Siz sert kaya mısınız ?

Alacak karşılığı aldığım bir aracı polis çevirdi, araçta zorunlu trafik siğortası yokmuş, bende bakamadım işin doğrusu 10 gün falan olmuştu, polis memuru, emniyet otoparkına çekelim, sabah siğortanı yatırırsın aracını alırsın dedi, ehliyetimi ve araç ruhsatımıda aldı kendisini takip etmemi söyledi

trafiğin yoğun aktığı bir yerde ilk sağdan girmiş ben onu görmedim, kaybettiğimi anlayınca hemen 155 ve bölge karakolları aradım, yaklaşık 1,5 saat sonra kendisiyle buluştuk

ehliyetim ve ruhsatım kendisinde olmasına rağmen arkamdan kaçtı diye tutanak tutmuş, araca ve ehliyete 2 ay süreyle bloke koyacak şekilde ceza yazmış,

aracı ertesi gün siğortasını yatırdıktan sonra aldım, ama imzaladığım tutanağı sinirle imzaladığım için okumamıştım, ehliyetime 2 ay el konulmuştur yazıyormuş,

polis memuru kendi kafasına göre ceza yazmış ( kırmızıda geçti, dur ihtarına uymadı vs vs)

sabah uyandığımda kağıtta gördüm bunları,

sonra ; her iki polis memuru hakkında

kartal adliyesinde, yalan beyanda bulunma, görevi kötüye kullanma, hukuka aykırı cezai işlemde bulunma, ve haksız şekilde mağdur etmekten dolayı hakkında dava açtım

çağlayan adliyesinde : trafik cezaları tutarında maddi ve bu süreçte yıpranmaktan dolayı manevi tazminat davası açtım

bakırköy adliyesinde : ehliyete keyfi cezai işlem yazmaktan ve ehliyetimin tarafıma iade edilmesine kadar her iki memur hakkında dava açtım

sizce azmı yaptım

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• bence iyi yapmışsınız. çoğumuz boş ver deyip geçiyoruz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Sen de haksızsın sinirli olabilirsin ama okumadan kağıt imzalamak cahilliktir bana göre..yaşın orta yaş bunları bilmen gerekir daha önce başına gelmiş olması lazım kaza yapsan o an imzalasan anlarım.. Polisler de suçlu hakkını ara tabi umarım mobese vardır o yolda yoksa boş bir dava bana göre..

0|0
    0|0
  • kaya denince akla zaten sertlik grlir soğuk olması kayanın vs "çetin cevizmisiniz" daha iyi olurdu

0|1
    0|0
  • az mı yaptın bılmıyorum ama cok yazmıssın

0|0
    0|0
  • az yapmamışsınız ancak,bu durumda siz okumadığınız imzaladığınız için sorun çıkaracaklardır

0|0
    0|0
  • azmine hayran kaldım.çoğumuz "pes" e o kadar alışığız ki.

geçmiş olsun bu arada.

0|0
    0|0
    • şirkette o kadar işi gücü bıraktım, cuma günü kartal adliyesine, pazartesi, bakırköy adliyesine, buğünde çağlayan adliyesine gittim,

teşekkür ederim

• Güzel yapmışsın iyi olmuş kendilerini tek yetkili mercii sanmasınlar.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 4

• denk gelmez ki öyle bir it karşıma bak nasıl harita harita gezdiriyorum onu...zaten polisleri bitim kadar sokaktaki itim kadar sevmem...

0|1
    0|1
  • 2 de tokat tuz, biber olur çok iyi giderdi ama işte o zaman kaybedersin

0|0
    0|0
  • çok iyi yapmışsın

sonuç ne oldu?

0|0
    0|0
    • geçtimiz cuma,pazartesi ve salı günü davalar açıldı

3 ayrı adliyede 3 ayrı dava,

daha yeni başladık

• Özet geç gece okumaya üşeniyor insan.

Edit: Herkes aynı değil görevini kötüye kullananlarda var.

0|0
    0|0
Yükleniyor...