Olmuyor ve yapamıyorum kelımelerı arasındaki fark

herhangi birşeyi kurgularken 'olmuyor' ya da 'yapamıyorum' sözcükleri arasındaki başarılı olmayı ya da başarısız olmayı tanımlar mısınız?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• tanımlar bazen zordur anlamsızdır bilmeden kullanmamak gerek.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Olmuyor kelimesi tamamen boşvermişliğin kanıtıdır çünkü insan istedikten sonra her şey OLUR. Yapamıyorum kelimesi ise bir şeyi tam gerçekleşecekken yorulup bırakıldığında söylenir...

0|0
    0|0
  • Olmuyor eylemi yapan şahsın yetersizliğinden değilde tüm gayreti göstermesinden dolayı şartlardan dolayı maksadın olmadığını, yapamıyorum ise eylemi yapan şahsın yetersizliğinden dolayı maksadın gerçekleşmediğini ifade eder

0|0
    0|0
  • ikiside aynı aynı anlama geliyor.. fark yok.

0|0
    0|0
  • olmuyor, deniyorum demek... yapamıyorum, içimden gelmiyor demek ;) bence.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• 'Olmuyor' benden kaynaklanmayan nedenler etkili demek, 'yapamıyorum' deniyorum ama benimle ilgili çözemediğim bir durum var demek

0|0
    0|0
  • ''Olmuyor'' kişiye bağlı değildir,kişi elinden geleni yapsa bile durum ondan bağımsızdır.'

'Yapamıyorum'' elinden geleni yaptıktan sonra sonucunda çaresiz kalındığını belirtir ve kişiye bağlı olan bir durumu anlatır.

0|0
    0|0
  • olmuyor demek o yapılan işin olmadığıı olmayacagı anlamındadır..

yapamıyorum demek ise o iş olcak yapılacak ama ben beceremiyorum halledemiyorum olamıyorum yani benden kaynaklı bişey yapamıyorum demek..

0|0
    0|0
Yükleniyor...