Bugünkü tıp aslında tıp bilimi değil, ilaç firmalarının bilimidir!!!

Avrupa’da her yıl 197 bin, Amerika’da yılda 100 bin yani, her 5 dakikada 1 kişinin advers reaksiyon (ilaç yan etkisi) nedeniyle öldüğünü, Türkiye’de de her yıl 20 bin, yani 20 dakikada 1 kişinin ilaç yan etkileri nedeniyle öldüğünü biliyor muydunuz? İnsanoğlu ne ara kobay oldu?

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• yanılıyorsun...doktorların yazdığı ilaçlar zaten bir sürü aşamadan geçiyor...bir ilaç anca 10 yılda piyasaya sürülüyor

0|0
    0|0
    • eyvallah ben yanılıyorum. peki şimdi ismini yazamayacağım ama prf tu yani, videoda söylediğini aynen aktarıyorum; eskiden abd de kanser ilaçları 5 yıl incelenip kobaylar vs olayları olduktan sonra piyasaya sürülürdü, artık iki ayda bir ilaç onaylıyorlar.. ahmet çakar; (biliyorsun hakemlikten önce adam hekim) kuş gribi vakasını hatırlarsın, o yıl bir kaç bilim adamıda ayartılarak büyük bir yaygara kopartıldı. yok çok tehlikeli vs vs ölüm ıvır zıvır. sonra piyasaya sürülen ilaçtan isviçrede bir

• ahmet çakarın kişiliği beni ilgilendirmiyor da, konu doğaçlama geliştiği için bunu söyledim. Ben malesef artık senin kadar inançlı bakamıyorum çoğuna. mesela kemoterapi tedavisinden önce kanserde uygulanan tedavi şeklini duydun mu hiç. ve sonra bir şekilde unutluması çok garip. kemoterapininde dünya genelindeki başarı oranı yüzde 2/3 lerde seyrediyor. bunlar çok hassas konular ama şundan artık kesinlikle eminim bir çoğu için artık kurtarılacak hayatlardan önce para ön planda.

• sigaranın zararlarını biliyoruz değil mi? ya asitli içecekler? sigaradan daha zararlı olabilecek bir noktadayken neden bilim/tıp dünyası bunu söyleyemez? neden yıllar önce 100 kişide 3 kişi kanser olurken şimdi bu sayı 100 de 20 olur? neden asidik bir vücudumuz varsa kanser kolayca kanser olacağımız bas bas bağırılmaz? neden sadece kaliteli su (ph seviyesi yüksek) içerek kanserde dahil bir çok hastalıktan kurtulacağımız söylenmez medya ortamında? bilerek cinayetler işleniyor sadece para için!

Kızlar Ne Diyor 2

• Aynı ilacı piyasadan toplatıp başka bir isimle daha pahalı ve zararlı halleriyle önümüze koyuyorlar. Çünkü insanlar sağlık için almak zorunda tabi :)

0|0
    0|0
  • bılmıyordum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• hap içtim adamı korkutma :D

vadesi dolmuş araba çarpacak haptan ölecek vesile olacak işte ne alakası var haptan ölmese kalp krizinden ölecek onun vakti gelmiş artık

0|0
    0|0
    • :)) ne alakası var ama dostum. tamam insan ölür vade dolar ölürsün. o zaman cinayet işleyenlere de ceza vermesinler nasıl olsa vadesi dolmuş o öldürmese kalp krizi geçirecek diye. burada olan olay farklı birşey

• buna katılıyorum zaten de. biz şu ana dönelim. zaten bir şekilde öleceğiz diyerek bizlerin sağlığını tehdit eden bir şeye karşı kendimizi savunmayalım mı? ne zaman neden öleceğimizi bilmiyoruz biz. kaderimizde ne yazıyor onuda bilmiyoruz. e zaten öleceğim kaderimde varsa ölürüm diyerek zehir içmeye benziyor senin tanımın. senin söylediğini bende biliyorum zaten. anlattığımız olaylar birbirinden çok farklı.

• işte o yüzden tam bu söz söylenmiş

sen tebrini al taktirini allaha bırak

yani önemlemini alacaksın tabi haklısın

• Doğru tespit.Sonuna kadar katılıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...