Bu olaylar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

1951 yılının son maçları..; Beşiktaş ve Galatasaray şampiyonluk için son maçlarını oynuyorlar. Beşiktaş, Fenerle berabere kalır ya da galip gelirse şampiyon. Galatasaray ise Beşiktaş'ın mağlubiyetini yani Fenerin galibiyetini bekliyor.. Ama Fenerbahçe ne yapıyor!.. Hükmen yenilmek için 2 tane lisanssız oyuncuyu sahaya sürüyor. Durumu fark eden hakemin, olayı Fenerli yöneticilere söylemesine rağmen Fenerbahçe idaresi maçı oynamak istiyor ve maç oynanıyor. Yani Fenerbahçe bilerek ve isteyerek hükmen mağlup olup Beşiktaş'ı şampiyon yapıyor..

_____

Turnuvanın son gününde Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansı kalmamış Galatasaray veya Modaspor'dan biri şampiyon olacaktı. 25 Nisan 1955 günü oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçı da son maçtır. Galatasaray'ın şampiyon olması için en az 7 farkla kazanması gerekiyordur.

Maçın son saniyelerinde Galatasaray 40-27 önde iken bir anda Fenerbahçe takımı sahadan çekilmiştir ve hükmen (3-0) mağlup olup Galatasaray'ın şampiyonluğunu engellemek istemiştir.

İki olayda gerçektir bilmeyenler araştırabilir...

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

• Fenerbahceyi bu kadar güçlü yapan nedir? Bu olaylara baktığımda görüyorum ki hep bir düzenbazlık olmuş. Ama kimse bir şey dememiş, hatta şuanda bile tüm siyasi güçler bile Fener'i savunuyor,destekliyor ve ya kimse bu olaylara hiçbir şey demiyor. Hatta taraftarları ya yalanlıyor ya da karşı takımın yanlışlarını söylüyor. Yorumlara da bakıcak olursak aşağıda ki :) Yani çözemediğim nokta bu kadar yanlışları varken neden (taraftarı da dahil) kimse objektif bakamıyor?

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• O zamanlar da çok belliymiş şikeyi ne kadar sevdiklerini bu kulüp zaten yabancı kontenjanı konusunda 17 kulüp anlaşıyor,Fener neden karşı çıkıyor? Tabii ki Galatasaray düşmanlığı yüzünden

0|0
    0|0
  • herkesin derdi fener olmuş ya :)

0|1
    0|0
    • :D Şu moda lafları bırakıp cevap verseniz. Galatasaraylı konu açar herkesin derdi Fener olmuş; Fenerbahçeli konu açar herkesin derdi Galatasaray olmuş...

• okumadığına sorun ettin sende ha iyi okuyorum :)

• Eyvallah :D

• 1955mi? Hic haberim yok abi :/

0|0
    0|0
    • normal değil mi :)

• Bilmediğin için söylüyorsan lafım sana değil ama küçümsüyorsan;

Bundan 100 yıl sonra bu yıllarda alınan şampiyonlukların önemi kalmayacaksa niye yırtınıyoruz. Yani bişeyin 50 100 yıl önce yapılmış olması yapılan şeyin değerini mi azaltıyor. Yapılmamış mı sayılıyor ?

• Bilmedigimden sordum.

Erkekler Ne Diyor 7

• en büyük şikeci cincondur

1|2
    0|0
  • Eskileri hatirliyorsak kaleci zaladi Ankaragücü nü Malatyasporuda hatirlayalim

0|1
    0|0
    • Aynı Ankaragücüne Beşiktaş toplamda 10 gol atmış biz 11 neyi şike oluyor. Biz o maçta 2 fark atsak sizin 5 fark atmanız lazımdı son maçınızda. Zalad 5 yiyip ikinci devre başka kaleci giriyor oda 3 yiyor.

Malatya'ya teşvik verilmiş sene 87 teşviğin yasaklanması ise 2005. O senelerde teşvik vermek kendi oyuncuna prim vermek gibi bişey. Vermeyen yok...

• Biz bir maçta 8-0 siz bir maçta 6-0 ne farkeder. Kaldı ki avaraja ihtiyacı olan sizsiniz 2 atsak sizin 5 atmanız lazım. Ben ispatlanmadı demiyorum ki o dönem teşvik serbest yasak yok. Bu dönem serbest olsa Aziz her klübe teşvik verirdi. 2005'den sonra kimsenin teşvik verip vermemesi önemli. Veren kim Fenerbahçe. Tr Etik Kurulu raporuna göre hem şike hem de teşvik var. Disiplin Kurulunun kararında teşvik var. Tahkim Kurulu'nun kararında da bu teşvik onanmış...

• Bu verceğim linkteki önem arzeden yerleri oku istersen biri Fenerbahçe'nin efsane oyuncusu diğeri Beşiktaş'ın ikiside Türkiye'de teşvik almayan vermeyen klüp yoktur demiş. link

link Eskiden teşvik vermek bu zamanda kendi oyuncuna prim vermek kadar normal. 2005'den sonra yasaklandı. Yapan varsa kanuna düzene baş kaldırmıştır. Kim kaldırdı acaba...

• 1951 yılında babam bile doğmamıştı dolayısıyla o dediklerini hatırlamıyorum ama 2006 da adnan polatın 20:45 te şampiyonuz deyipte denizli-fb maçında çıkan olayları çok net hatırlıyorum. dünkü maç gibi olaylar vardı ve maç tatil edilmemişti

sonuç:gs şampiyon

0|1
    0|1
    • :D Baban doğmadı ama deden doğmuştur ne alaka hatırlamaman normal bizde öğrendik zaten :)

Ona bakarsan Aykut Kocaman'da o şike senesinde kaç puan 9 muydu gerideyken kesin konuşup şampiyon olacağız demişti. Bir klüp başkanının kendi takımı hakkında yorum yapması ile başka camianın teknik drektörünün açıklaması arasında ne fark var. Şampiyon olacaklarını söylerler tabi...

• Oha çıkıp bilerek yenilmek varken niye iki tane lisansız oyuncu oynatıp insanların gözünün içine sokarak yapmışlar ki bu işi enteresan. Yapıyorsanız adam akıllı yapın bari eskiden çok oluyormuş bu tür şeyler.

0|0
    0|0
  • O yüzden seviyorum işte fenerbahçeyi :)

0|0
    0|0
  • kendi iradesiyle yeniliyor ve çekiliyor kendisini satmıyor haberler doğrudur.

0|1
    0|0
    • Kardeşim kendi iradesi ile çekiliyor yeniliyor filan bunları geç. Geç bunları. İnsan olarak fanatizmi bir kenara bırakarak yorum yap. Yarına çıkmıyım ki Galatasaray bunu yapsa utanıp cevap veremezdim bana ters...

• Kardeşim o günlerde teşvik var ya kendi oyuncuna teşvik vermek kadar normal anlatabildim mi. Ben sana vermeyen klüp yoktur diyorum...

• anladım.

• o değilde senin yüzüne ne olmuş

0|0
    0|0
Yükleniyor...