Oy oranı mı bu ülkeyi yükseğe götürür, toplumsal idrak mı?

AKP, CHP, MHP, TKP, BBP, DSP, DP vs. vs.

Siyasi ideolojimiz sol veya sağ tandanslı ya da din ağırlıklı ya da laiklik çizgisinde olabilir buna ilaveten bir birimizden haz etmiyor olabiliriz.

Bir CHP li çıkıp gezi direnişi ve berkinin cenaze töreninde şunları yapmamız yanlıştı ve bunları yapanları kınıyorum diyebildiği gün...

Bir AKP li çıkıp gezi olaylarında ve berkinin cenaze töreninde ölü sevici dendiğinde, ne işi var orada iyi ki geberdi, zaten aleviydi dendiğinde bıyık altından gülmek yerine bunları söyleyenler benim desteklediğim kitleden de olsa bu kişileri kınıyorum, yanlış yaptılar diyebildiği gün...

Sanırım bu memleket için en aydınlık gün olacaktır.

Her kesim ülkesini ve milletini çok sevdiğini söyler durur ve kendilerince hizmet etme aşkıyla tutuşur.

Eğer fikirlerinizde samimiyseniz bundan büyük hizmet olmaz.

Safında durduğunuz kişi ya da kitlenin hatalarını savunmak ya da haklı çıkartmak yerine özeleştiri yapıp sadece "doğrudan" yana olmayı başarabilirseniz yapabileceğiniz en güzel hizmeti yapmış olursunuz.

Korkmayın ve Cesur olun!

Bir şeyi savunurken onu tümden hataları ile savunmanız gerekmiyor.

Gezi parkını savunursunuz ama orada direnişçilerin yaptıkları yanlışlıklara tepkinizi koyabilirsiniz.

AKP yi savunursunuz ama onun yaptığı yanlışlıkları savunmak zorunda değilsiniz, tepkinizi koyarsınız...

Unutmayın...

Bugün ülkemizde bir akıl tutulması yaşanıyor ve hayvani bir sahiplenme duygusu hasıl oldu üzerimize.

Biz bunu kırmadan bu ülke aydınlığa çıkamayacak ve daha fazla karşı taraflar oluşacak.

Vatanını ve Milletini sevdiğini iddia eden insanların yapması gereken safında durduğu kişi ya da kitlenin hatalarını eleştirip bunları gidermeye çalışmak olmalı.

Kamu ve oyu her daim yazmam bu çizgide.

Okumaktan imtina etme!

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Toplumsal idrak fazla kaçmış .

Bu ülkede insanların yaptığı kolaya kaçıp haksızlıklara kulp takıp oh çekmek . Bize öğretilen ve işlenmesi gereken alevi-sünni-kürt-türk-siyasi farklılıklar gibi saçma salak insanların öncelikli hissettiği nedensiz konular yerine, ''İnsan Hakları'' esas olmalıydı. Böylece ortak bir noktada birleşip ayrışmak yerine tüm bu saçmalıklara hep beraber eylem olmadan sergilediğimiz bitmeyen bir duruş sergileyip toplum refahını sağlamış olabilir-dik. Tüm bunlar hayal tabi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Onu bunu bilmem de Akp'nin terör örgütünden farkı olmadığını çok iyi biliyorum...

0|0
    0|3
  • Türkiye'de Siyaset yok !

Ben Aleviyim, Chp basa gelsin. Türkiyeyi nasil yönelttigi önemli degil.

Ben Dinciyim, Akp basa gelsin. Türkiyeyi nasil yönelttigi önemli degil.

Ben Ülkücüyüm Mhp basa gelsin. Türkiyeyi nasil yönelttigi önemli degil.

Mantik bu !

0|1
    0|0
  • siyasi konuları okumayı sevmıyrm

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Dün başbakan şehitlerimize kelle dediğinde alkışlayanlar, bugün 4 şehit 1 Berkin etmedi diyor.

4|1
    0|2
  • Her zaman söylerim, bizim ülkemizdeki insanların en büyük kişilik problemi "empati yeteneğinin olmayışı"dır..

Bu kişilik eksikliği, beraberinde anlayışsızlığı ve saygısızlığı da getirir..

Karşıdakinin yerine kendimizi koymayı öğrendiğimiz zaman her şey daha farklı olacak.

1|0
    1|0
  • O bu değilde bu siyaset olayı ileri ki zamanlarda çok kan dökecek bu belli şimdiden ve bu sadece başkalarına yarayacak hala anlayamadık kavrayamadık

0|1
    0|0
  • Ben her zaman akp yi savunacağımı biliyorum. Bu böyle :)

0|0
    3|1
    • Eğer senin değer yargılarına uyuyorsa savun elbette kimden izin alacaksın ki bunun için...

Ama hatalarını gördüğünde savunmak yerine bile bile hatayı umarım yanlış olduğunu dile getirecek kadar mert olursun.

• Diğer partililer küfür ediyorlar

• Zaten ak partililerin olayı bu. Boşuna mı diyoruz koyun diye. Sorgulamadan eleştirmeden her şeyi kabul ediyorsunuz. Taptığınız kişi sadece bir politikacı Allah değil

Yükleniyor...