Şehitlerimizin Berkin Elvan kadar değeri yokmu?

link link Arkadaşlar dün Berkin Elvan kardeşimiz vefat etmiştir öncelikle ailesine ve yakınlarına baş sağlığı dilerim diğer bütün vefat eden insanlara üzüldüğüm kadar Berkin Elvanada üzüldüm ancak benim sormak istediğim ülkemizde polis asker şehit ediliyor benim sormak istediğim şehitlerimizin Berkin Elvan kadar değeri yokmu? Berkin Elvnanın ailesini yakınlarını düşündüğünüz kadar şehitlerin ailesini çocuklarını düşündünüzmü?

not=kesinlikle siyasi bir kimliğim yoktur

Güncellemeler:

0|0
6|9

En İyi Kız Görüşü

• Aynı senin gibi düşünüyorum ölmüş gitmiş bir çocuğun ardından siyaset yapılmamalı çirkin bir durum .. dün ağacı bugün çocuğu yarın taşı toprağı... niye adam gibi çıkıp biri demiyor ki ASKERLERİMİZ İÇİN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN YADA İKTİDARI İNDİRMEK İÇİN direniyoruz diye.. iki yüzlüler tüm benliğim üzerine yemin ederim ki az önce saydığım nedenler için toplanma direniş olsa ölümüne giderim...

1|1
    1|0
    • aynen bende sonuna kadar ama nafile

Kızlar Ne Diyor 5

• Dusunulmez mi, o annelerinde yuregi kan agliyor, Berkin annesininde, her anne icin zordur. Allah kimsenin basina vermesin.

0|2
    0|0
    • ama kimse en basiti dün adliyede bir hiç uğruna öldürülen bir polis memurunu ve bir kadını konusmuyor

• Kimin ne konustugunu bilemem, ben kendi adima yaptim yorumumu sonucta.

• Hepsine Allah rahmet eylesin

0|1
    0|0
  • Sehitleri devlet degil dusman oldurdu.bunun ayrimini yapamiyor musunuz ?

0|0
    2|0
    • düşman öldürdüğü için üzülmemize gerek yokmu?

• Ne alakasi var kiyaslama yaptigin icin soyluyorum

• ölen kişiyi kimin öldürdüğünün önemi yok sonuç olarak ölmüştür dün Berkin Elvan için ortalığı ayağa kaldıranlar şehitler için de aynısını yapacakmı?

• Tebrik ederim şu ayrımı biri yaptı sonunda, helal olsun. Aradaki tek fark; biri pkk terörü, biri ise devlet terörü sonucu öldü. Devlet terörü sonucunda ölüm olunca çok popüler(!) oluyor, ama pkk teröründe durum böyle değil nedense.

Örneğin, Serap Eser'i kaç kişi hatırlar? Geçtiğimiz senelerde pkk tarafından otobüse yapılan saldırı sonucunda diri diri yanan bir genç kızımız. Kaç gün konuşuldu bu olay? En fazla bir hafta. Zira onun ölümüne sebep olan devlet terörü değil, pkk terörüydü.

Muş'ta polis mi kalmamış ki başbakanın emrine giderken şehit oldu o baba? 3 yaşında küçücük bir kızı var hem de. Kimsenin zoruna gitmesin ama ben bu ölüme daha çok üzüldüm. Hem o polisin bir hiç uğruna şehit olmasına, hem o evin direksiz kalmasına, hem de ufacık bir kızın babasız kalmasına; ki bunlar en yakın örnekler sadece.

Ölümün ayrımcılığı olmaz. Berkin'e üzüldükleri kadar ne Serap'a üzülürler, ne de şehitlerimize. Hiçbir ölüm bir diğerinden daha popüler(!) olmamalı.

Allah hepsine rahmet eylesin.

1|3
    0|0
    • Amin daha van da donarak ölen ve cenazesi çuvalla taşının çocuk unutuldu serap ı kim hatırlar? Dün adliye önünde polisimiz şehit oldu sorsan vatandasın dörtte üçü bilmez ama berkin desen kıyameti hazırlarlar ben berkinede çok üzüldüm ama dün şehit olan polisimize de aynı derecede üzüldüm esas o polis evine Ekmek götürürken öldü ama kimse bilmiyor veya bilmek istemiyor

• İşlerine gelmiyor sadece. Ben de devleti savunmuyorum, ama polisimizin hakkını da yerde bırakmam. Bir hiç uğruna can veren o kadar şehit, o kadar vatandaş varken sadece devlete muhalefet olmak için bir şeyleri savunamam. Bu olayı böyle büyütmekteki tek amaç, provokatörlük yapmaktır. Tekrar söylüyorum, ölümün ayrımcılığı olmaz. Eğer bu kadar düşünceliyseniz hepsine aynı tepkiyi verin.

• Düşünülüyor. Ama Berkin Elvan olayının örtbas edilmesi konunun kapatılmaya çalışılması için söylenip durulan birşey. Yani şehitlerimize üzülmüyor musunuz diyerek insanları suçlu duruma düşürmekten başka birşey değil. 2 sene öncesii hatırlayın. Şehitler için türkiyenin heryerinden nasıl yürüyüşler yapıldı.. Hatta liseliler bile okullarını bıraktı hepsi yürüyüşe katıldı.. Yani demek ki üzülüyoruz.

Şehitlerimize de

Berkin elvana da

Koca dayağı yüzünden ölene de..

0|1
    2|0
    • sende söylüyorsun ''2 sene öncesi'' bu ülkede hatırlarsan vanda donarak ölen bir çocuk oldu babası sırtında çuvalla taşıdı 40 günlük bebek donarak öldü belki sen bu haberlerin farkında bile değilsin onlar da çocuk değilmiydi? onlar için neden bişeyler yapılmadı?

• Asıl sen sanırım farkında değilsin ama o vanda ölen çocuk için sosyal medya nasıl çalkalandı. Hatta o dönemde Ebru gündeş muhabbeti vardı ve insanlar yemişim ebrusunu vandaki çocuk öyle öldü böyle öldü diye o konuyu konuşuyordu.

Yani insanları suçlu göstermek için birşeyleri birbiriyle karıştırmayın.

• arkadasım bak benim oturduğum yerde dün berkin için bir dolu yürüyüş yapıldı ben yapılmasın demiyorum yapılsın! sonuçta ölen bir çocuk ama aynı gün o vanda ki donarak ölen çocuk için ne yürüyüş ne başka bişey ben işim gereği bu tür eylemlere katılamıyorum ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız bir çocuğun diğer çocuktan eksiği olmamalı eğer biri diğerinden daha önde olursa kusura bakma ben karşılaştırırım benim ülkemde çocuk donarak ölüyor ve çuvalla taşınıyor bundan daha acı olan ne?

Erkekler Ne Diyor 9

• Bu devlet kendi adliyesi önünde devletin korumakla yükümlü olduğu polisini bile koruyamayacak kadar aciz bir devlet. Aynı 14 yaşındaki çocuğunu koruyamadığı gibi polisini de koruyamıyor. Mesaj kısmım herkese açık Ankara da yaşıyorum madem siyasi kimliğin yok gel başbakanlığın önünde Berkin için değil Polisimiz için isyan edelim . Samimiysen söylediklerimi düşün . Yol paran yoksa ben vereceğim , polis tarafından polisi savunduğumuz için nezarete atılmazsak evimde de misafir edeceğim.

Benim için insan değerli bırakın artık "ama" "iyi de " diye başlayan cümlelerinizi. İnsan ölünce insan öldüğü için üzül insansın bu kadar. Davetim herkese Afrika da ki çocuklar için üzülmek isteyeni Kapitalizmin yatağı Amerikan büyük elçiliğine götüreceğim , Suriye de ki çocuk için üzülmek isteyeni Suriye büyük elçiliğine , Filistinde ki çocuk için üzülmek isteyeni İsrail büyük elçiliğine hodri meydan her yola varım ben biraz samimiyeti olan içinde riyakarlık ideolojik sapkınlıkları olmayanlar çağrıma kulak versin

0|1
    0|0
    • ben zaten işim gereği korunmayı hak eden biriyim sen şehitlerimizi savunurken beni de savunmuş olacaksın

• Yolun düşerse Ankara ya gel birlikte savunalım. Yalnız benim insanlık kapsamım geniş benimle takılmaya başlarsan Deniz Gezmişi de savunmaya gideriz Yusuf İmamoğlunu da savunmaya gideriz Hrant Dink i de. Çanakkaleye şehitlerimizi yad etmeye gideriz arkasından da Uludere de terörist sanılıp öldürülen çocukların ailelerine baş sağlığına da. Yunanistanda polis tarafından kalbine kurşun sıkılan Alexisin mezarına bile gideriz.Benim insanlığım bir global, insanlık kimliğin her şeyin önündeyse buyur gel

• siyasi görüşümüz uyuşmuyor ama insani olarak olabilir izinli olduğum zaman gelirim Ankara benim doğduğum yer kesinlikle ölen her nefes birdir istisnalar dışında ama onun dışında suçsuz ölen her nefes birdir benim içinde

• Hani başçalan aylardır şehit gelmiyor diyordu ne oldu yalanmıydı tabiki her dediği cümle gibi buda yalandı ve hala bu adamın gerçek yüzün görmeyen insanlar var bu şehitleri saklayan haberlere çıkarmayan ortamın huzurlu olduğunu göstermeye çalışan adam başçalandır.

4|2
    0|3
    • tek suçlu tayyipmi sence eminmisin? gezi olaylarında ''birileri ölsede haber çıksa'' diyen spikerin suçu yokmu?

• Şu an o sözünü ettiğimiz sayın başbakan cemaat ile arası açıldı diye bir ara sattığı kürtlerden tekrar oy toplama derdinde. Böyle adaletsizlik olmaz. Terörist başıyla ve onun arkasındaki teröristlerle onca şehidi yok sayıp pazarlık etmenin hesabının asıl verecekler bakalım.

• İnceldiği yerden kopsun o zaman. Anca o esnada bile bu ülkeye "bizim iç meselemiz kimseyi ilgilendirmez!" diyerek sahip çıkmazsak yarın suriye'ye girmeyen NATO Türkiye'ye girmeye çalışır. Gerçi öyle bir durumu yapmaları için hepimizi öldürmeleri gerekir. Unuttukları şey şu olur: "HEr Türk veya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bir askerdir."

• Berkin için paylaşımlar yaptığımızda şehitler ölünce neden sessiz kalıyorsunuz diye tepki veren arkadaşlara;

Öncelikle pazar kahvaltısı için ekmek almaya evinden çıkan 14 yaşında bir çocuktan bahsediyoruz. Buna duyarsız kalmak söz konusu olamaz. Vicdanla, insanlıkla ilgili bir durum. Aksi yöndeki yorumları okudukça içimiz acıyor.

Gezi olayları esnasında biri polis memuru 9 insan hayatını kaybetti. Olayların bu boyutlara gelmesinin sebebi ise yönetici kadrolarının kriz yönetimi konusundaki yanlış kararları. 9 kişinin hepsi için üzülüyor ve sorumlularının cezalandırılmasını bekliyoruz.

Her ne kadar yukarıdaki durumla karşılaştırılması doğru olmasa da tepkiler bu önde olduğu için açıklama gereği hissediyoruz. Yine yöneticilerin almış olduğu yanlış kararlar sonucu hayatını kaybeden askerlerimiz ve polislerimiz de oluyor. Bunlarla ilgili de paylaşımlarımız oldu ve olacaktır. Zira biz insan hayatının her şeyin önünde olduğuna inanıyoruz.

Savaşların, çatışmaların, nefret söylemlerinin hep karşısında yer aldık. Dünya görüşü ne olursa olsun insanların öldürülmesine karşıyız. Berkin'in hikayesindeki saflık belki farklı düşünceden insanları ortak bir paydada buluşturur ve birbirimizi anlamaya ve saygı duymaya bu noktadan başlarız sanmıştık. Yanılmamış olduğumuzu umuyoruz, zira bize umut etmeyi Berkin öğretti...

Alıntı ama gayet açıklayıcı olmuş bence kardeşim.

2|0
    0|1
    • söylediğim gibi berkine de üzüldüm ama sadece diğerleri kadar insan hayatı ne olursa olsun her zaman eşittir dün adliyede bir polis memuru ve bir kadın öldürüldü sebep kadın boşanmak istiyor polis memuru kadını koruyor bu ne kadar acı değilmi? dün tekrar sokaklara dökülen halk bugünde şehit edilen polis ve kadın için sokaklara dökülecekmi?

• Asıl sen boşboş konuşma. Manas destanı yazar gibi yazıpta kimin ne yaptığını biliyormuş havasına girme.

• Yahu dostum seninle tartışacak konumda değilim git bu boş boş inandığın şeyleri başkalarına anlat.

• çocuk öldü gitti hala gürültüsü dinmedi.kaçıncı baskı bu be yetti bitin artık be. link

1|0
    2|2
    • sorumu tam oku vefat eden bir çocuk üzüldü bütün halk sokaklara döküldü peki ya şehitlerimiz için de aynısını yapacaklarmı?

• diğerleride hep aynı kendi menfaatini düşünüyor tıpkı şu anda baştakiler gibi ben sandığa gitmeyi düşünmüyorum

• senin sandığa gitmemen onun oranını daraltmıyor.git başkasına at ki oran daralsın.

• Eee günaydın yenmi uyandın işte amaç bu şehitlerimizi hiçe sayıp türkiyeyi kaosa sürüklemek sonrada her ülkeye parçalayarak dağıtmak

0|1
    1|0
    • peki halk neden buna ayak uyduruyor?

• benim oturduğum yerde dün bir dolu yürüyüş yapıldı ortalık curcuna tamam olsun ben bişey demyorum sonuçta ne olursa olsun bir çocuk öldü benim ülkemin vatandaşları şehitlere veya donarak ölen çocuklara neden aynısını yapmıyor benim aklımda ki soru bu işte

• Cevap sorunun içinde açık cevap umursamazlık sağcılık solculuk zamanında bu yoktu koministim diyeni kesiyorlardı şimdi hiç bişey umursamıyoruz

• Arkadaş o şehitlerimiz kadar değerli başka hiçbir şey bu kahrolası dünyada. O şehitler sayesinde gelecek peşinde koşuyoruz. o şehitler sayesinde onun bunun(işgalicinin) çocuğu değiliz.

Mekanları cennet olsun o yiğitlerin.

Gelsin zamanı bizde aynı kaderi paylaşalım.

0|1
    2|0
    • Allah İnşallah sana bana herkese o gruru yaşatır ama dün Berkin Elvan için sokaklara dökülen halk bugün de şehitler için sokaklara dökülecekmi?

• 30 marttandan sonra terörist başı ev hapsine falan çıkarsa o zaman ülkeyi gör sen ama tabiki onun umrumdamı hayır o zaten dünyalığını yaptı yakkabı kutularında saklıyor ülkede bir iç savaş çıksa eski babası gülen gibi yerleşir amerikaya olan yine sana bana olur

• Zaten yıllardır bizi bu yüzden bölemediler ama artık dediğin gibi değil adam mısırdaki insan için ağlayıp kendi vatandaşı için oh olsun diyor savaşla pkk ile bölemedikleri ülkeyi bu şekilde bölüyorlar ve bu tuzağa dşen binlerce vaandaşımız var malesef

• berkinin ölümü bahane ülkeyi bölmek şahane !

1|5
    2|2
    • Berkin Elvan bir çocukt ne olursa olsun ölümü hak etmiyordu ama gezi olaylarında ''birileri ölse de haber çıksa'' diye konusan spikerle aynı ülkede yaşıyoruz

• her türlü insanın ölümüne sebebiyet verenleri kınıyorum kızıyorum ama elimde taş sopa patlayıcı ile degil.bilmem anlaşıldı mı.

0|2
    1|0
  • Polis!Simit sat onurlu yaşa

0|0
    0|1
    • Polis kadar onurunuz olsaydı ülkeyi çoktan terk ederdiniz

Yükleniyor...