Berkin Elvan ile Burakcan Kahramanoğlu veya polisler arasında seçim yapmak zorunda mıyız ?

Ölen insanlar, sivili de, polisi de, hangi görüşten olursa olsun bu toprakların çocukları aynı geminin (ülkenin) neferleri.Biri diğerinin ölümünün diyeti olmamalı.Olaylar kan davasına dönüşmemeli.Polis de bizim sivil de bizim.Sağcısı da bizim solcusu da bizim.Aynı ülkenin vatandaşıyız kaderimiz ortak.Ben bu ülke bölünecek falan kaygısı duymuyorum.Bu ülke zaten bölündü.Bir insanın yasını dahi ortak olarak hissedemeyen, en acı şey olan ölümlerde bile ikiliğe düşen ülkeler bölünmüş ülkelerdir.Birileri ihtirasları ve hırsları uğruna ülkeyi elli parça yaptı.Bu oyun büyük bir oyun.Yolsuzluğun üstünün kan ile örtülmesine izin vermeyin, 30 marta kadar sağduyunuzu koruyun.Bana polise taş attılar edebiyatı yapmayın polise taş atmanın cezası ölüm olamaz.14 yaşında ki çocuk polise taş atmışsa alıp ailesinden yurda versinler.Geleceğimizi öldürmesinler.Berkin Elvan'a, Burakcan Kahramanoğlu'na ve polislerimize rahmet diliyorum.Hepsi bu ülkenin çocukları.Yattıkları yerler ışık olsun.Hem eylemciyi, hem polisi sevmek çok mu zor?

0|0
65

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel ve olgun bir yazı yazmışsınız. Sizi tebrik ederim. Bu bakış açısına sahip insanlara ihtiyacımız var.

Gezi olayları sırasında bulunduğum şehirde bende protestolara katıldım. En ateşli gününde 2.000 kişilik kalabalık bir gruptuk. En kötü günde bile ne polisle karşı karşıya geldik ne de marjinal grup sloganları attık. Aramızda karar verdik ve asla hakaret etmemeyi uygun bulduk. Kimseyi rencide etmedik. Hepimizin akrabaları içerisinde devlet görevlisi olanlar, tanıdıklarımızın içerisinde polislik yapanlar var. Çok yakın dostlarımız içerisinde akp'ye oy veren kişiler var. Hiç birisini düşman olarak görmüyorum. Ben bu filmi daha önceden de seyrettim. 80 öncesinde kardeşi kardeşe vurdurdular. Bizi bize kırdırlar. Bu oyunların tarihte bir çok örneği varken aynı hataya düşmek olmaz.

akp'ye oy veren insanlara şunu anlatıyorum. Bugün Berkin öldü. Daha nice buna benzer irili ufaklı olay oldu akp hükümeti döneminde. Nasıl ki kendi çocuğunuz veya sevdikleriniz hata yaptıklarında onları uyarıyorsunuz, akp'yi de uyarın. Sizler "inadına akp" dedikçe başbakan'ın yalanlarına karşı ses çıkartmadıkça hatta bunlara alkış tuttukça bu ülkede vahim olaylar yaşanıyor. Hata yapanın bu şekilde yanlış yapmasına izin vermemeliyiz.

Gelelim karşıt tarafa. akp'den ve zihniyetinden hoşlanmıyorum ama chp'yi ve diğer muhalif partileri de beğenmiyorum. O yüzden denize düşüp yılana sarılmayı da kabul etmiyorum. Aklımla, mantığımla doğru olanı destekliyorum. Muhalefet partilerine her seçimlerde yazıyorum. Yanlış işler yapıyorsunuz. Ülkemizin iyiliği için çalışmayı ıskalıyorsunuz. Bu toplumun savaşa değil birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. başbakan kötüymüş. Olabilir. O zaman siz o makamın size gelmesini beklemeden daha iyi yasalar için teklifler verin. Siz çalışın ki biz sizi destekleyelim. Direnmek önemli ama yeterli değil.

Buradan bütün vatandaşlara, insanlara sesleniyorum. Cinayet işleyerek bir yere varamayız. Cinayetler karşısında tepki gösterirken suç işleyenlere de aynı şekilde göz yumamayız. Siz doğru olun toplum sizi takip edecektir.

2|1
    1|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• Baştaki adamın kibri kendi emriyle oradaki insanları gaza boğan polisin de ölümüne neden oldu.

Zamanında düşen polis için de "polisimizi şehit ettiler" demişti. Polisin abisi çıkıp açıklama yaptı. Kim duydu? Kimse atmadı, kendi düştü dedi.

Kim ölüyorsa candır, insanlık adına üzülürüm. Ama herkes bunları kimin yaşattığını iyi bilsin.

2|1
    1|0
  • Bizi birbirimize düşürmeye çalışıyolar. Dediklerine katılıyorum hepsi bu vatanın çocukları. ve ben onların ölümünden sorumlu kişinin hükümet olduğunu düşünüyorum. Berkine oh olsun diyenede polise veya burakcana oh olsun diyenede acıyorum. insanların oyununa gelmeyin.

0|1
    0|0
  • kardeşim amaç polisi sevip sevmemek değil ki. bır kaos oldu polisi sevmeyen bahane buldu polise saldırdı. devletle yarası olan bahane buldu ortalıgı yaktı yıktı milyonlarca zarar verdi. yani bu eylem bahaneydi yarası olan çıktı meydana. şimdi berkinde bir bahane. amac ülkeyi bölmek birliğimizi bozmak. hem de secimler bu kadar yaklaşmısken bunların bir kere daha yaşanması soru işaretleri uyandırıyor. allahım fırsat vermesin. kimsenin ülkemizi bölmesine izin vermesin.

0|1
    2|0
  • İnsanlar birini idealize ediyor, bağlanıyor, onun peşinde koşturup duruyor. Tarafsızlıktan o kadar uzaklar ki küçücük bir çocuğa bile iyi olmuş diyebiliyorlar. Bir de: ''Benden değilse ne olursa olsun.'' diyenler var. Böyle körü körüne bağlılık ne olacak bilmiyorum.

0|1
    0|0
  • İnsan olan ayrım yapmaz, hepsinin mekanı cennet olsun.

0|1
    0|0
  • Hepsine Allah rahmet eylesin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Berinde evladimiz o sehit olan poliste. Allah bunlarin yasanmasina sebep olan kisilerin belasini versin. Bak bu sitede siyaset hakkinda yorum yapmicam dedim ama yine dayanamadim

0|1
    0|0
  • nerde hangi cenaze de bunlar olur şimdi o polisin sebedi diğer ölen çocuğun ölümüne sebeh olanda cenazesine gittiğiniz dir. amaç cenaze değilki orda amaç ölen suçsuz masum çocuğun hakkını aramak değil amaç karıştırmak. şimdi ölen lerin aileleri bu çocuğun yüzüne olduğunu diyip ona kin kusmuyorlarmı.

0|0
    0|0
  • Kimse kimseyi seçim yapması için zorlayamaz elbette ama tüm bu olanlar yaşanırken kimin gerçek düşman olduğunu iyi kestirmek gerekli.

0|0
    0|0
  • millet olarak gaza gelmemiz çok kolay malesef...

0|0
    0|0
Yükleniyor...