Annenin öleceğini bilerek yaşamak..

Annem kanser hastası, 6 yıl önce göğüs kanseri oldu, göğsü alındı daha sonra da rahmi alındı(oraya sıçramasın diye),kemoterapi ve radyoterapi gördü... Geçen yıl kanser beynine metastaz yaptı, beyin ameliyatı oldu tümör alındı, radyoterapi gördü... Yazın bel ve kalça kemiklerine sıçradı tekrar radyoterapi gördü... 2 ay öncede karaciğer ve akciğerinde kanser tespit edildi şimdi gene kemoterapi görüyor. Lanet hastalık yavaş yavaş tüm vücudu sarıyor ve Annem gözümün önünde eriyip gidiyor, oysa ne kadar da canlanmıştı hayata tutunmuştu ilk kanserinden sonra. Peki benim yerimde olanlarınız ne yapardınız? (öğüt istemiyorum, annenin yanında ol ona destek ol vs. herkes aynı şeyi söylüyor.) O göçüp gittiği zaman nasıl ayakta kalacağım, yaşayanlarınız varsa hayatları nasıl değişti, beni neler bekliyor anlatırlar mı acaba? Lütfen gerçekçi olun. şimdiden teşekkürler.

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• Çok çok geçmiş olsun çok acıdır çok ama çok zordur yaşayan bilir ateş düştüğü yeri yakar.doktorun ağzının gözlerinin içine bakarsın zerre iyi bir şey söylermi diye.ama yüzündeki ifade bile seni yıkar Allah bu çaresizliği kimseye yaşatmasın.yaşanılacak olan ne ise onu yaşayacaksın 3 ay evvel Babamı kaybettim hastalığın tespiti ile vefatı arasında sadece 40 gün vardı.Bi şekilde ayakta kalıyorsun ama eksiksin hep hayat senin için o andan veya hastalığını duyduğun andan ibaret oluyor ondan önce yaşadığın herşey yok oluyor yaşanmamış oluyor.Belkide iyi olacak ama yinede zor bu hastalık zor Allah sabırlar versin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• çok çok geçmiş olsun .ne kadar ağır şeyler yaşamış...

hayat böyle birşey işte..güçlü olacaksın her daim başka çaren yok..ALLAH korusun inşallah öyle bişey olmaz ama vefat ettiğinde en fazla 2-3 ay belki yanında bulunacak herkes sonra dağılacak..ateş düştüğü yeri yakar misali...sen hayatını yaşamaya devam edeceksin bir yanın üzgün kırık biçimde.

ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN.

0|0
    0|0
  • çok zor inan ben şimdi sorularını gördüm çok özüldüm allah sabır versin ölümlü dünya ne olacak bir gün nasıl olsa yaşarsın ve başına gelir özülme herkesin başından geçer ana baba abi dayı dede ne bilim özülme

0|0
    0|0
  • Psikologa git rahatlarsin.bu arada allah sifasini annenin buyuk gecmis olsun. :(((((

0|0
    0|0
  • Biliyorum çok zor ama ALLAH' isterse yaşar emin ol.Ömrü varsa yaşar doktora felan bakma sen.İnşallah yaşar ALLAH sana sabır versin.Acil şifalar versin Senin annene ve bütün hastalara.Senin ANNEN BİZİM ANNEMİZDİR.

0|0
    0|0
  • zor bir hayat bekliyor heleki bayan oldugun için ama insan her acıya dayanir.. benim annemın de bazı sorunlari var bugün beyinde de sorunlar çıktı.. hep üzüntüden .. allah dan gelen herşeye raziyiz mecbur..

0|0
    0|0
  • ALLAH yardım etsin geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • allah annene acil şifalar sizede sabır versin

0|0
    0|0
  • Gecmis olsun arkadas

0|0
    0|0
  • bana birkaç yıl önce sorsalardı senin kıyametin ne olurdu diye? sevdiğim kıza bişey olması derdim onun haricinde ne acı olursa katlanırım. nitekim o hayatta yok şimdi 1 yıla yaklaştı ve ölüm haberini aldığım günkü gibi hala unutmadım onu gün içinde hep düşünüyorum ağlıyorum. nasıl yaşıyorsun diye sorarsan buna yaşamak denirse yaşıyorum işte acıyla yaşamaya alıştım

0|0
    0|0
    • Sevdiginin olmeside cok kotu basin sagolsun

• sağol inş annende daha fazla acı çekmeden cennete gider. sende benim gibi çoğu zamn ağlıyacaksın ama hayatın acı yüzü bu en sevdiklerimz elbet birgün toprak oluyor

Kızlar Ne Diyor 6

• İlk kanser olduğumu öğrendiğimde hayati tehlikem vardı bir hafta falan demişlerdi doktorlar ve boğularak ölüceğim kesindi. Ailemin o zamanki direncini hala dün gibi hatırlıyorum. Hiçbir zaman inanmadılar hep aksini düşündüler. Nitekim altı ay geçti üzerinden çok şükür atlattım, sadece son dört tane kemoterapi seansım kaldı. Belki annen kadar operasyon geçirip terapi almadım ama inan hastanın morali çok önemli. Tavsiye verme demişsin ama annenin yanında neşeli olun güçlü olmaktan bahsedin acısını unutturacak şeyler nelerse onları yaptırın. Ve en önemlisi ayakta durabilmen için Allah'a yönel derim, bir tek o senin acını hasretini dindirebilir. Diğer türlü şeylerin hiç bir yararı olmaz. Ama sakın ümidini de kaybetme. Ben bu süreç içinde bir sürü kanser hastası tanıdım ve annenden daha kötülerini gördüm hepsi ayaklandılar hayatlarına devam ediyorlar. Allah umarım iki rahmetinden birini bahşeder anne ve tüm hastalara. Çok çok geçmiş olsun.

0|0
    0|0
    • Sizede cok gemis olsun siz ne kanserisiniz ve kacinci evre. Amin insallah tum hastalara

• Allah yardimciniz olsun anneminde en son ev evre. Allah bilir ben genede umutluyum...

• Umudunu sakın kaybetme, allah acil şifalar versin

• Gecmis olsun.

Belki inanmazsin ama sen de öleceksin.hatta ben bile öleceğim.

0|0
    0|0
  • aslında bir şeyler yazmaya çalıştım ama yapamadım. anne hiç bir şeye benzemiyor. onu öpebildiğin kadar öp. kokusunu içine çek. dua et. ne gelir elden

0|0
    0|0
  • Geçmiş olsun. Psikolojik destek alman lazım canım zor bir durum :(

0|0
    0|0
    • Istemiyorum acikcasi piskologa gittim daha once baska bir durum icin ama kendimi iyi hissettirmiyor acilamiyorum insanlara kolay kolay

• Dua edeceğim annen için.Elimden gelen başka bir şey yok malesef..

0|0
    0|0
  • Çok geçmiş olsun,Allah acil şifa versin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...