Sevmekten yorulduğunuz oluyor mu?

Sevmesem, yaşadığımı duymuyorum.

Sevsem, yaşamaktan yoruluyorum.

- Ruşen Eşref Ünaydın

Aşktır şâdeden gönülleri

Perişan berbâd eden gönülleri

-Cahit Sıtkı Tarancı

Varlığıyla mutlu ederken, aşkı imtihan sevdası intihardır bazılarının... Ne onunla mutlu olabilir ne de vazgeçebilirsiniz...

Severken yorulur, incinir, kırılırsınız...

Anlatmak için uğraştığınızda tüm kapılarını kapatmış, yüzünü başka yana çevirmiş bulursunuz.

Ne bir kez daha mabedine diz çökecek mecaliniz kalır ne de kelimeler yeter takatiniz kalmadığını anlatmaya...

Sizin de sevmekten yorulduğunuz oldu mu ?

Ne yaptınız böyle zamanlarda ?

0|0
22|21

En İyi Erkek Görüşü

• Hep Bir daha Boyle Sevemem AŞIK olmama deriz deriz de.. yalan ya.. Bunu bir Abim demişti bu sitede çok sevdiğim biri.. Kaç Kere Aşık oldun bir düşünsene demişti.. O zaman hak vermiştim..

Hal böyle olunca.. Post Modern Aşklar da yeşerdi gönlümde... Tarifi olmayan heyecandan kudurduğum Aşklarda..

" Ucuz insanların üzerine kurduğunuz hayaller, size pahalıya patlar..."

sevmekten Yalama olurmu bir kalp.. Oluyor işte.. Kimi görse Kimin bir sahte gülüşüne anık olsa seviyor sanıyor insan yerine koyuyoruz.. Ama ben anladım Problem Bende.. Nokta atışı ile buluyorum bu tarz isanları..

Ha bide vazgeçemediğim ciddi anlamda sevdiğim insanlar var aile dışında.. Ne mi yapıyorum.. Çok basit.. Uzak duruyorum.. Uzaktan seviyorum.. Ne bana ne ona zararı var bu durumun..

Önemli olan sevmek değil mi? Karşılıksız sevmek.. Sevginin özünü hissetmek.. Bende öyle yapıyorum.

3|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 20

• Sevmekten kim usanır

Tadına doyum olmaz

Hangi gönül uslanır

Sevenle oyun olmaz...

Kaç kere yemin ettim

Kaç gönüle de girdim

Sensiz yapamıyorum

Bak yine sana geldim

İster yüzümü güldür

İstersen ağlat beni

Bir gecenin koynundan al

Bin geceye at beni...

diye söylemiş adam. taaa derinlerden.

1|0
    0|0
    • Doğru demiş, düşsek de kalkıyoruz bir şekilde yine ona doğru yürümek için...

• Yıllardır sevgi denen şeyi,bana bahşedecek hiç kimseyi bulamadım.Yıllar,mevsimler öylece geçti.Belkide bir yorgunluğun eseriydi,bunu bilmiyorum ve belkide yaşanacak kadar güzel aşklar,sadece şiirlerde,şarkılarda olur ve en güzel aşklar,hep yaşayamadıklarımızdır.Yıllarca sevememek,ya buna değecek kişiyi bulamamak,ya da insanın sevecek kadar kendisini güçlü hissedememesidir.Hele de,ne aradığını,ne beklediğini ve ne istediğini bilmeyenlerin,çoğunluk olduğu bir kara parçasında yaşıyorsanız, aradığınızı bulma ihtimaliniz, çok düşüktür.Çoğu insanın severken,yorgun düştüğü olmuştur.Eğer ki,siz yorulmuşsanız, karşınızda sizi anlayacak birisi yoksa,sevmiş olsa bile(eğer ki onun sevgisi,sizin sevginizin karşılığı,değilse),değmez. O sevgiyi depoya atıp,bir başka zamana ertelemek gerek.

1|0
    0|0
  • sevmek öyle bir şeydir ki

deniz suyundan içmek gibidir, susuzluğun asla gitmez ne kadar içsen de

ama bir o kadar da tatlıdır,

bir çocuğun enerjisi vardır damarlarında asla yorulmazsın

3|1
    0|2
  • ben sevmekten yorulmadım bundan 2 sene kadar önce sevmek aşk meşk gibi şeylerden tamamen vaz geçtim.artık orta asya bozkır taktiğini uyguluyorum vur ve kaç.sana yemin ederim bukadar eğlenceli birşey olamaz.yalan yok dolan yok sömürmek yok kandırmak yok çarpıtmak yok seviyorum deyip nefret etmek yok en ufak bir münakaşada sen bana şu zamanda böyle demitin diye öğürmek yok.sadece iki kişi ve ortada yatak var.bundan başka birşey yok.ve emin ol bundan başka amaç yok.görüyorum dışarda ahtapot gibi dolaşan sevgi pıtırcıklarını eminim ki daha iyisi bulunana kadar bu pıtırcık var olacak.

1|0
    0|0
    • farklı bir bakış açısı olmuş :)

• inan eski halim aklıma geldikçe kendimi taşla ezesim geliyor.dingilin önde gideni geride durmayanı imişim...

• seven kişi hak ederse olmaz

2|0
    0|0
  • Dünyada hiçbirşey güllük gülistanlık değil.Aşkın mayasında var bu. ya bu deveyi güdersin ya bu elden gidersin.

2|1
    1|0
  • Yak bir sigara gec pencerenin kenarina onu degil ona olan askini dusun:))))yine hazir almissin:))))yemekler gibi

2|0
    0|0
  • Sevmeyi beceremedim ki yoruluyormuyum bileyim...

3|0
    1|0
  • şuan bir ilşkim var ama çok yoruluyorum acayıp hemde kız bende %100 ilgi beklerken benimde ideallerim ona hep ilgi gösteremioyrum 2sini bir yürütmek işstoyrum ama çok yoruluyorum napcam onuda bilmiyom :/

1|0
    0|0
  • link Uzun uzadıya yazmıyorum...Sanırım Rast makamındaki bu eser yeterli bir cevap oldu = )

3|0
    1|0
  • Annemi sevmekten nasıl yorulayım ki..?

...yoruldunuz mu hiç siz onu severken..?

1|0
    0|0
  • sevdiğim yok :)

assifff

1|0
    1|0
  • -ShiluH- ne diyorsa doğrudur :)

3|0
    1|0
  • sevmekten değil de aşağıdaki orhun yazıtlarını okurken yoruldum ehe -.-

3|0
    1|0
  • aşık olammaktan yoruluyorum daha çok :D

1|0
    0|0
  • yatar uyurum yorulunca

1|0
    0|0
  • sevenim yokki seveyim

1|0
    0|0
  • sevmeye doymadım ki yorulayım.sevecek birini bulsam da doysam keşke..

1|0
    0|0
  • Yorgunluk verecek bir tarafi yok.

Sevmek enerji verir.

1|0
    3|0
  • sevmek güzel ama sevilmemek kötü bu sıralar yanlızlık iyi oluyor

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• :(((

SEvmek değil de ,hak etmeyeni sevmek yoruyor

içinde kabaran duygular varken,onların bir püff le sönmesi yoruyor

hayaller kurmak ,uğraşmak değil de yana yakıla gittiğin o yoldan geri dönmek!işte o yoruyor

severken mutludur insan,acısına zulmüne katlanır amabir gün çektiğin acının boş olduğunu anladığında yoruluyor

sen iki kişi yürüyoruz deyip yükün yarısını o tutuyor dediğinde bir bakmışsın tümyük senin sırtında ..ama buna yorulmuyorsun seve seve taşıyorsun çünkü sevgi de sen ben yaptım olmaz ne zmanki yükü taşıyıp bir de yalnız kalıyorsun işte o an yıllardır taşıdığın yük,bir başka geliyor

üstüne yılların yükü de biniyor

sevmek güzel şey,sevdiğin insan değerse

hani demiştik ya kimi sevdiğin önemliymiş diye

aynen öyle...

mutsuz olmakta ,yorulmakta mesele değil aslında...

yoksa akıl karı mıydı KAFKA'nın milenayı sevmesi...

değil..

yorulmak...

aşkta yorulmak yoktur..

yansan da yıkılsan da öff demezsin..demezsin de

işte Aşk'ta yok bunlar..

çift kişilik bir yalnızlıksa o zaman insanın nefes almaya hali kalmıyor.

nasıl mı?

anlatamam ama güzel yaşarım..

Karıncanın aşkı güzeldir kendinin onlarca kat ağırlığını taşırken mutludur karınca,yoruldum demez taşır da taşır..

kışa hazırlık yapar

tıpkı bizim gibi..

doğmamış çocuklarına yatırım yapar gibi...

ama bilemiyorsun ki ...

yolun yarısında yalnız kaldığında tüm gücün bitiyor..

geri dönmen gerekiyor , hevesle yürüdüğün yollardan

kan revan içinde dönüyorsun..

yorulmak mı?sevmekten değil

sevilmemekten yorulur insan..

3|1
    0|0
    • yorulmak mı?sevmekten değil

sevilmemekten yorulur insan..

Kübra mahvettin beni şu an ilhamına kelamına nazar değmesin ...

• Ortak duygulardır belki de kelamdan kaleme yol veren.. Yüreğin yüreğim olsun...

• ekleyecek sözüm yok..

• Sevdiğinizi belli etmelisiniz...

Hergün sevgi çekinizi ödemekten büyük lezzet almalısınız...

Kalp sevmekten yorulmaz,sevgiyi sevdirmelisiniz...

Kalbim sevmekten değil sevgisizlikten yorulur...

Sevgimin karşılığını alamamaktan yorulur...

Bir yürek sunumu,

Bir gönül çağlayanı...

Çağlarda coşar gönül sevdiğine doyunca

Hayat gibi ihtiyaç gibidir sevmek,sevilmek...

Sevmesem bir yanım eksik hatta yok olmaya yüz tutarcasına zorluyor benliğimi...

Sevmekten yorulmadım sevdikçe sevesim bakışında hapsolmak istedim...

Sözlerinin esiri bakışının kölesi olmak istedim...

Hep aşk olsun isterim...seveyim...sevileyim...

Kalp sevmekten yorulmaz ölene dek onun için atsın isterim...

4|1
    0|0
    • Beralf özlemişim seni ve yorumlarını :) Sevmek değil sevilmemek yorar insanı... Haklısın :(

• Ben seslenmiştim aslında :) doğru adrese gelmişsin özledim seni :)

• hemen koştum geldim sana ablam :)

• Beni yormayan bir adam seviyorum. Sakin sakin seviyorum.

Zaten yorulana kadar sevemem ben tembelim :)

3|4
    1|0
    • Sen zaten bu üşengeçlikle nasıl düğün dernek işine girdin şaşıyorum =P Ayrıca çok yavaşsın canım sen şarkıyı atana kadar burada 2.tekrarı dinlediler = )

• Ne güzel maşallah Allah daim etsin :)

• Ona ne şüphe :D: aşlkjlskjla :D

• Yorulmaktan ziyade beceremiyormuşum gibi geliyor bana.

Güzel sevemiyorum sanırım ben, böyle olması gerektiği gibi falan değil yani.. Ya bir eksik ya bir fazla..

Önce sevmeyi öğrenmem lazım. Hatalı bir yer var, çözmem lazım.

2|1
    3|0
    • Becerememektir belki de en güzeli... Keşke bende senin gibi olsam dedim istemsizce...

• nefes almak,ağlamak,gülmek,işemek,s*çmak öğrenilmez,öğren

lmeyen şeyler arasına sevmek de giriyor.Zor kız olmak/olduğunu sanmak/imajı vermek, "önce sevmeyi öğrenmem lazım" cümlesini kurmayı gerektirmemeli.Bence illa birşeyler öğrenmek istiyorsan samimi olmayı öğrenmele başlayabilirsin;)

• Önce okuduğunu anlamak lazım tabii. Sen de haklısın.

• Yorulacak bir durum olmadı, katlanmak zorunda olduğum eksiklikler, yanlışlar da yok aşkımda.. Sevdim ve karşılığıını da aldım fazlası ile ..

Önemi olmayan küçük şeylere, kişilere, hatta KİŞİLİKSİZLERE bile takılmadım hiç.

Olurda yorulacağım zaman gelirse de, dinlene dinlene devam ederim yoluma ..

3|2
    1|1
  • Çok yoruldum..Üzüldüğümde çok oldu...

Ama ne olursa olsun sevmekten hiç vazgeçmedim..

Herkesi sevdim.. Seviyorum da...

'Yaradılanı severim yaratandan ötürü ' Yunus Emre...

1|1
    0|0
  • Ben bir kişiyi sevmekten yoruldum. Şimdi birkaç kişiyi seviyorum :D

4|1
    1|0
    • Allah arttırsın :))

• Merak etmiyorum ama onu ne yapıcaz ? kljajajkldjkds

• ahaha çok güzel

• Yorulsam da sevmekten vazgeçmem.Aşka aşığım daha çok.

3|2
    1|0
  • Insanları severken yorulduğum, "yeter artık" dediğim anlar oldu ama hayvanları ömrümün son demine kadar yorulmadan sevebilirim..

2|0
    0|0
  • yoruldum.

inan ki cok yoruldum.

artık sevılemeyecegınıde anladım.

cunku hayallerımızde olanın bız hayalınde degılız.

vazgecıyorum gunden gune sevmekten.

hangı kapıya gıtsen kabul edemıyoruz denılıyor.

2|0
    0|0
    • Duygularıma tercüman oldun ve maalesef :/

• En güzeli ne sevmek ne sevilmek, en güzeli sevdiğinin seni sevmesi :) Hayırlısı:)

• evet.

son nokta :)

• aynen öyle

1|0
    0|0
  • Tek taraflı olunca arasıra yoruyor...

1|0
    0|0
  • yorulmuşsam gitme vaktim gelmiş demektir.

1|0
    0|0
  • Beni de çok yordular sevdiğim kıymet bilmedi şimdi yazıklar olsun diyorum verdiğim emeğe ama içim hala kan ağlıyor

1|0
    0|0
  • sevmekten yorulduğum olduu.. ama hep şunu düşünmedi de değilim acaba o kişi bu yorğunluğuma değdi mi ? sonra yaktım bir sigara ve yorgunluğumu attım bacım..

2|0
    0|0
    • Teşekkür ederim ve tavsiye de ederim. O zaman canı yanmıyo insanın. Sadece birden fazla oyuncağın varmış da birisini kaybetmişsin gibi oluyo skdfjdsf

• Sevmekten değil sevgime muhalefet olan şeylerden yoruldum çok kez.

1|0
    0|0
  • sevılmekten yoruldum

1|0
    0|0
  • Hayvanları sevmekten asla yorulmadım, asla da yorulmam.

1|0
    0|0
  • Olmuştu artık takılı kalmamaya çalışıyorum:D

0|1
    0|0
  • hı? sen yaşamaktan yoruluyormusun?

0|0
    0|0
    • Hem nasıl bir bilsen :/

• Mehmet Çoşkundeniz'den söz ediyorsun sanırım. Gülün dikenlerinden başka bir şey kalmıyor bazen elimizde... O an elllerine bakıp da hak etmediğini sandığın yaralara ağlarsın ya... Öyle işte.. Belki bir ayet temizler kirlenen ruhumuzu..

Teşekkür ederim cevapların için...

• evet o adam:)

rica ederim

• Hiç sevmedim.bilmiyorum .

1|0
    0|0
  • En çok da sevginin karşılığını alamadığında yoruluyor insan. Ne kadar beklentisiz de sevse, en azından ufak bir ışık bekliyor insan işte. Belki diyerek beklediğim olmuştur, ama artik karnım tok beklemeye. Sanırım severken yorulmak tam da böyle bir şey. Sevene kapım sonuna kadar açık ve anahtarı elinde, ama kıymet bilmeyenin suratına bizzat ben kapatıyorum artık o kapıyı.

2|0
    1|0
    • ""kıymet bilmeyenin suratına bizzat ben kapatıyorum artık o kapıyı."" doğrusu bu belki de tatlım :/

• Ne kadar da haklısın son cümlende... Mutlu eden bir sevgi kimi neden yorsun ki ? Kıymet bilmeyenin elinde yürek hep hüsranda...

• Benim yüreğim kıymet bilenlerin elinde artık, her zaman :)

Yükleniyor...