Içim yanıyor ama eylemler ne kadar doğru? Berkin..

BERKİN. Güzel gözlü ÇOCUK! Bir polisin attığı kapsül ile komalık olan ve 269 gün mücadele eden direnen ÇOCUK! Adına besteler yapılan (Grup Yorum-Uyan Berkin) ,dilek fenerleri Uçurulan, balonlar Uçurulan, formalara atkilara ismi yazılan ÇOCUK! Twitterdan her gün ailesinin hesabından sağlık durumunu kontrol ettiğimiz hastaneye gidip ailesini ziyaret ettiğimiz ÇOCUK! Umudun çocuğu.! Artık bizim için umutsuzluğun çocuğu! O kadar inanıyordum ki uyanacağına ölüm haberi yaktı kavurdu içimi! Ailesi kadar yanamam elbet, ama ablası olarak yandım. Onun gidişiyle insanlığa; vicdana; inanca; güzel dünyaya; mutlu bir yaşama; ötekileştirmeden kardeşçe yaşamaya olan umudum isteğim hayallerim de bitti. Umudun çocuğu güzel gözlü Berkin'im, ilk aşkın acıydı ve bir daha aşık olamayacaksın tutamayacaksın bir kızın ellerinden; bir buse konduramayacaksın yanağına ona seni seviyorum diyemeyeceksin. Bir dahs hiç gezemeyeceksin Istanbul'un sana dar edilen o sokaklarında; okula gidemeyeceksin; oyun oynayamacaksın. Toprak olacaksın orada bedenini bırakıp cennete uçacaksın. Sen bu acımasız kahrolası Dünyadan kurtuldun. Ali'nin Medeni'nin Ethem'in yanına gittin.! Selam söyle hepsine. Unutmayacağız...!

Gel gelelim sokakları boşaltın. Bakın 1 kişinin başına kapsül geldi 2 genç arkadaşa toma çarptı. Bu kan durmaz! Durumlar eşit değil silahsızız tek silahımız Berkin Medeni Ali Ethem ama yetmez onlar kan emici durmaz bu kan biz ölürüz onlar bizim ölümüzden doğarlar. Evlere dagilsin herkes üzülüyorum :(

Güncellemeler:
Berkin diyorum Berkin! Gezi Ağaç demiyorum Berkin diyorum.! Çocuk diyorum yavru diyorum. Neyi tartışıyorsunuz? Alevilik Sünnilik ateist olsan ne yazar söner mi bu yangın? Alevi değilim komünist değilim chpli ya da partizan değilim. Ben Sünni doğan örtülü bir kızım. ! Ben burada siyasi kimlikten inançtan bahsetmiyorum. Berkin diyorum susuyorum. 14 Yaşında vurulan 15inde 16kg da hayata gözlerini yuman Berkinden. Ölmeyelim diyorum çıkın meydanlardan

Çıksınlar. Bir Berkin daha ölmesin istiyorum

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• ya bu gezıcıler ne sacma ınsanlar.. Ak partılı degılım yanlıs anlasılmasın ama lan antalyada orda burada turkıyemın her yerınde yuzlerce agac kesıldı yuzlerce hektar alan yandı kımse ses etmedı ben ıstanbul cocuguyum taksımde buyudum dıyebılırım gezı parkında okadar anımda vardır ama bu dırenıs cok sacma ben aynı zamanda TEMA gorevlısıyımde lakın bu ufak alan dıger seyler yanında bır hıç... Nıye baska seylerde bukadar ınsan sokaga dokulmedı? Bu bı oyun gozlerınızı acın artık turkıyeyı bolmeye calısıyolar son bır kac yılda dunyada cıkan savaslara bakın fılstın lubnan mısır surıye sımdıde turkıye.. 2. Bı noktada ulan ankaradakı adama ne eskısehırdekı tekırdagdakı erzurumdakı adama ne erzıncandakı adama o parktan bızım yanı ıstanbullu olan okadar ınsanın tepkısı yeterdı eylemlerın boyle olmasına ne gerek var?..

Bıde dtp lıler yanı pkk lıların destekledıgı bı eyleme sız nasıl gonul verırsınız. Bo berkının adına yapılan besteyı pkk lı komınıst gurup yorumun parcası.,. Safınız bellı olsun haınlerlemısınız bu mılletten mı... Oyunlara gelmeyın he cocuga ALLAH rahmet eylesın ama o cocugun orda ne halt yedıgını soruyorum gıtsın dersıne baksın okusun yanı polıse tas atmak nedır hangı Türke yakısır destekle destekleme devletın basını burada halka hızmet eden adamlara laf atmayın

0|0
    0|1
    • parka girip gençlere öküz gibi davrandılar. Başta üç beş marjinal tipli üniversiteli çocuk oturuyordu parkta. Polis kendini panter zannetti üzerlerine atladı. EEE sonra fragman bitti, film başladı.

• Seninki kadar sağlam formatlayamadılar ama az çok format var tabi idare ediyoruz.

• burda turkıye bolunmeye calısılıyo buna engel olmak beyın yıkanması degıl vatan aşkıdır ne mutlu turkum dıyene ... Irkcılık degıl, turkıyede yasayan herkes turktur ırkları ne olursa olsun aynı toprakta yasıyoruz kurdu lazı cerkezı kalmadı kımse saf bı ırktan degıl bunu anlayın bunu kafa tascılıga cevırmeyım mıllıyetcı olun tarıhe baglı olun ırkcı olmayın

Erkekler Ne Diyor 7

• Tepki sandıkta gösterilir. Böyle anarşit gibi çıkıp sokaklarda terör yaratırsanız elbet karşılığnı alırsınız.. polisin çiçek vermesini mi istiyorsunuz anlamıyorum ki. Bok yoluna gidenlere ne zamandır acır olduk. Bir sürü şehidimiz oldu çıkıp tek laf ettniz mi dönekler. Tepkisini yakıp yıkarak gösterenlerin sonu böyle olcaktır. Adam gibi gidin sandığa güzel güzel verin oyunuzu. Yoksa size çıkış yok.

1|3
    1|1
    • kim diyor sandıkta gösterilir diye? bak ukranyaya? noldu? 15 günde alaşağı ettiler birlik oldukları için. sandık şerefli, haysiyetli, namuslu adaylar olduğu zaman, demokratik bir ortamda işe yarar, anlam kazanır. Anarşik dikta rejimlerinde değil. Siz dediğin insanlarla kahvede düne kadar çay içiyorsundur belkide. İşte siz biz ettiler bizi, hala anlamıyorsunuz bu işlerden.

• yavrum senin başbakanın o pensilvanyadaki adam sayesinde bugünlere geldi; şimdi tek güç olmak için onu yıkma peşinde. Yıllarca kol kola yürüyüp, bir anda bıçak gibi kesildiniz; çok komiksiniz gerçekten. Başbakanın selam yolluyordu okyanus ötesine, ne oldu? Gözyaşları döküyordu bülent arınç; memleketine giremiyor adam diye. Ne oldu ya o günlere? Ne güzel resetliyorsunuz aklınızı.

• akp yıde cemaatıde bılmem ama senın beyıne format atmıslar hatta dırek beynı sokup atmışlar. Uşaklık yapıyosun maşa oluyosunuz dıs devletlere

• (kopyaliyorum) oncelikle gezide olenlerin hepsi alevi bu bir tesaduf olamaz bunda kasit var. bundan once ceylan önkol vardi uzerine dusen top mermisiyle öldü. ugur kaymaz vardi babasiyla birlikte terorist zannedilerek 14 kursunla öldürüldü.ikisi de 12-13 yasindaydi bu devlet aliskin bu islere. bu ne ilk ne de son ama benim uzuldugum birsey var bu ulkede zor bir mucadele fiiliyatta bir direnis gerektigi zaman kürt alevi cocuklari sokaklara dokulur ve oldurtulur sonra da iktidar hep fasist CHP ve AKP gibi partilere kalir ulusalcilarin eylemlerinde olen alevi yoldaslarim icin cok uzuluyorum

0|1
    0|1
    • eee alevi çocuğuysa ne olmuş? Ben türk çocuğuyum, bu memleket ne kadar benimse o kadar onlarındı. Ne şimdi bu insan ayıranlardan nefret ediyorum ya

• olum sıktır ol gıt bu vatanı ıstemıyenı bız nıye ıstıyelım kımse senı zorla tutmuyor. Gıt kurdıstanını turkıye dısında kur. Bız kurtlerle bın yıldır kardesce yasıyoruz cok kurt arkadasım var onlar vatana saygılı kurtler . Pkk lı degıller

• bu arada sızın gıbı pkklıların eylemlerını de bılıyoruz heralde sız molotofları polıs sıze tam saldırken hazırlıyosunuz dımı... Sızın eylemlerınızıde bılıyoruz sen anca cahıllerı kandırrsın. Istanbul unısınde yaptugın kacyuz kısılık eylemlerı hatırla sadece kırk ulkuce kafa tuttu kantınlere kacısıp sandalye fırlattınız. Sızın gıbı ıt surusunden korkmayız bız

• Sürekli bu konuda soru sorup milleti birbirine mi düşüreceksiniz? Biz bu yüzden birleşip bir bütün olamıyoruz.

0|1
    1|0
  • Kan emici dediğin insanlar da bir zamanlar o sokaklarda gösteri yapıyorlardı... Demek ki kan emiciler hep sokaklardan çıkıyor..

0|1
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • Ne kadar madar jendeh varsa küfür ediyor berkine.

0|0
    0|0

• adamlar ülkeyi soyup soğana çevirecek, millet aç gezerken bakan bey 700 milyarlık saat takacak, hakimler savcılar polisler değiştirilip yargılama yolu kapatılacak, başbakanın oğlu her ay yeni gemi alacak, pkk ile gizli anlaşmalar yapılıp vatan satılacak, ama millet ses çıkartmayacak öyle mi?

2|0
    1|3
    • hacı bunlara goz yumalım demıyoruz ama bunlar tasla sopayla olmaz zekayla olur eger bıseyler degıstırebılceksen oku adam ol gec devletın basına

• bunlar 1 gecede olan olaylar değil uzun bir sürecin patlaması. öyle milyar dolar yolsuzluk yapıp hakim savcıları değiştirdikten sonra "sandıkta aklanacaz" denmez. aklanmanın yeri sandık değil mahkemelerdir. sen mahkemeleri işlemez hale getirirsen halk isyan eder. beşar esat suriye'de %80 oy alıyor yaptığı katliamlardan aklandı mı size göre

• dogru dıyosun yargıyı kıtledıler ama bunu taşla sopayla yapılmamsı lazım akıllı sekılde yapalım baş kaldırmayın koyun olun demıyorum polıse taş atıp cozulcek mesele degıl bunlar buyuk dusunun

Kızlar Ne Diyor 1

• O meydanlara çıkanların korkak olduğunu düşünmüyorum. Tam gezi zamanında bizde arkadaşla gitmiştik; fazla bir eyleme maruz kalmadık ancak genede korkmuştum. Sonra bizim üniversitenin avcılarda yaptığı eylemlerde bulunmaya devam ettik. Bize fazla müdahele olmamıştı taksimdeki kadar. Diyeceğim şu ki, bu insanlar aman gözüme taş gelir diye evine çekilecek insanlar değil. Ben kendimi gerçekten severim, şerefli biri olduğuma inanırım. Ama yeminle beni bine katlayacak çocuklar gördüm ben. O yüzden, dayak yeriz diye doğruyu söylemekten geri durmasını isteyemezsin kimseden. Dayakla, baskıyla yıldırmalarına izin veremezsin. O ölen çocuklların senden benden farkı yoktu; talih bu onlara denk geldi. Senin benim adıma ölen çocuklar evet sevemeyecek, öpemeyecek falan filan. Ama en azından benim birilerini öpebilmemi sağladılar. Onlara borcu olan herkesin, sokaklardaki arkadaşlara katılması lazım bana göre.

0|0
    0|1
    • Demokratik ülkelerde böyle yapılır. Gidersin sandığa beğenmediğin kişiye oy vermezsin bu kadar. Başka çıkış yolu ararmamak lazım. Sonuçta halıkın oyuylar gelmiş ve halkın oyuyla gidecektir. sitikrarsız bir ülke isteyen dış mihrakların oyunlarını bütün dünyada görüyoruz. Ukrayna olayıyla niye kıyasladınız anlam veremedim. Neyse. Şöyleki: Bu olaylar birçok zayıf ülke üzerinde denendiç. Bakınız hollanda. Güçlü istikrarlı bir ülke olduğumuz için büyüme rakamlarımız dünyayı korkutur hale geldi.

• gezide olen 8 kisinin hepsi alevi bu bir tesaduf olamaz

• İhanet eden elbet cezasını çekecek. Bu kim olursa olsun geçerli. Bilmem anladınız mı. Kendisi de üvedğim dağlara kar yağdı dedi zaten. Herkes birilerinin sayesinde bir yerleregelir. Sİyaset böyledir. Tek başınıza çok adım atamazınız. Yanlışın neresinden dönerseniz kardır ve şu an fazlasıyla kar edildi. Siyaset böyle bir şey iste. dini imanı yoktur ticaret gibi. Bugün güvendiğiniz yarın arkanızdan bıçaklar. ben daha güel günler göreceğimiz eminim ama dedğim gibi şu bizans soyu gitmeli.

Yükleniyor...