Burçların gercekten ınsanın karakterınde yerı var mı ?

Mesela akrep burcu kadınının genel özellikleri nelerdir ?

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Burçlar tamamen hurafedir. Eskiden müneccimler takvim hazırlamak için gök cisimlerinin hareketlerini takip ederlerdi.(Müneccim: Gökbilimci). Gökcisimlerinin ana hareketlerini doğru takip etmek ve önemli günleri belirlemek için hazırlanan haritalarda gök genellikle 6-9 ve en yaygı olarak 12 parçaya bölünürdü. Bu bölümlere çoğunlukla hayvan adlarının isimleri verilirdi. Ancak ana takımyıldızlarının dizilişine verilen kova, yay gibi isimlerde vardı. Bu haritalara çark-ı felek de denirdi. Asıl meseleye gelirsek insan kendisinin aczi fikri nedeni ile bir kuvvetli yaratıcı arama eğiliminde olmuştur. Semavi dinler haricinde gelişen pek çok inançta da bu kudret merkezleri dünyayı aydınlatan güneş merkezde olmak üzere gökcisimleri olmuştu. Bu batıl ve kadim dinlerin ortaya koydupu pek çok hurafe yüzyıllar içinde kültürel göçlerle bütün dünyada farklı şekillerde de olsa yaygınlaştı. Gökcisimlerinin insan üzerine tesiri konusunda adeta bir ortak kanaat olarak batıl inanışlar dile ve diğer kültürel unsurlara yerleşti. Müneccimlerin hazırladığı kimi bilimsel amaçlı haritalar da bu yoldaki inanışların ekonomik menfaat sağlanmasında kullanıldı. Bu öylesine yaygın bir "arşetipsel yapı" idi ki pek çok insan dilin ve kültürün içine yerleşmiş bu duruma çok itibar etmese de ses çıkarmadı. Yayıldıkça yayıldı.

Matematiksel olarak 6-7 milyar insanı 12 ye bölüp bunların benzer nitelikler taşıdığını söylemek oldukça ahmakçadır zaten. Belli ortaklıkların olması insanın özdeğerlerinde olan niteliklerdendir. Hepimiz az ya da çok kararlı, duygusal, girişken, gayretli... vb. nitelikleri zaten taşırız. Bu özellikler kimimiz için bir bağlamda ya da durumda varken diğer bir durumda yoktur. Burçlara inanmak saçmalıktır. Akli ilimlerin, dinlerin hepsi reddeder. Bu insanın kaderini, geleceğini bilmek isteme merakının basitçe gıdıklanması ve bundan kazanç elde edilmesidir. Kafamızı kumdan çıkarıp bakarsak bundan geçinen bir kitle olduğunu görürüz. Kitaplar, dergilerde gazetelerde köşeler, kartlar ... Sağlıcakla.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Akrep sokarrr

1|1
    0|0
  • Her burcun özelliği insanı, o halde hepsine uyumluyuz.

0|1
    0|0
  • Var bence, inanıyorum ben.

0|1
    0|0
    • Anladım..

• ben geceleri mesai yapmıyorum ama hem beni zorlama mesleğimi unutma derim :D

• akrep kadini en azgin kadindir netten bakabilirsin

0|0
    1|1
    • Azgınlıgı fılan degıl kızım kıskanc vs oyle seyler.

• Akrep burcu kadını genellikle bencil ve dominant yapıya sahip olur. En çok kendisini düşünür. Eğlenmeyi bilir, zevk sahibidir ve kafasına koyduğunu yapar.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Sevgilim akrep burcu .

Ömür törpüm oldu 2 senede 10 yıl yaşlandım .

Gerisini sen düşün .

0|1
    0|0
    • Neden nasıl karakteri :/

• bencil ve kindar diyim ilişkinin 2. günü söylediğin bir kelimeyi 2 yıl sonra yüzüne vurur haberin olsun .

• Anladım sagol :/

• evet vardır azda olsa

0|1
    0|0
  • burçlar batıl dayanaksız düşüncelerdir

0|0
    0|0
  • Dilimde tüy bitti * akrepten uzak dur karşim pipini kesip atasın gelir peşimi bıraksın diye

0|0
    0|0
  • 26 ağustos başak sanırım benim özelliklerim ne kızlar :))

0|0
    0|0
  • var bence,benimki uyuyo,akrep kızına aşığım hiç tanımıyorum nasıl biri merak ediyorum

0|0
    0|0
  • akrep burcuyum karekterımı zıkeyım

0|1
    0|0
Yükleniyor...