Sizin bu konudaki görüşleriniz nedir ????

Yere düşen ekmeği kaldıran bir insan, neden yere düşen bir insanı kaldırmaz ? Sorsan herkes yardımsever. Bunun gerçek adı sınıf ayrımıdır.

Cebinde paran varken bir insana yemek ısmarlamakmıdır paylaşmak ? Gerçekten inanıyor musunuz buna ? Paylaşmak; çölde mahsur kalmışken bir bardak suyun varsa onu paylaşmaktır. Budur paylaşmak. Şimdi herkes Facebookta paylaşım yapıyor...

Bir saniye durup düşündünüz mü ? Etrafınızda aslında ne kadar iyi dediğiniz insanların ne kadar iki yüzlü olduklarını ? SİZİNDE BUNA BENZER VEREBİLECEĞİNİZ ÖRNEKLER VAR MIDIR ?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• link

gerçek paylaşma budur.

Haa sakın yanlış anlamayın bin dolar veren adamı kast etmiyorum.Evsiz adamın bin doları yarı yarıya paylaşmayı teklif etmesini kastediyorum.

2|1
    0|0
    • 500 $ o insan için büyük bir servet. Ve çok iyi değerlendirebilirse yeni bir başlangıç olabilir. Herşey mümkün. O aslında farkında olmasada geleceğini paylaşmak istemiş olabilir... O paraya ufak bir tezgah açarak hayatını biraz daha kolaylaştırması mümkündür...

• Aynen adamın yaptığı yapmak için erdemli insan olmak lazım.Bu adamın yaptığı Milyar dolarları olan birinin bir kuruluşa bir milyon dolar bağışlamasından daha değerli.

Kızlar Ne Diyor 4

• Yaradılışında hem iyilik hem kötülük vardır insanı insan yapan budur sadece iyilik olsaydı dünya var olamazdı

0|0
    0|0
    • Doğru söylüyorsun. Ancak buradaki husus, insanların yapacağı iyiliklerden prim yapmalarıdır. İyilik yapacakları insanlar genelde sevilen, tanınan, giyimi kuşamı düzgün veya makam sahibi kişiler olunca, yaptıkları iyilikten kendilerine pay çıkarmış oluyorlar. Yere düşen yaşlı bir insanı kaldırdığında eline ne geçecek ki ?

• farklımı bilmem ama tartışmayı severim o yüzden özellikle sordum ama karşıt görüş olmıyınca pek önemi kalmıyor

• merhametsiz olduk.

0|1
    0|0
    • Şimdiki yaşıtlarımız cool olmayı, herkese tepeden bakmak ile karıştırıyor. Yere düşen bir insanı kaldırmak onlar için bir eziklik göstergesi...

• aynen.asagilayincada yukseldklerini saniyolar.

• Yorumuna katılıyorum.

0|0
    0|0
    • Her insan aynı olmasada çoğunluk böyledir aslında... Teşekkürler.

• Teşekkür ederim paylaşımın için :/

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• başıma bir şey gelir miyi düşünüyor insan kendimden örnek veriyorum eskiden otostop çeken kişileri arabaya alırdım ya da kaza yapmış birisini gördüğümde durup arabadan inerdim şimdi sade 155 arıyorum : (

ne yazık ki günümüzde arkadaşlıklar dostluklar sadece filmlerde dizilerde kitaplarda var.

0|0
    0|0
    • Aynen öyle. Bir bakkalı ele alalım. Evsizlere ekmek yardımında bulunuyor. Ama gerçekten o ekmeği hak etmeyen dilenci kılıklı insanlarda araya girdiğinde, esnaf paçasını kurtarmaya bakıyor. Bu kez kimseye güvenemediğinden paçayı kaptırmamak için gerçek evsizlerin kim olduğunu bilemiyor ve yardım edemiyor.

• bunu söyleyen arkadaş sen 1200 tl ile tek çocuklu ev geçindir 600 tl sini paylaş olur mu?

0|0
    0|0
    • Bana böyle bir laf söylediğine göre; söylediğini kendin yapıyor olmalısın herhalde. Ama emin ol sokakta yere düşen birinide kaldırdığım oldu, yere düşen ekmeğide. Maaşım yeni yattığında, borca batmış bir haldeyken, üniversitedeki gerçekten okuyan arkadaşlarıma son kuruşumu gönderdiğim olmuştur. Çocukken babamdan aldığım harçlıklarla, maddi durumu olmayan ilk okul arkadaşıma önlük aldığım olmuştur. Şimdi bana gelipte burada ergenlik taslama lütfen ! Söyleyipte tersini yapan diğer insan değilim.

• Kardeşim amaç mualefet değil yanlış anlaşılma oldu sen beni düzelteceğine bana ergenlik yapıp hemen savunmaya geçiyorsun :) önce de ki bana soruyu yeniden oku de hemen ergen muhabbetine girip hakaret etme sen benim küçüğümsün ikimizde ergenliği yıllar önce atlattık aniden parlama bana sakin ol dostum. sorunu yeniden okudum haklısın kafa bir milyon oldu iyi okuyamadım kusura bakma.

• Sende kusura bakma. Böyle konularda bazen hassaslaşıyorum.

• artık dolandırı insanların merhamet duygularına saldırıyorlar

0|0
    0|0
  • her iyiligin bir karsilig vardir.insanlara iyilik yaparsin karsilik olarak sana kotuluk ederler

0|0
    0|0
  • Mantıklı..Hem de çok..

0|0
    0|0
Yükleniyor...