Cem Boyner'in, Berkin Elvan için Boyner mağazalarına yolladığı talimat hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cem Boyner, Berkin Elvan'ın cenazesinin olduğu bugün için kurum içi bir e-mail göndermiş:

"Tüm mağazalarda müzik yayınını durdurun bugün. Mağazalardaki müşteri etkinliklerini iptal edil, bugün ve yarın. Tüm mağazaların wi-fi şifrelerini iptal edin hemen. Vatandaş istediği yerden haberleşme imkanına sahip olsun.

Kritik noktalardaki mağazalarınızın hassas, evi uzak olan, fiziki açıdan ilgiye ve desteğe ihtiyacı olabilecek personeli erkenden evine gönderin.

Mağazalarınıza sığınabilecek vatandaşlara yardım için su, ilkyardım malzemesi vs. eksiksiz bulundurun.

Bu güzel halkı Allah korusun ama biz de bize düşeni eksiksiz, kimseyi ayırmadan yapacağız.

Sorusu olan önce sorusunu vicdanına sorsun, gereğini yapsın, sonra isterse şirketine, merkeze sorsun.

Allah utandırmasın...”

Ne düşünüyorsunuz?

0|0
19|13

En İyi Kız Görüşü

• Ne kadar hazırlar ortalığın savaş alanına dönmesine yahu.

Bu ne kadar üzücü bir durum. Ne demek mağazalara sığınan..

Sanki savaş varda adam tedbirlerini almaya çalışıyor. Böyle zihniyetler oldukça ülkede asla kavgalar eksik olmaz.

2|1
    3|0
    • Gezi olaylarında hastanenin içine gaz bombası attılar sen neden bahsediyorsun

• Mağazada müziği kesmekle ihtiyacı olanlara izin vermekle ya da mağazada sığınılmasına izin verilmesiyle savaş alanı yaratılmaz cicim. Duyarlılığın nasıl bir şey olduğunu öğrenememişsin ama bilgin yok fikrin var maşallah. Canlar acıtmaymış.. Ne canından bahsediyorsun kızım sen? Biz 8 kişi öldü diyoruz adam diktatörlük yapıyor binlerce ağaç kesilecek diyor çalıyor çırpıyor sen kalkmış can acıtmak diyorsun. Kim can acıtıyor sevgili lang*tkılı? Abartmak da üstünüze yok! Akp yandaşı seni!

• Farkindaysan adam senin bahsettigin durum gibi aktarmamis durumu. Malum yaz ayinda bircok kisi olaylar yuzunden cok fazla yara aldi yaralandi ve olenler bile oldu. Bazi yerler orantisiz guce karsi insanlari korudu. Cem boyner de insanlik amacli olasi bir ihtimalden dolayi bunu belirtmis. Altini ciziyorum olasi bir ihtimal. Hatta buna olasi demek bile cok sacma cunku sen de bende biliyoruzki o insanlara yine her zamanki gibo davranilacak...

Kızlar Ne Diyor 18

• Helal olsun valla...

1|2
    1|0
  • Dogruysa helal olsun be

1|3
    2|0
  • Valla adama helal olsun...

0|2
    3|0
  • yapılan hiç birşey 15 yaşında ölen bir çocuğu geri getirmez fakat böyle duyarlı insanların olduğunu bilmek gurur verici. helal olsun

1|2
    1|0
  • Şu yapıcılığın milyonda biri yok Devlet Büyüklerinde...

1|2
    2|0
  • Kırmızı alarm ilan etmiş adam.Ne hevesli millet ortalığı velveleye vermeye.

4|2
    3|3
  • etkilenmedim-.-

1|1
    1|1
  • doğabilecek olumsuzluklara karşı çalışanları bilgilendirmek için bir iç mail,gayet akıllıca,personel ne yapacağını şaşırıp yanlış şeyler yapabilir,işine sahip çıkmak,personeline sahip çıkmak,üzerine düşeni yapmak,olay çıkar veya çıkmaz önemli olan herzaman tedbirli olmaktır.

0|0
    0|0
  • bende anlamadım niye yaptiğiını ama aklımada soru ısaretleri takıldı ya bu bir soylentı sadece ya da nıye sadece berkin için serapda daha cocuktu otobuste 3 5 serefsizın eylemi yuzunden can verdi neden şehit haberlerinde yapmadı berkin iiçinde uzuluyorum serap ıcınde uzuluyorum sehıtler ıcındee uzuluyorum benim görüşümde olsun olmasın

1|0
    0|0
  • adam gibi adam

1|1
    1|0
  • gerçekse helal olsun

1|2
    3|0
  • Aman ne büyük duyarlılık.

2|1
    2|3
  • Bu adam kaç yaşında ? Oğlu ya da torunu var mı sdkfjhsdf

0|0
    0|0
  • Helal olsun adama...

0|0
    1|0
    • Her hakkı savunan insana akp yandaşı deyip cahilliğinizi ön plana çıkarmayın olur mu..

• Siz de her hakkını savunmak için eylem yapan insana ortalığı savaş alanına çevirdiler demesseniz olur.

• doğruysa helal olsun söyleyecek başka bir şey yok

1|1
    2|0
  • Giden geri geliyor mu bunu yapına?

1|0
    4|3

• helal olsun!

0|0
    1|0
  • Helal olsun adama

1|2
    2|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Diyarbakır'da teröristler, park halindeki araca yerleştirdikleri bombayı, askerleri taşıyan servis otobüsü geçerken uzaktan kumandayla infilak ettirdi. Bir dershanenin hemen önünde meydana gelen patlamada 1'i öğrenci 5 kişi öldü, 67 kişi yaralandı...

bu haber eski bir haber sorsam tarihini bile hatırlamazsınız, bir noktaya dikkat çekmek istiyorum bir çocuk ölmüş adı neydi acaba, kızmıydı erkekmiydi yaşı kaçtı acaba, bu çocuk dersaneye gittiği içinmi gündem olmadı bu çocuk ekmek almaya çıkmadığı için mi gündem olmadı ? henüz üstünden 3 gün geçmedi ki kayseride şehit düşen 3 polisimin henüz üstünden 3 gün geçmediki mayına basan uzman çavuşumun . neden hepiniz uzman çavuş olmadınız ? neden hepiniz polis olmadınız ? 16 yaşında bir çocuk ölmüş cebinden de patlayıcı çıkmış doktor hastanede tutanağını tutup ulaştırmış emniyete altında da kapı gibi imzasıyla ölmeseydi de 20 li yaşlarına gelseydi polise askere 1 kurşunda o sıksaydı, çıksaydı dağa askerle çatışsaydı , sonra inseydi dağdan paşalar gibi karşılansaydı paşa dedim yanlış anlaşılmasın içerdeki ler değil şu dışardaki paşalar gibi karşılansaydı demi ? şunu kesinlikle belirtmek istiyorum ki ak partili değilim ve icraatlarınıda doğru bulmuyorum bu işi parti davasına çeviren cahillere sesleniyorum, berkin'in ölümünden sorumluluk duymayan üzülmeyen tepki göstermeyen akp li ise, tepki gösterenlerin hepside bdp'li o halde .

0|0
    0|2
  • bir insanlık dersi verilmiş.

hangimiz mezarlıktan geçerken müziğin sesini kapatmıyoruz ki bunu eleştiriyorsunuz.

veya hangimizin cenazesi varken partilemeye devam ediyoruz.

polisin gazabından sığınacak yer aradıkları için mi halk suçlu yoksa onlara yardım ettiği için Boyner mi ?

cümlesini bitirdiği gibi bitirmek istiyorum. biraz vicdanınıza sorun ? en güzel cevabı vermesi dileğiyle saygılarımla.

1|0
    2|1
  • Aklıma ilk gelen ;

Boyner grubuna mali denetim , usule uygun verilen vergi beyanlarını uygun değilmiş gibi göstererek hayli yüksek bir veregi cezası kesilmesi. Sonrasında ise bak hala devam edersen terör örgütü yöneticiliğinden içeri alırız...!

0|0
    0|0
  • anayasalarla korunan 'önceden haber vermeden eylem ve gösteri düzenleyebilme hakki' na karşin polis devletinin orantisiz güç uygulayabilme ihtimali gözönünde bulundurularak, necip halkimizin mağdur olmamasi için gönderilmiş son derece insani bir mail. keşke herkes böyle düşünebilse.

0|1
    2|0
  • Bravo diyorum, biraz ütopik gibi geldi, gerçekten olan bir şey mi bu?

1|1
    3|1
  • Helal olsun, delikanlı adammış... Umarım bugün böyle yapıp, başka gün sırtımızdan bıçaklamaz bizleri...

0|0
    2|0
  • Ben sonuca bakarım...

...isterse "reklam" amaçlı olsun, iyi neticelere vesile olacak mı..?

Bitti...

0|0
    3|1
  • yapmışsa eğer HELAL OLSUN diyebilirim sadeceeee ;)

1|3
    3|1
  • bu tür olaylar hepsi kordineli işler birileri eylemleri çıkartırlar halkı kışkırtırlar bunun gibileri de halka yardım ediyormuş gibi gözüküp aslında olayları ateşleyenler

0|0
    0|0
  • Yüzlerce binlerce şehitlerimiz vatan uğruna kan döktü kimse böyle sokağa çıkmadı yazıklar olsun

0|0
    0|0
  • kendı reklamını yapmak ıcındır bosver sen

2|1
    1|4
  • adam adam işte böyle insanların gözü aç değil

0|0
    0|0
    • Bu devirde öyle hayırlı insanlar bulmak ne kadar zor biliyon mu ? Varsa yaşıma göre alıcam nikahıma sdkfjsdf

• 19 yaşındayım :D 60 ise yaşıtım torunu bile olma ihtimali var. Gerçi oğlu da vardır adam zenginse vardır heralde :D Neyse salla. Biz yine kaldık başkalarına

• adam olacakların farkında demekki cevahir e biber gazı sıkmış polis

0|0
    0|0
Yükleniyor...