Evcil hayvanlarınızla yaşadığınız komik anılar var mı?

Şimdiye kadar 3 kedi 1 köpek beslemiş olmamdan dolayı bende anı çok ama en son bugün sabah nöbetten gelip yattığımda ufaklıktan bildiğiniz tokat yedim. Odada deli gibi koştururken ( güzergahta ben de vardım) birden bire durdu döndü ve tokatladı beni sonra da yoluna devam etti. Vardır sizde de mutlaka bir şeyler...

0|0
16|17

En İyi Erkek Görüşü

• ilk hayvanım muhabbet kuşuydu şerefsiz resmen ağzımın içine girerdi sabah onsuz kahvaltı etme ihtimalimiz olmazdı bardağımdan çay içerdi bir gün açık unutulan kapıdan göklere uçtu gitti.bukadar ağladığımı hatırlamıyorum.sonra aradan 1 sene geçti ve bir alacalı great denie cinsi köpek aldım.apartman yönetiminin izni ile apartmanın kapalı bahçesinde besledim.akşamları kova ile karnını doyururdum her akşam herkezin kapısını çalar yemek artıklarını kovaya doldururdum.1,5 yaşına geldiğinde omuz yüksekliği 90cm i ve 86 kiloyu bulmuştu o cins köpekler 2,5 yaşına kadar büyürler.dışarı çıktığımızda zaten o beni gezdirirdi.bana çok ama çok düşkündü.şiddetten hoşlanmaz tüm canlılara karşı meraklıydı ama sözkonusu ben olunca işin şekli değişirdi tam bir canavara dönerdibit gün paşamı almış sahilde geziyordum(elimde eldiven zincir zarar vermesin diye)karşıdan ben yaşlarda bir eleman(o zamanlar 19 yaşındayım) karşıdan geliyor yanında safkan bir alman kurdu var.bilen bilir erkek köpek dişi köpeğe çok nadiren saldırganlık gösterir.karşılaştık benim paşa kuyruğu fıldır fıldır nede olsa köpek dişi ya bizimki çapkınlaştı...derken ben paşayı tasmadan yakaladım ama zor tutuyorum resmen dikildi arka ayağı üstüne...dedimki çocuğa hadi kardeşim şuradan geç benimki delirdi dedim çocuk demezmi her yanı delirse noolcak lan!ben hala alttan alıyorum dostum etme eyleme bak bendeki deve gibi bişey olacak sonra bir sakatlık olacak...küfürlü konuşunda bende değişmeye başladım...paşa da durumu fark etmeye başladı kuyruk sallamayı bıraktı kuyruğu dikti çocuğun köpeği allah var oldukça eğitimli bakımlı iri bir alman kurdu.köpekte tık yok bana kitlenmiş öylece bakıyo...çocuk dediki bak bendeki eğitimli sonra sorun olur seninkini boğar üstüne seni koyar...allaaaah ben delirdim.çözdüm paşanın zincirini ama benim paşanın ağzından salyalar akıyor delirdi resmen.az önceki çapkın giitti yerine hanibal lecter geldi...yiyecek resmen kurdu...tasmasından bir elimle tutuyorum öbür elimle de direğe sarılıyorum...dedim sen kaşındın koçum sal köpeğini inceldiği yerden kopsun.çocuk parmağıyla beni işaret etti ve sadece TUT dedi resmen ok gibi fırladı kurt.benim paşa zaten şahmerdan mübarek göğüs kocaman.tam dibime doğru paşayı bir bıraktım tek göğüsle kurdu yere serdi paşa kurdu boyunundan değil resmen belinden yakaladı bir sağa kaldırd vurdu bir sola kaldırdı vurdu sonra boynuna sarktı ve resmen boynunu kırdı.ortalık kurdun çığlıklarıyla çınladı.gittim paşamı sakinleştirdim zorla ağzını açtı(kitlemiş çenesini)geri çekildim çocuğa,beğendinmi marifetini?salayımmı üzerine?öldürsünmü seni?şimdi al o ölen köpeğini s... git.bir daha görürsem seni üzerine salarım haberin olsun.sessizce köpeğini aldı ve gitti.benim paşa resmen aklı çktı bana bişey olacak diye.2,5 yaşına geldiğinde mecburiyetten bir tanıdığım çiftliğine vermek zorunda kaldım.öyle bir ağladım ki anlatamam.anladım ki hayvan bakmamam gerek.ayrılık öldürüyor insanı...

2|0
    1|0
    • Çok komik bir anıymiş gerçekten.. gülmekten gözlerimden yaşlar geldi. Gerizekalı bir ergen yüzünden (alman kurdunun sahibi) hic günahsız bir köpek ölmüş. Hikayeni okuyunca moralim bozuldu resmen.. tabi suç karşı tarafta eger siz köpeğinizi salmasaydiniz kendiniz yaralancaktiniz ama yinede cok üzücü bir olay.

• Paşa ölecek sandım sonda baya da üzüldüm ya

• Paşamla anılarımız anlatmakla bitmez. Teeee benim koca kafalım. Ölmüş toprak olmuştur artık...

Erkekler Ne Diyor 16

• köpeğim mahallede hoşlandığım kızı kovaladı. kız beni ne zaman görse olayı hatırlayıp kafasını yere eğiyordu bir türlü konuşamadık.. bende bir gün benim köpeğin yanına gelen bir dişi köpeği kovaladım. anlasın i*ne nasıl bir duyguymuş dasfasdfasdf :D

3|1
    0|0
  • muabbet kuşum vardı beraber futbol atardık beni görünce kafesten çıldırırcasına çıkmak isterdi çıkartınca hemen omzuma atlardı çok iyi anlaşırdık adı mavişti konuşurdu çocukluğum onla geçti tam 14 yıl yaşadı 99 depreminde yine birlikteydik heryere beraber gittik şaka değil yediğimiz içtiğimiz bile farklı değildi ve bir gün annem camları açık unutur ve hava akımında hastalanır kendisini astım teşhisi ile kafesine yatırırız ilaçlarını kullanır ama neye yarar :( kendisi ellerimde bir süre sonra can verir :( bahçemize gömdük mezar yaptık halen gider mezarında onunla konuşurum.

2|0
    0|0
    • İşte en kötüsü bu. Gerçekten üzülüyor insan. Ben de kedimi 2 hafta önce kendim gömdüm ağlaya ağlaya. Ağacın altına gömdüm ki her baharda çiçek olup açsın...

• Aşıları iyi takip etmek lazım... aynen öyle ailenin bir ferdi can yoldaşı oluyorlar

• parazit mücadelesi yaparken gemnçlik hastalığını salladı veteriner ve hayvana ata iğne vurur gibi adeleye dik iğne soktu halbuki deri altına yapılır adam tam bir dengesiz bilgisiz veteriner çıktı sağ kalsa topal kalacaktı ömür boyu neyse morelim buldu yine ya

• Kaplumbağa besliyordum 16 yaşımda falan. Annem kaplumbağaya kıvırcık verdi (kara kaplumbağası) hayvan afiyetle yedi. Herşey güzel görünüyodu. Sonra hayvanda bir farklılık hissettim, gözleri fal taşı gibi dönmeye başladı ve ağzını açıp duruyodu. Ağzının ucunda kıl gibi bişey farkettim, bir anlık korkuyla tutup çekeyim dedim, ben çektikçe o geliyordu. Annem kıvırcığı atarken üzerine saçı düşmüş ve hayvan onu yutmuş, sonra çıkarmasına yardım ettim. Garip bir durumdu.

2|0
    0|0
  • Minik bir zebra finch im var kafesten alt tüneğe inemediğinden kendini aşağıya atıyor normalde düz düşüyor ama bazen dengesini kaybedip ters düşüyor dönemiyor da korkuya kapılıp viyak viyak ötüyor sonra ben onu ters dönmüş kaplumbağa misali çeviriyorum kendine geliyor :)

1|0
    0|0
  • Muhabbet kuşum vardı iyi anlaşırdık. Birgün baktım elime sürtünüyo ne yaptığını anlamadım sonra baktım elimde bir ıslaklık kötüye yormak istemedim de 2-3 tekrarladıktan sonra yanına bir tane dişi almak zorunda kalmıştım:)

1|0
    0|0
  • Dün Gece Kuımla Tavuk Döner Yiyordum Ve ona Dedim ki dostum atalarını yiyorsun. bir kaç dakika durduk ve beni hiç iplemeden yemeye devam etti

1|0
    0|0
  • bütün hayvanların bana garezi var döverler beni hep artık hayvan beslemiyorum evde muhabbet kuşu var sadece

2|0
    0|0
  • bana biriniz iran kedisi alsın :/

1|0
    0|0
    • Çok güzeller evet, benim kedim honey bear yarı yarıya iran

• Tabii ki kontrollü olur ama ciddi bir kontrolden geçersin söyleyeyim

• ne kontrolü ya ben bakarım ona şefkat gösteririm :) çok sevesim var

• Yagmurlu bir aksamda yuruyuz yaparken santiye yaninda kum havuruz vardi bizimki yagmur ve kum olunca cocuk gibi heycan yapti hoplayip hiplarken ustume atladi ve ikimizde kuma battik felaketti ama eglendik :)
    http://hizliresim.com/G1b2Er
    Eve dondugumuzde kizim bu haldeydi :)

0|0
    0|0
  • Sabah geldi uyandırdı sarıldı kedim resmen daha sonra oynamaya başladı ve birden kulağımı ısırdı ve 5 saniye sonra bıraktı kaçtı.

1|0
    0|0
  • saatlerce bır yapboz ıle ugrastım tavsanım vardı ozamanlar oda merakla ızlıyordu son parcayı yerıne koydum serserı geldı ustune yapbozun utanmadan işedi :)) bari bastan yapsaydında okadar ugrasmasaydım :))

1|0
    0|0
  • kedime kızmıştım tokat atar gibi suratıma pati vurdu :D

1|0
    0|0
  • küçükken civciv almıştım kutudaydı sıkılmasın gezsin dolaşsın diye çıkarmıştım kutudan geze geze sıçmış batırmış dı ortalığı annem de sonra benim ağzıma sıçmıştı :)

0|0
    1|0
  • Ayakkabima tecavuz ediyor,coskun.

1|0
    0|0
  • Buğün köpişimi öpeyim derken dilimi ısırdı :D

1|0
    0|0
    • Dilini nasıl yakaladı diye sormak istemiyorum

• Kucagımda sıcaktan ferahlamak için dilini çıkartıyodu bildiğin şebek gibi çok tatlı duruyodu bende dil çıkartıyım derken yakaladı :D

• tavşana 1 hafta balkonda bakmıştık evin içine girmiş gizlice koltuk örtülerini kemirmişti.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Aynı anda korkup geriye doğru savrulmamız o yatak odasında ben koridorda ses duyorum ama ben bizimkini banyoda işini hallediyor sanıyorum derken sinsice yürüdüm yatak odasına doğru o da kapının arasından bir anda süzülüverdi benim anne dememle onun miyav demesi bir oldu yavrum ya elimde terlik vardı atı verdim ondan ürktü :)))

2|0
    0|0
  • Bahçedeki kedilerime bakmaya başladığım ilk zamanlar aklıma geldi.

Bir hafta içinde üç kedi sekiz kedi olmuştu. Duyan duymayana anlatmış yemek var gelin diye.

Biri iki gün gelmeyince diğerleriyle konuşup onlara sorduğum hastalıklı günlerim..

1|0
    0|0
    • Ya tekila o hastalık hayvan besleyen herkeste var( yani umarım vardır, benim deli olmamam için herkesin öyle olması lazım eheheh), ben kenimi kedilerimle konuşur halde buldum hep

• Hepimiz hastayız o zaman:(

• Iyi o zaman eheherhheehrh

• kedimiz sarıydı yatak örtümde sarıydı tonlarına kadar ikiside aynı renk sarıydı kedi çıkmış yatama yatmış bende okuldan yorgun geldim kendimi yatama attım altımdam miyavvvv mauvvvvv sesler geliyo popoma pencelerini geçirdi ve cığlıkla yerimden zıpladım o an ki halimi allahtan kimse görmedi -.-

2|0
    0|0
    • bu arada küçük bir anektod yatağın asıl rengi beyaz ama pislikten sarardı -.-

• hayııırrrrr rengi gerçekten sarıydı pislikten değil senin asıl rengi beyaz olan ama gri gibi görünen çarşafına benzetme-.-

• Oyyy kıyamam ben ona

• Köpeğim vardı adı "kıtmir" idi kara kuzum benim o kadar akıllı bir köpek olamaz ya bahçeye yabancı bir köpek gelsin anemi uyarıyordu

Resmen konuşmalarıma hareketleriyle cevap veriyordu

Ama nazar deydi yavruma araba çarptı ve öldü bütün gün ağladım :'(

1|0
    0|0
  • Siyah minik bir dişi kopeğim vardı şımarık tı ismi ilk köpeğim di aşık gibiydim kuçuk sıpama burnundan kulağımdan hep operdim neyse işte malesef yaşadığımz lojman kopek beslemeye izin vermeyince onu yazlıkta sahip bulup vermiştik çok ağlamıştım neyse bir sene geçti her gün kopeği meydana salardı yeni sahibi. Bende bir sene sonra oraya gittim şımarığı aradım arkası donuktu geceydi biraz ışık vardı. Şımarık diye bir bağırdım dondu bana baktı sadece 20 saniye inceledi sonra ustune son hız koşarak geldi zıpladı yere devirdi beni nasıl inledi nasıl yaşadı herr yerimi yaladı surtundu inledi ağladı kucağıma zıplayıp zıplayıp aşağı atlayıp bir daha zıpladı kuçağıma ikimizde ağladık resmen her gece böyle oldu her yıl da aynısı oldu her sene koca bir sene geçmesine rağmen beni hiç unutmadı buyuk bir aşkla bana geldi hiç unutmam bu insanlarda tadamayacağımız bir duygu

1|0
    0|0
  • Geçenlerde annem kedime uyandır kızım ablanı demiş, kedim de gelip kulağımdan çekiştirerek uyandırdı. Gülmekten ölüyorduk :D

2|0
    0|0
  • Aynı benim kedimi tarif ettin :)

2 günlük tatile gitmiştim ablamla. Kedimi abime bırakmak zorunda kaldım eve döndüğümde abimde almaya giderken kucağıma alınca kafasını baya hıh yapar gibi tutmuştu ona çok gülmüştük bedeni bana doğru kafası başka tarafta :D

1|0
    0|0
  • benim de bir timsahcığım vardı eve getirdiğimiz gün yerini yadırgayıp darda kalıp sıkıştıklarında annelerine seslendikleri bir ses bir ciyaklama var hayvan başladı bağırmaya o bağırdıkça ben annesini istiyo bu diye ağlamıştım ne o ne ben susmadık yazık eşim hangimizi teselli edeceğini bilememişti garibim :))

1|0
    0|0
    • Bildiğimiz timsah?

• Karı koca yem olurdunuz :)

• hehehe evet :)

• papağanımın kafes kapısını açıp oturmaya gittim kendimi koltuğa attım terliğim fırladı kuşa çarptı kuş da tavana çarpmıştı :S böyle talihsizliğim boldur :(( bişey olmadı :)

2|0
    0|0
    • Ayarlasan olmaz ya :D

• Iyi ısırmamış

• ahaha :D yok biraz delirmişti de ısırmasına izin vermedik :))

• Kopegim ne zaman annemin yanina gitswm hemen araya girip beni koltuktan atardı kendide bir guzel annemin dizine yatıp sevdirirdi ne zaman babam gelse onun oturacagi koltuga otururdu falan filan:)

2|0
    0|0
  • kedilerim tarafında yataktan atıldığım çok oldu..bir kerede köpeğimi gezdirirken bir kedicik geldi.benimkiler öyle kinli değildir.kedi ye annelik etmişlikleri var.daha minikti köpekler sırayla çıkarıyorum işte neyse.kediyi sevmeye başladım.yakında market vardı mama alıyım falan dedim neyse.kedi birden hırlamaya başladı.üstümüze atladı .benim ufaklık benden çok korktu o önde ben arkadan koşuyoruz .kedi önümüze geçiyor sıkıştırıyor falan.görenlerde gülüyor bayağı bir oraya bir buraya koşturduk.meğersem yawrum anneymiş daha sonra mama falan aldım.hergün beslemeye başladım dost olduk sonrada yuvalandırdım onlarıda..ilk defa kedi saldırısına uğradım ders oldu tabi bana.hayvancağızı korkttum düşüncesiz davrandım

0|0
    0|0
  • Ben tavsan beslemistim ama görmeniz lazim o kadar zekiydi ki onu sinir edersem öcünü mutlaka alırdı. Alt kattaki kafesinden cikar ust kattaki odaya gelir yatagima işerdi :D

2|0
    0|0
  • Birgün evde yoktum etraftaki birkaç giysimi parçalamış köpeğim bir de şöyle huyu var benim yastığımın arkasında yatar patileriyle saçlarımı karıştırırdı insanın en iyi dostudur hayvanlar

2|0
    0|0
  • ne zaman yanın da yemek yesem tabağıma pati atıyor ve yemekde ona kalıyo tabiki sonra afiyetle yiyo obez.

1|0
    0|0
    • Öyle de bir huyları var evet. Ayran içmeye çalışırken bardağa girmişti

• Yavru muhabbet kuşu aldım.

Çok hareketli ve yaramaz bir kuş.

Geçenlerde baktım yemliğinin içine ters bir biçimde girmiş, çıkmaya çalışıyor.

Boğulacak diye çok korktum, alamıyorum da anca kuyruğundan hafifçe çekip aldım.

--

Dışarı saldığımda muhakkak kuytu yerlere gidecek.

Tişörtümün içinden girip sırtıma doğru gidiyor. Uçamadığı için ben de korkuyorum açıkçası..

--

Uçmaya başlayınca çok çekeceğim anlaşılan bu tatlı şebekten. :D

0|1
    0|0
    • Kafesine alışana kadar bırakma ama :)) tam soytarı :))

• Tam bir obur olduğunu düşünüyorum, durmadan yiyor.

Kafesten çıkarınca uçamıyor diye halıya koyuyorum illa koluma gelecek, orada durup bakınıyorum sonra sevdiğim yemden veriyorum nasıl yiyor görmelisiniz. Hele yerken çıkardığı ses beni çok mutlu ediyor.. :))

• Çocuk gibiler işte

• Yavru kedim vardı klavyemin üstüne çıktı ekranı 180 derece döndürmüştü

1|0
    0|0
    • Benimki de ekranı karatmıştı telefonla servise açtırabildim ancak. Dönme olayı da ilginç ya

Yükleniyor...