dogru yapiyorsun, sabah yuruyusten once limonlu su icebilirsin ve ya bir muz yiyebilirsin

0|0
    0|0
  • kilo almak isterseniz önce koşu yapın. kilo vermek isterseniz kahvaltıdan sonra koşu yapın.

0|0
    1|1
  • Bence yürüme. Derdin ne sabahın köründe kalkıp yürümek yat uyu

0|0
    0|0
  • aç karnına yapman lazım... vucuttaki şekeri yağı yakman için...

0|0
    0|0
  • tabiki önce

0|0
    0|0
  • dogru olanı yapıyosun

0|0
    0|0
  • bence yürüyüşten önce yaosan daha iyi olur

0|0
    0|0
  • sonra yapmalısın.

0|0
    0|0
  • once spor sonra yenmmekk az ye

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 23

• dolu mideyle spor yapmak (buna yuruyus de dahildir) yalnistir. en az yemekten iki saat sonra spor yapilmalidir. ama sabah spordan sonra kahvalti yapilmali. cunku kahvalti kalori degil enerji yukler vucuda. ama yine de zayiflamak istiyorsaniz kahvaltinizda diyetik yemekleri secmek sart, tika basa yememeye dikkat etmek lazim. ve asla sofradan doyarak kalkmayin. bu sagliginiza da diyetinize de zararlidir

0|0
    0|0
  • Ben sabah kalkıp su içip çıkıyorum yürüyüşe

0|0
    0|0
  • Toplam sekiz saat uyumaya dikkat et ve kesinlikle kahvaltidan once yapmalisin ac olmalisin ki bir an once depolar bosalsin yag yakmaya basla kahvaltiyi biraz daha erken yaparsan daha iyi olur bir yarim saat falan

0|0
    0|0
  • Ne için yaptıgına baglı canım kilo vermek istiyorsan kahvaltıdan önce hayır kondisyonlu oluyum ben diyorsan kahvaltıdan sonra yapmalısın.

0|0
    0|0
  • Kahvaltıdan sonra yürüyüş yap tabii ki

0|0
    0|0
  • Önce yürüyüş

0|0
    0|0
  • Once kahvalti yaparsan yuruyusten kisa sure sonra daha cok acikirsin ilk yuru snra kahvalti bir tane elma yiyebilirsin biseyler yemeden cikmak istmyrm dyosan

0|0
    0|0
  • Alıştığın gibi devam. şimdi bir anda kahvaltıdan sonra yapmaya başlarsan sıkıntı. zorlanırsın

0|0
    0|0
  • Once yuruyus sonra kahvalti

0|0
    0|0
  • Bür adet elma ve ya bir şey iç sonra çık gelince kahvaltı et

Eskiden bu soruyu bende sormuştum cevaplar kafamı karıştırdı ama araştırdım bu şekilde daha dogru daha sağlıklı

0|0
    0|0
  • Kahvaltıdan sonra

0|0
    0|0
  • önce kahvaltı cunku yuryste fazla acıkacagndan geldgnde cok fazla yceksın yuruysun anlamı kalmycak

0|0
    0|0
  • Kahvaltı yapıp yürüyüşe çıksan daha iyi olur vücudun yemekleri yakar böylece daha çok verim alırsın.

0|0
    0|0
  • önce yapılmalı ama kahvaltıyı da sağlam yapmak lazımm

0|0
    1|0
  • ben kahvaltıdan sonra yapıyorum. Açken midem bulanıyor .

0|0
    0|0

• Önce.

0|0
    0|0
  • hayır canım yanlış sabah kalkınca bir bardak ılık su iç kahvalatını yap sonrada bir satt yürüyüş yap

0|0
    0|0
  • ya yemeden önce ya da yedikten 2 saat sonra yapman gerek.

0|0
    0|0
  • Önce kahvaltını yap sonra yürüyüşe çık böylece yediklerini de eritmiş olursun

0|0
    0|0
  • Ben önce yaptığımda eve gelince iştah kalmıyor. O yüzden sonra yapmak daha mantıklı geliyor.

0|0
    0|0
  • önce tabiki birde sıcak su iç süper olur

0|0
    0|0
  • kahvaltıdan sonra

0|0
    1|0
  • İstedigin gibi olur fakat kahvaltidan sonra yaparsan en az bir saat gecsin oyle cik

0|0
    0|0
Yükleniyor...