Bu ülkede isyan çıkması için tam olarak ne olması gerekiyor ?

Ülkede tek katledilen berkin elvan deyil, binlerce insan öldürülüyor ve olay örtbas ediliyor. Alın size adını ögrenebildiklerimizin listesi; link Çogunun adını bile bilmiyoruz, sadece istatistiklerde ki rakamlar oluyorlar. Kimini kazayla vuruyorlar, kimini kasten. Bu gün berkin gitti, yarın belki ben gidicem. Hepimiz ekmek almaya çıkıyoruz.

Anlamadıgım şey her berkin olayında insanlar üzülüyor, sinirleniyor ama kimse hiç bir şey yapmıyor. 3 hafta sonra unutuluyor. Sonra bir mahmut daha öldürülüyor. Sorun sadece bu deyil; link Sadece sözde demokratik, gelişmekte olan bir ülkeyiz. Bence aldıgım 55 kuruşluk çilekli sütün 30 kuruşu vergiyse bir şeyler ters gidiyor demektir. Merak ediyorum bu ülkede isyan çıkması için ne gerekli ?

0|0
9|12

En İyi Kız Görüşü

• 2. link cidden durumu özetlemiş. Olay berkin merkin deyil, devletin anamızı rahatça ... sonrada hala oy alması

3|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 12

• Bu ülkede birilerinin uyanması için ne olması gerekiyor biliyor musun ? Tayyip Erdoğanın Meclise çıkıp Allah yok Din yalan demesi gerekiyor başka hiç bir olgu bu yozlaşmış ve cahil ülkenin sırtından onu indiremez. Bende inançlı bir insanın benim kanıma öyle dokunuyor ki benim inancımın siyasete alet edilip zavallı cahil halkımın Allahla aldatılması. Bu ülkenin birleştiği tek bir olgu var oda dini inançları adam hep buradan vuruyor insanları. Bu ülke Hırsıza hırsız,Katile katil deme omurgasını bile gösteremiyor.

Ellerinde ki kan izlerini kimse göremiyor.Adam çalıyor ama çalışıyor diyorlar,Allah korkusu olan insandan zarar gelmez diyorlar.

Allah korkusu olan insandan değil,Allah sevgisi olan insandan zarar gelmez,.Korku korkaktır üstüne gidersen kaçar.Korkan insandan değil seven insandan zarar gelmez.

İnsanı insan olduğu için sevenden zarar gelmez, etnik kimliğine bakmadan ideolojisini umursamadan bir canlıya saygı duyan insandan zarar gelmez.Şehidine üzüldüğü kadar 14 yaşında ölen evladına üzülenden zarar gelmez. Ama bu toplumun sürekli birbirinden kopuyor kutuplaştırılıyor.Birileri bu ülkenin ayrıştırıcı gücü olmaya devam ediyor.

Benim bir kardeşim öldü dün ben onun yasını tutmak isterken birileri geldi benim gözüme Suriye de ki çocuğu soktu diğeri geldi Afrika da açlıktan ölen çocuğu

Suriye de ki ölen çocuklar ölüyor diyorsun ona üzüldünüz mü diye hesap soruyorsun. Suriye de ki çocuk ne için ölüyorsa Berkin de o yüzden öldü evet evet tamda aynı sebeplerden.Egolarına yenik düşen kendinden olmayanı yok sayan diktatör faşistler yüzünden öldü o çocuklar. Ülkelerinde özgürce yaşayamadıkları için çocukça hayal kuramadıkları için öldüler.Birileri iktidarlarını sürdürsün diye öldüler.O ölenler çocuk değildi onların gözünde sadece rakamdı

Afrika da ki çocuk zenginler doymadığı için ölüyor.Ben zengin değilim iki üniversite okudum bu ülkede namusumla para kazanabilmek için kimseye kul köle olmadan avuç açmadan onurumla çocuklarımı büyütebilmek için.Ve kapitalizme, emperyalizme kendimi bildim bileli lanet okudum insanlığımı sorguladım.Senin para içinde içinde yüzen liderlerin bir kez olsun bunun acısını yaşayabildi mi benim kadar.Namusuyla para kazanmanın onuruna erişebildi mi ?Onurlu evlat yetiştirme kaygısına düştü mü? Bunları bana sordun asıl sahiplerine sormaya cesaretin var mı?

Sabahtan beri Şehidim ne olacak şehidim ne olacak diyen herkesi Ankara ya davet ettim.Sicilimi lekelemeyi göze aldım gelen olsa başbakanlığa şehitlerimiz için eyleme götürecektim.Bir Allahın kulu geliyorum diyemedi bu kadar riyakarlar bu kadar omurgasızlar.

Bugün ne oldu biliyor musun? Zonguldak ta ki ülkücülerle solcular Berkin Elvan için el açıp birlikte fatiha okudu.Sen bunun ne anlama geldiğini biliyor musun? İdeolojileri uğruna birbirlerine yıllarca silah çeken insanlar faşizme karşı omuz omuza fatiha okudu.Yıllarca solcular ülkücüler için faşizme karşı omuz omuza dedi bugün ülkücüler solcular yanındayken faşizme karşı omuz omuza diye bağırdı. Benim isyan umudum bu

3|0
    0|2
    • olaya dehşet verici bir şekilde duygusallık katmışsın.Ucuz edebiyat...özeli genel yayma düşüncende çok sırıtıyor kalabalıgın içinden olaylara bakarsan gerçegi göremezsin.Kafanı kaldırıp olaya şöyle bir uzaktan bakman lazım.O zaman şunları duyacaksın :"Asıl faşist siz ve sizin gibi ülkesini karıştıranlardır."

• Düşüncelerine yorum yapmaya bile gerek duyulmayacak biri gelmiş benim düşüncelerimi sorguluyor.Arkadaş ben senin bir iki yorumunu okudum zaten çarpık ideolojini bile ifade edemeyecek seviyede bir üslupla yazıyorsn senin düşünceni değerlendirmeye tabi tutmuyorum.Hepiniz aynı tornadan çıkmış kereste gibisiniz omurganız yok duruşunuz yok sorgulama yetileriniz yok sadece biat kültürünüz var.Başkalarının düşünce kalıplarına gölge olmuş hayaletlersiniz.Git bir dombra dinle gazagel abicim hadi bakalım

• kesinlikle haklısın. aslında ülkede isyan var ama daha yönetimi ele geçirmek amaçlanmıyor. bunun en yakın ve güzel örneği ukrayna. ukraynada adamlar yönetimin gücünü bitirmek için mancınık kurdular polisle çatıştılar, molotof attılar, devlet binalarını elegeçirdiler. en yakın başarılı örneği budur. ama bizde durum biraz farklı, polis gerçekten orantısız bir güç kullanıyor bu güce dayanmak zor ve türk milleti olarak bizde devlet kutsaldır o yüzden pek işgal karakterli değiliz protesto ve direnme karakterliyiz. ama çok uzun sürecegini sanmıyorum bu gidişle yakında bizdede yönetim düşürülebilir. ben gezi olaylarından beri her platformda direnen aktif biriyim. daha dün gece 10 tane çevikkuvvetin eline düştüm saolsun bulundugumuz yerdeki apartman sakinleri kurtardı bırakmadılar tabi baya coplandım o arada ve bir dünya küfür yedim. polis bizi bir birey bir vatandaş olarak görmüyor zaten. bu yüzden polise şiddet başlar diye düşünüyorum. yerel seçimlerde iyice yaklaşıyor, protestolar artıcak ve orantısız güçde artacak. ben artık link bu tarz şeyleri düşünmeye başladım. zor zamanlar bizi bekliyor. devlet her vatandaşını kanatlarının altına alıp hepsine eşit ve adil davranana ve mahvedilen hukuk geri düzeltilene kadar herşeyi göze alıp devam etmeliyiz

1|0
    0|1
  • Doğu toplumlarını demokrasi falan fıstıkla ancak bir yere kadar hareketlendirebilirsin.

İnanca dayalı devlet tarafından saldırı olmadıkça gündemi meşgul edecek kadar hareketlenme olur sadece.

3|1
    0|3
  • senin gibi alman ve ingiltere medyasının uzantılarına kapılmış gerçegi göremeyen piyonların olması yeterli bence..

He şey diyorlardı hani.."Dökülün sokaklara" "Milletin camını çerçevesini indirin" "Polisinize sapanla taş fırlatın,ha bu arada molotofuda unutmayın" "Birisi bir şey demeye görsün hemen başörtüsünden tuttugunuz gibi sürükleyin" "Ülkeyi 120 milyon dolarlık zarara ugratın"

Şİmdi 30 kuruşun hesabını yapacagına 120 milyonun hesabını yap

1|2
    4|1
    • sokaklara dökülün m dedim mk, niye hala yıllardır aynı parti seçiliyor ? kagıdın başka bir tarafına mühür basmak çokmu zor

• hayır cidden merak ediyorum. kimse niye düşünmüyor ya bu çocuk bir teröristse, ya bu çocuk gerçekten çok iyi bir çocuksa? nerden biliyoruz ya bir masumlaştırma çabası bir karalama çabası. oturup berkin neden öldü diyen yok! Berkin öldü de öldü. evet berkin öldü anlamıyorlar.

• pusulada sadece 2 seçenek yok hacı

• İsyana gerek yok secimle gelenler secimle gider.

Ancak nedense cevremizdeki diktatörlükle yönetilen rejimleri yikmak icin yapilanlari bize yapmaya kalkti bir grup.

Neden insanlara guvenmiyorlar ki?

Secimler gleiyor beyenmiyorsaniz yenisini getirmek zor degil .. biraz mantik.

1|0
    0|0
    • kaç seçimdir orda, kaç ayakkabı kutusu doldurdu bilmiyorum ama hala kimse kagıdın başka bir taraflarına mühür basmıyor

• o zaman yeterince bu duruma.. karsi olan yok demektir

• Senin amacın ne? İsyan çıkartıp Türkiyeyi bir 50 yıl geriye götürmek mi? Bence dışarıda devlete karşı direnip oraya buraya ekonomiye zarar vereceğimize SANDIKTA cevaplarını verip göndermeyi denesek? (Tayyipçi değilim CHP den de değilim Cemaat ten hiç değilim inanın oyu kime kullancamı bilmiyorum... )

2|0
    1|0
    • sandıkta bir şey yapın diyorum mk, ama hala akp yüzde 60-70

• O zaman yapacak bişey yok ... Milleti bilgilendirmek gerekiyor bnce o adamlar bu kadar oy alıyosa da milletin çoğunluğu bunu kabul ediyosa kurunun yanında yaş yanıyo işte maalesef yapcak da bişey yok

• polis niye gelip beni hiç dövmüyor veya öldürmüyor anlamış degilim bende karışsam gezi olaylarına benide öldürseler benmi suçluyum onlarmı ?

1|2
    2|1
  • İsyan çıkan ülkelerin hallerini ve vaziyetlerini görüp , isyana mı heves ediyorsun ? Bu ahmaklıktır.

2|1
    2|0
    • sokaklara dökülelim demiyorum, kagıdın diger tarafına mühür basmak çok mu zor

• Sokaklara dökülünüyor işte . Küçük bir çocuğun cesedi üzerinden siyaset yapılıyor , hemde anlayıp bilmeden. Evet sürekli birileri ölüyor ya da öldürüyor. Ama bunları yorumlarken , gerçekten her şeyin farkında olmalı. Esas suç tetiği çekende mi , çektirende mi , yoksa bu olayı tezgahlayanda mı iyi analiz etmeli. Mühürü zamanı geldiği yerde basacaksın elbette.

• ya tamam allah rahmet eylesinde. ne işi var o yaşta çocuğun orada gitmesin*aileside iyi sahip çıksaydı

1|3
    0|0
  • hiçbişey olmaz bu ülkeye öyle üj bej ölüyle iç karışıklık çıkıcak kadar güçsüz ülke değiliz

0|1
    1|1
  • Aynen yaa isyan çıksada karışsa ne gizel -.-

2|0
    1|2
  • isyan cıkmasını mı istiyorsun ?

ve daha cok insanmı ölmeli?

2|0
    0|0
    • seçimler var tek yol şiddet deyil, ama yollar var işte

• AIHK yi ya da LGBT hala tanınmıyor ama düşünce özgürlügü var diyorlar, besin maddelerinin yüzde 70i vergi ama gelişmekte olan bir ülkeyiz vs gibi sorunlara çözüm bulmasını (bi kaç arabasını satabilir) eger olmuyosada zorlamamasını

• suan dusuncelerini söyluyorsun .herkes söyluyor ama.

Kızlar Ne Diyor 8

• Zeki insanları görmek hoşuma gidiyor, tam olarak olması gereken elle tutulur bir şey yok shamless. Bizim milletin damarlarına fazla duygu sömürüsü dopinglenmesi yeter, anasını ağlatırlar.

5|0
    0|1
  • Bastığın yerleri ''toprak!'' diyerek geçme, tanı!

Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.

Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:

Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

2|1
    2|1
  • bak tartışmak istemiyorum cidden sadece kısa bir soru sormak istiyorum.

Sen berikini şahsen tanıyor musun?

1|3
    3|0
    • oturmuş

• evet asıl sorunun berkin olmadığını nihayet biri idrak etti. asıl sorun berkin değilse ekmek almaya çıkmıştı ajıtasyonlarını bir geçelim o zaman. burara berkin öldü diye ortalık yıkalacağına bu çocuklara bunu yaptıran kim? diye yürümeli okullarda o insanlar. direniş diyorlar direniş otobüs parçalamak mı? ilk başlarda direnişe destek verdim ama, kusura bakma böyle mal bir direniş olmaz. resmen kontrolden çıktı. hala da devam ettirmek istiyorlar. gelmeyin bu oyunlara. berkinin bu oyun kurucular

• tarafından oraya yollanıp yollanmadığını kimse düşünmüyor. direniş sandıkta olur. direniş o ayakkabı kutusundan paralar çıktığında olur. direniş cemaate olur. direniş delille kanıtla olur. direnişin altı dolu olur sebebi geçerli olur. siz direniş derken millet neleri götürdü. bak berkinle uğraşırken neler oluyor Allah bilir.

• Dinlerne saldıran olmazsa anasını gebertsen, tüm parasını vergi diye alsan kımıldayan olmaz

3|0
    1|1
  • Gercek anlamda opulmeyi bekliyoruz

2|0
    0|0
  • isyan cıkarsa daha cok insan ölüyor. yeni isyanlar yeni ölümler. sandıkta halletmemiz lazım ona da hile karıstırıyolar cok saçma bir sistemin içerisindeyiz yani

0|0
    0|0
  • Ne ekmekmiş arkadaş.

0|1
    2|1
  • Bunların hep doğu tarafında olması ilgimi çekti.

1|1
    0|0
Yükleniyor...