14 yaşındaki çocuğu sömürdüğünüz yeter amaç üzüm dövmek mi sizce

allah rahmet eğlesin çok üzücü bir canın gitmesi ama millet iyice gaza geldi istismar etmeye başladı. rahat batıyor galiba ya da felsefe okumamanın geniş düşünmemek. faceden bisürü cahili daha doğrusu art niyetliyi bu yüzden listemden sildim . küçük ir kızı bahane edip gidip ak partiye bşbakana sallamaya başladı halk yemiyor bu numaraları. inşallah yenikapıda 23 Mart büyük mitingde dosta düşmana tek yürek tek millet olduğumuzu gösterecez. biraz geniş bakın kardeş kavgasının zamanı değil ölünün üstünden siyaset yapmayın yeter. varsa bir sorununuz sandıkta görün görebiliyorsanız hodrimeydan.

Güncellemeler:
üzüm yemek mi

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Ne yazık ki yanılıyorsunuz genç adam.

Demokrasilerde insanlar sadece sandık aracılığıyla konuşmazlar. Anayasal hakları olan protesto etme haklarını da kullanabilirler. Bakınız anayasanın 34. maddesi link

Bunu hallettiğimize ve yanlışlığınızı kanıtladığımıza göre yeni konulara geçelim.

Berkin Elvan'ı tanımam. Kim olduğunu bilmem ama bu olaylara baktığım zaman şunu görüyorum;

269 gün hastanede yatmış bir çocuğun devlet eliyle cinayete kurban gitmesi söz konusu. Bu dönemde her gaz kapsülü üzerinde seri numarası yazmasına rağmen hiç bir araştırma yapılmadı. Suçlular hakkında hiç bir soruşturma yapılma gereği duyulmadı. Bu çocukcağızın hastanede yaşam müdahalesinde bir tane devlet görevlisi arayıp da ne oldu, iyi misiniz demedi. Yalancıktan bile olsa hal hatır sormadı. Onun yerine yalancı başbakan kalkıp emri kendisinin verdiğini itiraf etti. Hatta yetmedi polisin tavrı için efsanevi tabirini kullandı. Bunları bir vatandaş olarak ben kabul etmiyorum, edemiyorum, etmem de. Sanırım siz de etmemelisiniz. İçinizde bir parça vicdan ve insanlık varsa etmezsiniz.

14 yaşında bir çocuk ekmek almaya giderken ölüyorsa bir ülkede, insanlar öldürülüyorsa, polis devlet eliyle faşistce insanlara saldırıyorsa Konya - Ankara arası 2 saat değil 2 dakika ne yazar. Ali İsmail'in annesine ne diyeceğiz ? Ethem Sarısülük'ün kafasında vurulmasını ailesine nasıl izah edeceğiz. Böyle mi icraat olur ? Bu mudur adalet ? İnsanlarını öldüren bir toplum mu olacağız ?

Yalancılık son dönemde başbakanın sıfatları arasında en kibar olanı. Yolsuzluklar, hırsızlıklar, cinayete azmettirmek ... Gerçekten bunları mı savunuyorsunuz ? Milyar dollarları çalmış bir şahıstan ve onun partisinden bahsediyoruz. Ülkenize ve kendinize bunu mu layık görüyorsunuz.

Ne Chp'li ne Mhp'liyim. Hiç bir muhalefet partisini desteklemiyorum ve inanmıyorum fakat onlara inanmıyorum diye de iktidar partisinin insan öldürmesine, yolsuzluk yapmasına, halkın parasını çalmasına izin veremem.

Eğer siz kendinizi bu hırsızlarla ve yolsuzluklar yapanlarla hatta cinayet işleyenlerle eş görüyorsanız bu sizin tercihiniz.

Elbette kardeş kavgası zamanı değil ama hırsız, yalancı ve katil sıfatlarına sahip bir kardeşi savunmak benim inancıma sığmaz. Sizin ne kadar mideniz kaldırır, o sizin şahsi seçiminiz.

Siyaset konusundaki ahlaksızlarda ise bu ülkede savunulacak en son kişidir recep tayyip erdoğan. Camide içki dediler yalan çıktı, Kabataş da türbanlı dövüyor dediler aldatmacaymış. Keşke bu yalanları savunurken gösterdiği samimiyetin azıcığını da küçük Berkin için gösterseydi. İyi olmaz mıydı ?

SOn olarak sandıkta hesaplaşalım yorumunuza da şu hatırlatmayı yapmak isterim. Hitler gibi bir insan da tıpkı erdoğan gibi seçimle geldi. Gördüğünüz gibi seçim yapan insanlar da hata yapabiliyorlar. İsterse %99 oy alsın, suçlu her zaman suçludur.

2|0
    0|0
    • İnsanlara kardeşlikten, birleşmekten ve oyuna gelmemekten bahsediyorsunuz ama siz karşıt fikri dinlemeye bile dayanamıyorsunuz. Fikirlerini sevmediğiniz insanları facebook hesabınızdan siliyorsunuz. Bu ne yaman çelişki ? Siz insanları kendi düşüncenize haiz olmalarını istiyorsunuz. Karşıt düşünceye tahammül edemezseniz nasıl demokrasiden bahsedeceksiniz ?

• Bende size diyorum ki milletin iradesi ile alakalı değil bu. başbakan denen şahıs suçlu bir insan. İşlediği suçlar kabarık. Şimdi biz bu adamı işlediği suçların cezasını çekmesi yerine bir de oy verip yüceltiyoruz. Bu sizce de tuhaf değil mi ? Sizin bir akrabanız suç işlese ne yapardınız ? Ben adamı seviyorum diyerek ceza almasına engel mi olurdunuz ? Cinayet, yolsuzluk ve hırsızlık sizin için kabul edilebilir özellikler mi ?

• Çoğunluk olarak suçlu bir insanı savunuyorsunuz. Bu adamın yargılanması gerekirken siz ise onun işlediği suçlara karşılık onu koruyorsunuz. İsterse %99 oy alsın, ne yazar.

İnanın size sizden daha çok saygı duyuyorum. Cebinizden para çalan bir hırsızı, bizleri öldüren bir katili, vatan kötülüğü için uğraşan haini yine sizin iyiliğiniz için yargılanmasını istiyorum. Unutmayın ki adalet hepimize lazım.

Kızdığınız insanlara cahil diyerek sizde hakaret ediyorsunuz ama.

• sandıktan sonrada elektrikler kesildi derler bunlar 40 alimi bir delille yenersin ama 1 cahili 40 delille yenemezsin boş ver.

0|2
    0|2
  • Sandıkla geldi diye her türlü hukuksuzluğu yaparsa misal silivri,yolsuzluk yaparsa para çalarsa misal ses kayıtları,sürekli insanları ayrıştırır %50 im var istediğimi yaparım mantığında hareket ederse insanlarda bir yerde tepki verir.Gezi parkında ilkin pek insan yoktu polis saldırmaya başlayınca insanlarda tepki verdi olay bundan ibaret kısaca olayları başlatan başbakan,etki tepki şiddet şiddeti doğurur.

1|0
    0|2
    • taraflı medyanın bozguncuların ağzıyla edebiyat yapma bana kardeş . afaki bilgiler

• Taraflı medya mı :) Edebiyat yapan sensin şuan,konuyu değiştirmeyeceksin.Atvnin haberlerinide görüyoruz.Sümeyyenin trolleri ağzıyla konuşma bana.

Yükleniyor...