Bu insanlar neden bu kadar vicdansız?

Berkin Elvan,15'inde bir fidan. Kürt,türk,alevi,sünni,faşist,eylemci. O bir çocuk çocuk. Mezuniyeti,maçı yerine cenazesi vardır bugün. Öyle kalabalıktı ki vicdanının sesini dinleyip 15 yaşında 16kg bir çocuğu toprağa yakıştıramayan kim varsa gelmişti. Tabut omuzlardayken bile polis müdahalesi vardı. Kimi diyor elinde sapan kimi diyor ne ekmek alması? Ne olursa olsun o bir insandı. Mısırda sokakta öldürülen Esma'nın dışarıda ne işi varsa Berkin'in de o işi vardı. Ey canım ülkem be mısır halkı için götünü başını dağıtan yanıbaşında ölen gencecik fidanlar için dillerine sus getiren ülkem. Dünde bugünde direndim ama bunu hiçbir partiyi kötülediğim için değil insan olduğum için yaptım vicdanım sızladığı için Berkin için Gülsüm anam için yaptım. Bugün Kurtuluş'ta adım alamadık nefes alamadık biber gazı servisi vardı isteyenin direk yüzüne isteyenin gideceği yere kadar! Birçok gözaltı vardı avukat adayıyım staj yapıyorum elimden geldiğince yardım ettim elimin yetiştiği heryere. Sizin de varsa tandığınız sussun sadece susma hakkını kullansın. Hiçbir beyanda bulunmasın bu aklınızda buluna dursun Bir ana yüreği paramparça oldu recep katil erdoğan çıkıp hala oy istiyor. Bu ne yüzsüzlük? Vicdan güçlü bir yargıçtır ama sen onu öldürmedikçe. Görüyorum ki bazıları vicdanının ağzına sıçmış.-ortadan kaybolan Berkin'in cenazesine kimse gidemesin diye sefer iptal eden otobüsler sus pus oturan bir boşbakan ve kör olmuş onun halkı.. Allah yar ve yardımcımız olsun. Bugün berkin yarın benim kardeşim senin oğlun onun kuzenin..Berkin Elvan'ın ölümünde kendi vicdanım senin de suçun var diyip beni rahatsız ederken emri verenlerin*olup gitmemesi kanıma dokunuyo on beş yaşında on altı kiloda ölen bir çocuğunuz olursa o zaman görürüm ben sizin devlet aşkınızı rezil herifler!Berkin Elvan ölmedi hayatı elinden göz göre göre alındı. Katili belli,acısı büyük. Toprağın bol olsun güzel gözlü çocuk hesabın sorulur. Kısaca bir çocuğu aylarca komaya sokup bedenini 16 kg teslim edene bakarım. Ben lafa değil katile bakarım

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• ben ölen 5 şehit polisimize 16 yasında yanarak ölen serapıma 3 yasında donarak ölen kardesime 40 günlük iken babasız kalan şehit çocuğuna üzülüyorum berkine daha sıra gelmedi

0|2
    3|0
    • Naptın onlar için? Ölen bir çocuğumu beklediniz hatırlamak için? Şehit şehit rabia rabia demek için bugünü mü beklediniz? Naptınız siz onlar için sıcak çayınızı alıp siyasetten başka naptınız?

• benim siyasi bir kimliğim yok dediğim gibi üzüldüm! senin vicdansız dediğin yer acıdı yani vicdanım en çokta neye üzülüyorum biliyormusun bu saydıklarımın bazıları için bir berkin etmemesine üzülüyorum işte o kişilerin vicdanını sorgula sen en iyisi

• Gec Bunları Çok Duyduk. O cocuğu sen ve senın gıbıler Oldurdü Bukadar Net.

0|3
    5|0
    • Yanlışın var burası RT erdoğanın sayfası değil yanlış yere yazdın ;)

• Yok dur o işi biz yapacağız size Allah'ın izniyle

• Sız Ham Hayal Kurun Bakalım. Bız Allahın Iznıyle Büyük Medenıyet Yolunda Ilerlıcez.

10 yıl oncede boyle demıstınz sımdıde dıyorsunuz. Yanı Laf Sadece lafta kalıyorsunuz. İ

şte bır Bunu Öğrenemedınız.

• Eğer Berkin bu vatan evladı değilde Suriyeli Mısırlı olsa üzülecekti bunlar fakat sırf ötekileştirildiği için bazıları hala Berkin'in üzerinde siyaset yapmaya devam ediyor ya mıçayım insanlıklarına

0|1
    2|0
  • ben bu adama uzuluyorum link

0|1
    3|0
    • Çok sevdiğim bir laf vardır:

Alevi değilsin ki sana ne oluyor dedi?

İnsan değilsin ki anlatayım dedim.

Aziz Nesin'e sevgilerle..

• toprağı bol olsun diye gayrimüslümlere denir..

veavukat olduğunuza göre siz daha iyi bilirsiniz ayaklanıp esnafın ekmek teknesini yağmalamak

sonra günlerce yol kapatmak duvarlara yazılar yazmak vsvs bunların hepsi kanunen suçtur

suçu işleyene devletin müdahale etmesi görevidir...

bu çocuğun vahim şekilde hayatını ve öteki ölenlerin kaybetmesi devletin değil

eylemcilerin vebalidir.

hükümeti beğenmeyen sandıkta hesabını sorar sokakta değil.

0|1
    0|0
    • Elbette bunlar suçtur çocuğun ölümüne bile "ama" diye cevap verecek vicdan yoksunu düşünce toplumunun kararını meşru bulmuyorum

fakatcahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. sadece seçim yaptığını zanneder. Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! Böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir.

• cahil toplum! cehalet sözünü açarmısınız bizim toplumumuzda neye

cahillik varmış..yoksa sizin düşüncenizde olmayanmı cahil açıklayınız.

bir çocuk ölmüştür boş yere...eğer ki geziciler diye adlandırılan kişiler

varsa haklarını istemeyi ya da eylemlerini kanuna uygun yerine getirmiş olsalardı

bugün o çocukda başka ölenlerde sağ olabilirdi.

cahil olan asıl bunu görmeyipde devletine sen yaptın diyendir.

ahmaklar sokaklara dökülürken devletin ile pazarlık yapanlarvar

dediğimi yap köpeğimi çekeyim diye

• cahil toplum! cehalet sözünü açarmısınız bizim toplumumuzda neye

cahillik varmış..yoksa sizin düşüncenizde olmayanmı cahil açıklayınız.

bir çocuk ölmüştür boş yere...eğer ki geziciler diye adlandırılan kişiler

varsa haklarını istemeyi ya da eylemlerini kanuna uygun yerine getirmiş olsalardı

bugün o çocukda başka ölenlerde sağ olabilirdi.

cahil olan asıl bunu görmeyipde devletine sen yaptın diyendir.

• 6 km öteye ekmek almaya gidiyor değilmi ? bırakın uydurmayı artık.düşerken neden yanında ekmek yoktu link

link

0|1
    4|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Hay senin ağzını öpeyim diyesim geldi helal olsun be!

3|0
    1|2
    • biraz konu dışında ama bişey sorcam arkandaki kişi Turgut Doğan Şahin mi adı?

• evet gaziantepten tanıdınız herhalde:)

• ben futbolla çok içli dışlıyım ankaragücü gaziantep bütün kariyerini biliyorum desem yalan olmaz :) zamanında Galatasaray'a transferi söz konusuydu o yüzden sordum teşekkür ederim :)

• helal olsun gözlerimden yaşlar geldi.

2|0
    1|1
  • Ah keşke bi' şehitimiz öldüğü zaman da aynı tepkiyi verseniz..

0|4
    3|0
    • Siz naptınız bacım? Şehit şehit demekten başka naptınız?

• Umarım halkımızın gözleri açılırda olup bitenleri görür ve ona göre davranış sergilerler.

• umuyoruz ;)

Yükleniyor...