İstiklal Marşımızın 93.Yıl dönümü sizler ne düşünüyorsunuz?

Allah rahmet eylesin milli şairimizin yattığı yer nur olsun, Mehmet Akif Ersoy'un dediği gibi Rabbim bir daha bu millete istiklal marşı yazdırmasın demişti. İstiklal Marşının tamamını okuyan var mı ayrıca, ilk 2 kıtayı ezbere okuyabiliyor musun?

1|0
6|12

En İyi Kız Görüşü

• Malesef ülkemizde polise taş atan bir çocuğun vefat etmesinden dolayı haberlerde,sosyal medyada yankı yapması çok acı bir durum. Emin olun ki bugün kimse istiklal marşımızın yıldönümünü hatırlamaz iken,onca verdiğimiz şehitleri düşünmez iken, elinde taş ve sapan olan devletimize taş sallayan bir hain evlat alkışlanabiliyor.Allah bu millete tekrar istiklal marşı yazdırmasın. Ruhun şad olsun Mehmet Akif Ersoy :(

3|9
    1|1
    • siz olmasaydınız o 7 kişi hala ayakta olacakdı mervehatun.hakkını sen cam cerceve kırarakmı araıyorsun,yaşla ne alakası var, o kodugun kitapların dogruluk oranı ne ya da kime gore dogru.öso örgutu alevi diye kafa kesiyorsa Allah belasını versin .

• Gezide 7 kişi kaybetmiş ölen polisler İSRAİL'in mi vatandaşıydı İDEOLOJİ düşmanı merve senin gibiler yüzünde ortalık karmaşa kaos, tahammülsüzlük, çekememezlik var yazık sizin gibilere.

Kızlar Ne Diyor 5

• Tabi ki evet ve her Türk genci bunu ezbere bilmeli. Atatürk'ün gençliğe hitabesini ezbere bilip istiklal marşını ezbere bilmemek çok ayıp.

0|1
    0|0
  • Allah(cc) Bu Millete tekrar İstiklal Şiiri yazmayı nasip etmesin!

0|1
    0|0
  • Ruhu şad olsun

0|1
    0|0
  • Tabki okuyrm ne war bunda 10kitayi ezbereym nice 93.yıllar Mehmet Akif Ersoy unda mekanı cennet olsun

0|0
    0|0
  • 5 yasındayken ezberlemiştim ilkokul 1 de.10 kıtayı.bilmeyen yobaz varsa itinayla öğretirim.

0|0
    0|1
    • Herkes herşeyi bilecek diye bir kadie yok :(

• Soytarılar güldürür insanı..cok güldürdün beni

Erkekler Ne Diyor 12

• bugün kabul edilişinin 93.yıl dönümüdür. ne kötü bir güne denk geldi değil mi ?

berkin elvan toprağa verilirken bile cenazeye saygı duymayanlar polisler yönetimler insanlar.

ne demişti mehmet akif ersoy ? sadece iki dörtlüğü bile bize herşeyi anlatıyor.

arkadaş, yurduma alçakları uğratma sakın;

siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.

doğacaktır sana va'dettiği günler hakk'ın,

kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

bastığın yerleri 'toprak' diyerek geçme, tanı!

düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.

sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı.

verme, dünyaları alsan da bu cennet vatanı.

0|0
    0|1
  • Allahım tekrar yazdırtmak zorunda bırakmasın diyorum ülkemin altını oyanlara hergün lanet ediyorum -.-

0|1
    0|0
  • Mehmet akif büyük bir üsttatır.Ayrıca safahat gibi müthiş bir eseri millete armagan etmiştir.Mekanı cennet olsun

0|2
    0|0
  • 10 kıtayı daha ilkokul 4. sınıfta ezberlemiştim. Halende bilirim Allah unutturmasın.

Allah kimseye unutturmasın. Ne marşımızı ne o günleri...

0|2
    0|0
  • "Allah, bu millete bir daha İstiklâl Marşı yazdırtmasın."

- Mehmet Akif ERSOY !

0|2
    0|0
  • hala bazı yerlerde istiklal marşı okunurken ıslıklayan kansızlar var bu ülkede.okulda istiklal marşını okumaktan kaçan çocuklar gördüm belkide dedeleri ülkeyi kurtarmak için savaşmıştır ama bir istiklal marşını okumaktan imtina ediyorlar

0|1
    0|0
    • Evet sonra vatan millet sakarya dize gezi de Ankara kızılay da İzmir de diyarbakırda olay çıkartır bunlar Ahmet kardeş.

• allah bu millete hizmet edenlere yardımcı olsun kardeşim

• Amin kardeşim.

• hepsini biliyorum mekanın cennet olsun mehmet akif ersoy

0|1
    0|0
  • ezbere biliyorum ama bence ne mutlu müslümanım diyene.

0|1
    0|0
  • allah ondan razı olsun mekanı cennet olsun

onun gibi insanlara ihhtiyacımız var ama nerdeeeeeeeeee

0|1
    0|0
  • Tanrı Türkü korusun ve bir daha yazdırmak zorunda bırakmasın!

0|0
    0|1
  • Usta şairin mekanı cennet olsun Bu millete Allah akıl versin

0|1
    0|1
  • Bir hilal uğruna Ya Rab,

Ne güneşler batıyor.

Sözlerinin sahibi ve artık Ya Rab bile demekten aciz bir millete Mehmet Akif Ersoy'un armağanıdır.

Allah Mehmet Akif Ersoy ve onun gibileri başımızdan eksik etmesin.

0|0
    0|0
    • Mehmet Akif Ersoy u başımızdan eksik etmesin yazmışım yanlışlıkla affola :) Mekanı cennet olsun üstadın

Yükleniyor...