Konuşamamak iletişimsizlik....

Merhaba arkadaşlar 2 senelik evli bir bayanım eşimle çooooook severek evlendik evliliğimizde maddi sıkıntımız yok yazın tatile gideriz o yetmez eşimin memleketine gideriz arabamız var evimiz var kayınvalidemle hiç sorunum yok beni çok sever bende onu ..Eşim benim lafımı ikiletmez bana saygı duyar korur kollar sever ne istersem alır adete çırpınır fakat bizim konuşamama gibi bir derdimiz var akşam eve geliyor tv karşısında ben kaç kez onunla konuşmak istediğimi sohbet etmek istediğimi dile getiriyorum o da hep yorgun olduğunu kafasını dinlemek istediğni söylüyor etrafımda ki herkesin evliliği bu şekilde sevgiliyken çok daha farklıydı gene ilgili ama hep bişeyler eksik..Ben gayet düzgün bir bayanım giyimine saçına başına özen veren oturmasını kalkmasını bilen biriyim bugüne kadar eşime ters durum yaşatmadım onun gelmesini 4 gözle bekliyorum ama hep husrana üğruyorum benim ne yapmam lazım nasıl davranmam lazım ona karşı sizlerden öneri bekliyorum her şeyimiz düzgün gerçekten ben mı abartıyorum bilemedim?teşekkürler?

0|0
7|15

En İyi Kız Görüşü

• monotonlasms bir hayat...degisik seyler yap ne bilim mesela sinema bileti, konser bileti al süpriz olarak is cikisi oraya gelmesini söyle...su evin disindan cikin bir kere

2|0
    1|0
    • bu çok güzel bir fikir denicem:)))

• Konusmayan disardada konusmuyo canim

• beyazorkide konusmiyo olabilir fakat konusacak birseyler bula bilir az ya da cok birazda karsi kisiye kalmis bu...sonucda sinema, tiyatro, konser cikisi illaki sonrasi konusulur...ve bu fikrin nasl ortaya cikdigi...monotonlukdanda biraz cikilms olur..

Erkekler Ne Diyor 15

• senın yerınde olmak ısteyen mılyonlarca kadın var bu ulkede,sen boyle hep bır adım fazlasını ıstersen mutlu olmazsın,elındekının kıymetını bıl ve ona sahıp cık... tekrar oku bence ..

bıraz kendınıze bakmakdan baslayabılırsınız bırsey yapmaya karar verdınızse...

1|0
    0|0
  • bence bir birlikteki en büyük sorun ile karşı karşıyasın...

söylediğin o güzel şeyler de sorun yok. fakat bence eşin bilinç altında seni bu şekilde mutlu tutarak seninle diyalog kurmaktan kaçıyor... daha ne yapmamı istiyorsun ki cevapı heybesinde kullanmak için hazır durumda.

bunu çözmediğin sürece asla bir paylaşım içinde olmayacaksın...

bu bence en önemli sorun...

1|0
    0|0
  • En büyük sorun bu olsun, bizim evde de durum pek farklı değil. Benim annem babamda aynıdır annem hep ilgisizlikten yakınır babamda benden bu tür şeyler bekleme der. Bence bu konuyu kayınvalideniz ile görüşebilirsiniz çocuk yapın filan diyebilir ama bu çok çok düşünülmesi gereken bir konudur. Aile içi etkinlikler yapmanız lazım, Hafta içi normaldir ama mesela bir hafta sonu kahvaltı olabilir, sinemadan daha çok tiyatro ve komedi gösterileri(stand up) ya da eşiniz ile sizin evli arkadaşlarınız ile buluşup aile ortamı gibi güzel bir gün geçirilebilir bir şeyler yeterki yapılmak istensin olur.

1|0
    0|0
  • İlgisini çeken bir şey yapabilirsiniz.Evlilik bir kumarıdır.İnsanlar ilişkilerini sağlamlaştırdıklarını düşünüp evlenirler ama aslında evlilikten sonra ilişkinin sağlam olup olmadığı anlaşılır.Bu durumu başarıyla atlatmışsınız :)) Sizdeki sorunlar çok az bence.Hallolur :)

1|0
    0|0
  • evliliğimizde maddi sıkıntımız yok yazın tatile gideriz o yetmez eşimin memleketine gideriz arabamız var evimiz var kayınvalidemle hiç sorunum yok beni çok sever demişsisn bütün bunları yaşarken nasıl olurda konuşmassınız muhabbet edemessiniz işte gerçek CEVAP size ne yaparsa yapsın hitap etmiyor yani ilgi eksikliği yaşıyorsunuz olay bu ilgi eksikliği kesinlikle ve kesinlikle sizi farkında olmasanızda ağır ağır bir kurt gibi kemirmekte.

1|0
    0|0
  • sadece ilgi eksikliği allah bozmasın iyi bir evliliğiniz var aşılabilir bir durum bu gelsin diyorsan pekmez yedir :D onun dışında sosyal aktiviteler ayarlayın size iyi geldiğini eminim kendisi söyleyecektir

1|0
    0|0
  • standartların dışına çıkmayı dene

2|0
    0|0
    • ne gibi

• aslında monotonlaşan sensin, çünkü erkek dışarda ciddi stresle boğuşur, ve evine geldiğinde kendini huzurlu hissetmek ister, aslında bu monotonluktan erkekte bıkar,

ama erkek çocuktur, onunla sen oynamalısın, git kendine değişik fantazi çamaşırlar al, evde tv yi kapat, değişik bir şeyler yapın,

onun hoşlanacağı, aktivitelere yer ayarla, ona süprizler yap, resim kursuna git onun resmini yap,

günün ortasında cepten ara güzel bir fıkra anlat

açık saçık konuş

su tabancasıyla onu ısla

• eğer bunları yapmazsan,

her ikinizde boğulursunuz ve her ikinizde bir gün farklı kişilerle bunları yaparsınız

kapiş

• Bence bu cok fazla sorun edilecek bir konu degil esinizde sizde guzel bir evlilige sahipsiniz bunun kiymetini bilmeli ve ufak tefek seyleri dert etmemelisiniz.

1|0
    0|0
  • sırf onun bu huyu yüzünden onu aldatacağına ya da ondan ayrılmaya kalkacağına yemin bile ederim şahsına alınma kadın doğası...

0|0
    1|0
  • erkekler böyledir bence bunu kabullenmen gerek. sen kılıbık birisini istiosun ama öyle bile olsa bir süre sonra sıkılırsın bu nasıl erkek diye. kısacası çok beklenti olmadan sevgi saygı varsa olduğu kadar. zaten en iyisi yoktur hiçbir zaman arada ara vereceksin bak kendisi nasıl konuşuyor nasıl anlaşıyor. çok sıkıştırdığın, çok konuştuğun zaman adam diyecektir içinden bu ne la kafamı sikti diye. alışmalısın bu duruma abartmadan zevkini çıkarmana bak. ha dersenki seks yönündende var o zaman farklı mesela.

0|0
    1|0
  • eğer kafa dinleyecem felan gibi şeylerden bahsetmeye başladıysa sorun senle ilgili bence asıl uzaklaşmak istediği sensin gibime geldi

0|0
    0|0
  • coğu kişinin hayalini kurduğu herşeye sahip sin sanırım bir monotonluk başalmışş hayatının her yerinde değişiklikler yap kendisiyle acıkca konuş herşeyi bu durumu beraber çabalayarak atlabilceğini anlat her akşam yorgun olmuyodur sanırımm hafta sonları bile var hem kendini hem eşinin değişiklik yapması farklılık yapması iyi gelebilir sorun konuşmuyor olması dilini çözmek sende

0|0
    0|0
  • link

burda anlatmak istediğim şey bu sorunlardı ;)

0|0
    0|0
  • sessiz pisirik biri demekki napican ki

0|0
    0|0
  • bence çalışmaya başla, eğer mümkünse

0|0
    0|0
    • eşim izin vermiyor kıskanıyor

• bilemiyorum ben tek dert konuşmamak değil.

• işte insan kendini kandırmamalı. elinde olan şeylere bakıp mutlu olması gerektiğine inandırma çabası bunlar.

Kızlar Ne Diyor 6

• Madem cok mutlusun sana bu kadar mutluluk veren adami sikma o zaman benim esimde kinusmaz anlatmaz ben cok neseli guler yuzlu biriyimdir etrafima enerji veririm artik biraktim onu arkadaslarimla konusuyorum evde esimden beklenti icine girmedigim icin kafam rahat umrumda degil konusup konusmamasi.

0|0
    0|0
    • Kendin gizi sormussunda gizliye kapatmissin adalet bunun neresinde gizli bayan.

• Mesaji sizmi gonderdiniz cevapladim ama gitmedi arkadasim olmadigiz icin.

• evet ben gönderdim

• Belki kısa süreliğine kafasını dinlemek istiyordur. Fazla üstüne düşme bu konuda, bir süre sonra o sohbet etmek isteyecektir.

1|0
    0|0
  • Bak şöyle yapabilirsin. Eve geldiğinde ilk bir saat hiç zorlama onu. Ben bile anneme derim 'İlk bir saat hiç konuşmayalım.' diye. Kafamı toplamam gerekiyor çünkü. Dışarının yorgunluğunu atmak gerekiyor. Sonra zaten dinlenmiş olur. 'Hadi konuş konuş.' demeden tatlı tatlı sen başla konuşmaya.

1|0
    0|0
  • bence sorun etme bunu

ben de evliyim

keşke boyle anlattıgın gb olsa hersey..

1|0
    0|0
    • Bazen aklıma takılıyor işte :(

• bence konuşamamaktan daha önemli sorunların var ama, kendini kandırıyorsun şu anda iyi tarafından bakıyorsun.

ayrıca böyle akşam işten gelince annemde benimle sohbet falan etmek istiyor bazen ifrit oluyorum. o kadar gıcık, o kadar saçma geliyor ki anlatamam.

çünkü gerçekten yorgun oluyorum ve ısmarlama sohbetler çok sıkıyor beni. hadi konuşalım deyip konuşulmaz canım. sohbet öyle ısmarlama olmaz.

onun ilgilendiği konular mutlaka vardır.

ama, lütfen saygı göster buna illa ki sohbet etmek gerekmiyor yatarsın yanına koyarsın başını omzuna huzur budur.

dediğim gibi başka sorunların var bence dürüstlükle onları itiraf et kendine.

e bileyim eşini beğenmiyor olabilirsin, heyecan eksilmiş olabilir, ya da başka herhangi bir sorun.

Ama, adam akşam sohbet etmiyor diye bu kdr güzel görünen bir evlilikde bir taraf çıkmaza girmez bence.

0|0
    0|0
    • çalışmaz ise d ekadın kendi kendini yer bitirir

• bencede ama bu konuda önce derdinin ne oldugunu bulması gerekiyor

• Canım benim eşimi beğenmesem zaten evlenmezdim bu bir artı 3 sene platonik aşktan sonra eşimle evlendim bu da 2 allaha şükür bu derdimden başka derdim de yok gayet dürüsttüm kendime karşı...Ayrıca çalışma konusuna gelince adam izin vermiyor ben üniversite mezunuyum o da öyle istemiyorum diyor kıskanıyorum diyor bende tamam tatlım diyorum ne diyim başka adama karşı mı çıkıyım?

• kendine başka dert ara

0|1
    0|0
Yükleniyor...