Bir insan kendi ülkesinin polisini nasıl kötüler arkadaş ?

Abi var mıböyle birşey polisler orantısız güç kullanıyormuş yok dövüyormuş ediyormuş. Onlara bunu yaptıranların hiç mi sucu yok polis durduk yere seni niye dövsün güzel kardeşim benim sonuçta oda bir emir kulu. Sen birşey yapıyorsun ki oda sana karşılık veriyor adamlarin attıgı taşları gördüm geçen bunlar insan mi dedim. Sonra polis orantısız güç kullanıyor diyorsunuz. Ee ne yapsın adam o taşı atıyorsun sonuçlarına katlancaksın ya da polisin yerine koy kendini sende aynisini yaparsın.Yapmam diyen kendini kandırır anca. Bu saatte polisle arbedeye girenler var ortada olay yok birşey yok adamlar sürekli bir eylem peşinde. Öylelerin olayı ne ben anlıyamadım rahat mi batıyor arkadaşlara bilemiycm. Başkları onların yüzünüzden prim yapıyor onlarda buna izin veriyor. Ha bu arada tamam hakkını ara eylemini yapta insan gibi yap insan gibi muamele gör. Açın biraz gözünüzü bu ülke ne haldeydi ne hale geldi prim yaptırmayın artık biz bu evreye kolay kolay gelmedik. Biride demiyor abi cidden adamların hakkını yemiyelim çalışıyorlar birazda olsun birşeyler yapıyorlar ama yok nankör cogu. Bu arada berk elvan dediler üzüldüm bende ama olayın aslının öyle olmadıgınıda ögrendim cocugun evi okmeydaninda taksime ekmek almaya gidiyor sözde ekmek almak işte. Annesi babası sahip çıksaydı biraz olsun bu cocuk su an yaşıyor olurdu ama ne diyelim mekanı cennet olsun. Böyle bir kıyaslama yapcagım için kendimden utanıyorum ama o kadar şehit verdik bu cocugun ölümü kadar ses getirmedi. Ama insanların cogu olayı anlamıyor işte. Bizim halkımız çok nankör. Düşüncelerimin karşıtını düşünenlerede saygı duyarım herkesin kendi düşüncesi bakış açısı sonuçta. Ha bu arada bu düşüncelermden sonra taraf tuttugum filan sanılmasın. Ben sadece ülkemin şu anki durumunu seviyorum.

0|0
8|9

En İyi Kız Görüşü

• Biz Çanakkalede 14 yaşlarında hatta daha küçük yaşlarda Cephede düşmana kurşun sıkan mehmetçikler için ağladık, Polise taş atanlara değil !

2|6
    3|1

Kızlar Ne Diyor 7

• Bir polis var birde polis var

Bazıları mesleğini yapan

Bazılarıda işine geleni yapan

Bir çok şeyde oldugu gibi insanlar bir çok iyiliği görmez yeterki bir kötü bir şey olsun

1|3
    0|0
    • gerçekten öyle o kadar şey yapıldı bu ülke için eski türkiye nerde şu anki nerde ama gel anlat işte. Bizim halkımızın geneli nankör.

• Nankörlük kısa ve özet :)

• Polis naaaapsin emri uyguluyor diyenlere...

Anayasanin 137. Maddesi geregince:

"Suc teskil eden emir, hic bir sekilde yerine getirilemez, yerine getiren sorumluluktan kurtulamaz!"

Gösterilere müdahale etmek tercih meselesi degil, emir gelir polisler yapar. Gaz bombasi atmak emirdir AMA o gaz bombasini kendi vatandaslarinin kafasina Nisan alip denk getirmek tercih meselesidir. Tomalarla insanlarin üstüne sürmek emir degil tercihdir. Gencecik insanlari döverek öldürmek EMIR DEGIL tercih meselesidir!

0|1
    0|0
    • Hayatında kaç kere gaz bombasını attın da tercih meselesi diyorsun ? Acaba bu gaz bombasının eğitimi ne derece iyi veriliyor polislere de onlar o mükemmel kullanırken özellikle kafaya ya da insan vücudunun herhangi bir yerine denk getiriyor. Belki bilerek yapanlar vardır ama hepsine tercih meselesi demek yanlış olur.

• katılıyorum

0|1
    0|0
  • Çok uzun okumadım..gazetelerin köşe yazıları bile bu kadar uzun değil..

0|1
    0|0
  • 15.05.2012 tarihinde oynanan Fenerbahçe - Galatasaray derbisinde fenerbahçeli bir taraftarın polis tarafından yakalanıp otoparkın demirlerine kelepçelenerek darp edilmesi ve "Burada Allah da biziz, mafya da biziz. Eğer beni şikayet edecek olursan kafana sıkarım" demesi. Hani diyorsun ya devlet verdi emri onların ne suçu var diye. Peki bunda kim verdi emri? Kimse. Ben devlet yanlısı değilim ama polislerin de sütten çıkmış ak kaşıklık bir halleri yok. Kısacası bu tarz mesleklerde seçimlerin daha özenli olması gerekir. Üni mezunu lisan bilmesi gerekir her şeyden önce sinirlerine hakim olabilen ve psikolojisi düzgün olan insanların olması gerekir. Görevleri halkı korumak sonuçta.

0|1
    1|1
    • Bak bizim halkımız insanda sağduyu namına birşey bırakmıyor bunu sende çok iyi biliyorsun ben polisler sütten çıkmış ak kaşık demiyorum ama bu kadar kötülenmeyi haketmiyor ben bunu anlatmaya çalışıyorum.

• amin Berkini sokağa sürenler ve Berkin üzerinden gençleri sokağa dökenler huzur bulmasın insllah ne diyelim. Keşke annesi babası sahip cıksaydı cocklarına.

• Berkin'in kendi özgür iradesi yok dimi birileri sürecek sokağa. İnandığı ya da değişebileceğini düşündüğü olaylar yok çünkü o daha çok küçük başkaları itekler sokağa. Ne yazık.

• Geçen hafta olaydan haberi olmayıp kızılayda inen bir öğrencimi hem cop hem de kalkanla dövdüler. Savunma: araya karışmışsındır, abartma bu kadar.

0|0
    0|0
  • Gerçekten katılıyorum size 14 yaşındaki cocugun üzerinden prim yapıyorlar o kadar magduru oynuyorlar ki şaşırıyorum. Türk polisi bu kadar kötülenmeyi haketmiyor bence.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Sen kendini o sokaktaki herhangi adam yerine koy bir! Medyada görüp, her şeyi onların anlattığı gibi algılıyorsun. Tv ne derse doğru değil mi? Alo fatihler havalarda uçuyor. Orada, taksimde kimsenin polisle alıp veremediği yoktu en başında. Kaç haftadır oraya dikecekleri avm projesi aksayınca üstümüze saldılar polisleri. E doğal değil mi? Polis hükümetin elinde. Polis, en başında parkta oturmakta olan adamları darp etti, su, gaz Allah ne verdiyse! Orada biz oturup, görevini yapıyor adamlar deyip bizi tek tek öldürmesini mi bekleyecektik? Oradaki adam keyfinden atmıyor taşı. Kimse sokağa polis taşlmaya çıkmıyor şunu o kafalarınıza sokun artık. Bugün de İzmir'de Berkin için yürüyenlere müdahale edildi, oradaki halk ne yapsın? Neden konuyu çarpıtıp mağdur polis havası yaratıyorsun? Karakol mu bastık sanki? Polisin görevi orada beklemek sadece, izdihamı önlemek amacıyla. Halkla savaşırcasına elinde ne varsa ona buna hedef gözeterek saldırmak değil. Saldırırsa eğer sokaktaki adam ne yapsın? Taş atacak tabi. Polis dağılın dedi diye dağılacak değil ya, dağılmaya mı geldiler oraya? Gezide o arbedeyi polis çıkardı, taşı da polisin kaskı, kalkanı yedi. Ama ölen kim oldu? Ara sokakta linç edilen, ardından kamera kayıtları silinen, kafasına mermi yiyen kim oldu? Numarasız kasklı polisin mermisi isabet etti adamın kafasına. Sormazlar mı adama madem o polis şerefiyle görevini yapacak, neden silindi o numaralar diye? Neden tüm delilleri kararttılar o zaman? Kaç polis öldü gezide? Ölen onlarca genç varken, kalkıp burada polis üstünden mağdur edebiyatı yapmayın. Gezide oturan adamlara o senin masum polisciğin saldırdı.

0|1
    1|1
    • Geziyi başlatan kim güzel kardeşim benim sen hala bunu anlamıyorsun bence gezide parkındaki olaylarda gözaltına alınanaların cogu yabancı uyruklu cıktı. Geziparkındakilerin neler yaptıgınıda gördük tamam dagılmayında otobüs yakmak cevreye zarar vermek nedir ordaki esnafi ekmek parası için calısan insanları kmse düşünmedi tabi. Ha bu arada ben vatan haini bir terörist için eylem yapmam sözde ekmek almaya gidiyormuş annesi babası sahip cıksaydı böyle olmazdı.

• Bu arada o gezide ölen genclerde o kadar masum degillerdi bunuda herkes biliyor 15 yaşındaki cocugun elnde sapanla polise taş atması nedir ? Magdur oynatma böylesi insanlara ben şu anki halimize acıyorum yukardakiler sırf böylesi insanlar yüzünden prim yapıyor ve cogu insanda buna izin veriyor. O polisini yaptıgıda dogru degl ama kim bilir o polisin o anki psikolojisini belki ileri atcaktı onu istemeden oldu onu geçtım o saatte o cocugun orda işi ne ?

• Bizim ülkemizde demokratik! bir toplum var. karşıt görüş bildirdiğinde ya cahilsin ya da taraflı! bu gün medya allah rahmet eylesin ölen bir çocuğu gösterdi bütün gün. ama neden gerçekleri saptırıyoruz? evden ekmek almaya gitti masalını neden anlatıyoruz? neden cebinden çıkan patlayıcı vs. lerin yazdığı tutanağı görmezden geliyoruz? hırsız minare çalar kılıf hazır zaten. demokratik zeki arkadaşlar! ağzına sağlık kardeşim katılıyorum sana..

0|1
    0|0
    • eyvh kardeşm gerçekten öyle bende ilk gördügümde dedim ekmek almaya giden cocuga nasıl öyle birşey oldu başına geldi diye ama sonradan ögrendim ama ne diyelim mekanı cennet olsun annesi babası keşke sahip cıksaydı su an böyle birşey yaşamazlardı ama olan oldu yapck birşey yok.

• O medyanın hangi görüşün elinde olduğunu bilmiyoruz sanki. Kalkıp sanki medya Berkin'i aklıyormuş havası yaratma burada. Eminim o medyanın elinde olsa gösterirdi o cebinden çıkan (!) bombayı. Neden gösteremedi? Demek ki yalan haber de ondan. Orada hükümetin işine yarayacak haber duracak da medya göstermeyecek (!). Hangi ütopya orası? Daha hala yalanla dolanla kafa karıştırıyorsunuz.

• Anarşist onlar kardeş.

0|2
    0|0
    • benim gözümde teröristden farkları yok kardeşim vatan haini bunlar katılıyorum sana bir insan kendi ülkesinin otobüsünü yakar mi sonumuzu allah hayır etsin.

• Polis durduk yere dövmüyor ama bunca insan durduk yere toplanıp gösteri yapıyor.

Harika bir mantık.

1|1
    0|1
  • Polis düşmanı değilim... Ama Rabia işareti yaparak vatandaş döven, Tayyip'in askerleriyiz diyerek yürüyen, ideolojik felsefeyle hareket eden polis olmaz... Eşit olacak herkese aynı şekilde yaklaşacak... İnsanların tepkisi buna... 10 yıl önce polis olanlarla sonrasında polis olanları karşılaştırınız varsa eğer tanıdıklarınız...

0|1
    0|0
  • Bir polis kendı vatandaşını nasıl öldürebiliyor arkadaşım peki..

1|1
    0|1
    • O vatan bir polisi nasıl öldürebiliyor arkadaşım peki.

• saygı duyarım..

• Dilenci gibi yaa.Ne verirsen abi diyor . Kimse değil bu çocuğu bu hale getirenler utansın .. İyinin kötüsü diye bir şey yok saf olma HAKkını ara ..

• helal olsun kardesım 10 numara yazmıssın

0|2
    0|1
  • olayın iç yüzünü bilmeden yorum yapmak yanlış olur. çünkü her kafadan bir ses çıkıyır:

0|0
    0|0
    • hocam benim düşüncelerm bunlar içyüzünü veya dışyüzünü bilemiycm türk polisine çok büyük haksızlık yapıyorlar.

• gerçekten öyle suriyeyi geçicez diye korkuyorum artık allah sonumuzu hayır etsin.

• Onun bunun yalakalığı bitti şimdi polislere mi yalakalık yapmaya başladınız ?

0|1
    1|1
    • Güzelim kardeşim burada yalakalık yaptıgım yok yazıyı okudun mu bilmiyorum ama onlarda bu vatanın evladı niye herkes kötülüyor ben anlamış değilim. Bak bende üniversitede eylem yaptım polis sadece izledi insan gibi yaptık eylemimizi insan gibi dagıldık ama gel gör ki polis orantısız güc kullanıyormuş ya bilader adama kafam gibi taş atıyorlar adam napsın cicek mi versin ben onu anlıyamıyorm .

• Umarım daha fazlası olmaz benimde takıldığım nokta genelleme yapılması polislerin arasında 3-5 şerefsiz varsa hepsi yargılanıyor

• aynen kardeşim bende o yüzden bunu yazma geregi duydum türk polisi kötü gözüyle bakılıyor bu benim canımı sıkıyor.

Yükleniyor...