Akrabanın akrabaya ettigini akrep etmez sözü ne kadar dogru

akrbanın akrabaya ettigini akreb etmez sözü ne kadar dogru

hiç etrrafınızda gördünüz mü

mesela ben dayım sayesinde aracı usulü biriyle tanıştım ama adam çok kötü biriymiş tesadüfen ögrendik ben çok üzüldüm nerdeyse o adamla evlenicektim ve dayım bu adamın her kötülügünü sülalesini biliyomuş ve nerdeyse bu adam başıma bela olacaktı kendisinin 4 kızı var hiç kendisi kızını öyle bir adala evlendirirmiydi bilmiyorum

gerçekten böyle yakın akraba kötülügünü gören var mı

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• elin insanı akrabadan bazen daha iyidir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• hemşehri hemşehriyi gurbette kazıklar diye bir söz var bide :D. Akrabayla yiyceksin içiceksin ama alışveriş kesinlikle yapılmaz..

0|0
    0|0
  • Sanırım doğru. Çünkü benzer bir söz de ben söyleyeyim. Adama:

-Düşmanın var mı? diye sormuşlar. Adam da:

-Anam doğurdu, demiş.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• çok doğru

akrabalık insanı güvenilir yapmıyor

karakteri kişiliği yapısı neyse o

bu yakınım diye kayırmıyor çıkarı söz konusu olunca

çok gördüm ve yaşadım gizli bu da kendinden başka kimseye güvenmemen gerektiğini öğretiyor

tanımak lazım ve gerektiği kadar güvenmek gerek

ama o şuyum buyum demenin bir anlamı yok

0|0
    0|0
    • normalde dayım memur ben çok iyi bilirdim güveniyordum bu olay oldu resmen tiksindim

evlen dedigi adamı ögrenince mahv oldum çevrem olmasa görrrücü usulü dayım memur güvenilir biri bulur demiştik fos çıktı ama düşündügüm kendi kızını öyle bir adamla evlendirir midi bu şerefsiz

• ya ben işsizim çalışsam kimse üstüme gelemez iş bulamıyoum

bi yandan da anneme acıyorum evişi onun üstüne kalır diye yaptıgı işi bile görmüyor evlen evlen diye şerefsiz bir adamı çıkarıyolar düşün belki annemde o adamı biliyodu öyle oldugunu ben sonradan ögrendim

üzülüyoum dr gittim neye üzülüyorsun diyor üzülecek bir ton neden var anlatamıyorum artık ölmek istiyoum bıktım dayanacak bir dalım yok

çalışmayı çok istiyorum ama işte bulamıyorum

• ölmek çözüm değil

anlatamıyorum da yok bak ne güzel anlatıyorsun burada

psikiyatra da gidip durumu izah et

iş de bulunur inş. seni iyi anlıyorum cidden

kurslara filan git evden uzaklaş bir kaç saat

bi taraftan iş ararsın hem çevren genişler kafa dağıtırsın iyi gelir

• bizde öyle akrabalar var ki düşmana hiç gerek duymazsın. annem yetim kaldığında okutmayıp hizmetçi gibi kullanmışlar ev işlerini yaptırmışlar. yetmiyomuş gibi işe girdiğinde çalışıp kazandığı parasına, aldığı kıyafetlere bile el koymuşlar pislikler

daha bitmedi, büyü yaptırıp babamla evlendiğinde takılan altınlarını da çaldılar. bunları yapan öz dayısı ve onun ailesi.

akraba yani bunun adı.

0|0
    0|0
    • nerdeyse bir insanın zor durumundan faydalanıyorlar mecbur olmasa kimse katlanmaz

ben bilmeden şerefsiz bir adamla evlenecektim tamam çevre yok birini bile bile günahını almak düşün

ömür boyu çekicektim allah korusun

Yükleniyor...