Kapat

Sadaka verırımısınız verırken neye dıkkat edersınız??

dılenenlere mı veırırsınız yoksa kosede bucakta kalmıs fakırleremı ?gıyımıne vs bakarmısınız teskler cevaplar ıcın:)

link

0|0
11|7

En İyi Kız Görüşü

• Aslında fakir istemeye utanır. Öyle insanları bulup onlara vermek lazım.

Çünkü gerçekten ihtiyacı vardır.

İsteyene de veriyoruz tabii ki ama dediğim gibi gerçekten ihtiyacı olana vermek en güzelidir. Çünkü kimisi insanları aptal yerine koyabiliyor. Bu da insanlarda sömürülme duygusu oluşturuyor dolayısıyla insanlar para vermemeye başlıyor.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 10

• dilencilere pek vermem pek değil hiç vermem.bizim okulun köşede bir tane amca var mesela sabahın 6sında okula giriyorum orda oluyo mendil satıyo yaşlı bir amca okuldan çıkıyorum öğlen hala orda oluyo ondan bazen alıyorum mendil bide genelde büfelerde bakkallarda orda burada olan sadaka kutularına atıyorum artık nereye gidiyosa iyi yere mi gdiiyo kötü yere mi gidiyo Allah kabul etsiin

0|1
    0|0
  • sadaka veren sadaka verdigini anlatmamali kimseye! bu bir

ikincisi niyet önemli, biri kapini caldiysa geri cevirmemek lazim. sadaka hayvanlara bile verilir.

0|1
    0|0
  • Soğukta bebeğiyle bekleyenler yalan olsa bile dayanamıyorum... Bütün bozukluklarımı veririm içim sızlıyor... sabah 6da dileniyordu kadın pff

0|1
    0|0
  • mendil satan küçük çocuklar vardı abla harçlık çıkarıyoruz diye geliyorlaardı hele bir tanesi var parmakları lokum gibi minicik daha ya. Onun oyuncaklarla oynaması gerekiyor kalkmış mendil satıyor.:( Onlardan hep mendil alıyorum ders çıkışında çikolata alıyorum veriyorum onlara seviniyorlar bende çok seviniyorum :) Öbür türlü sadece köşede oturup dilenenlere para vermiyorum. Elin kolun tutuyor kalk çalış bana ne.

0|0
    0|0
  • Yardım etmek diyelim şuna

Edilen yardım dile getirilmez

0|1
    0|0
  • veririm köşe başındada olsa nerde olursa olsun

0|1
    0|0
  • Bende kalsın

0|1
    0|0
  • gerçekten fakir olan insanlara yardım etmeye çalışıyorum

0|1
    0|0
  • dilenenlere vermiyorum . mendil satan, yarabandı satan engelli , çocuk ya da çok yaşlı olanlara veriyorum . ayrıca artık giymediğimiz fazlada eskimemiş olan kıyafetlerimizi bildiğimiz birkaç yoksul aileye veriyoruz

0|0
    0|0
  • BENCE OYLE SEYLERE BAKILMAMALI SEN VER NIYETIN IY DILENCI DEGLSE GUNAHI ONUN BOYNUNA SEN VERDIKTE ISTER GERCEKTEN DILENCI OLSUN ISTERSEDE HAYR AMA YINEDE SEVAP SANA YAZILIR

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• çok zor bir soru aslında.

birkaç sene once ortalıkta gezen dilencilerin evi arabası falan olduğunu duyduktan sonra kendimi hem kullanılmış hem de aldatılmış hissettim.

ve araştırmaya başladım.ümraniye Sarıgazi gibi ilçelerin kenar mahallerini gezdim ve ne fakirler buldum,inanamazsınız. (bunun için muhtardan bilgi alabilirsiniz, memnun olurlar.)

ben artık böyle yardım etmeye çalışıyorum emin olun en güzeli ve doğrusu bu arkadaşlar.

0|1
    0|0
  • Aynen çoğu dilenciye ben vermem. Aslında en uygunu belediyeye gidip fakşr ailelerin adreslerini öğrenerek evlerine erzak getirmek olur...

1|0
    0|0
  • Dilenciye sadaka vermem.Çoğu benden zengindir zaten.Onlar bana versin asıl

haşırt.

0|0
    0|1
    • Kqnka daha bugün gittiğim kafeye 4 tane 15 ila 18 arası 2 kız 2 erkek dilenci cocuk geldi.

Para tümlettiler.

Uzaktan onları izledim kanka.eğer yanls görmediysem 200 lirq gibi bir para aldılar totalde.o da bütün günün hasılatı değil yani.

Ayda kaba hesapla 6 binlira yapar.

Havadan gelen para...biz 1400 lira para kazancaz diye ebemizin damına Mart karları yağıyor...

Kucağına veledini alan bir köşeye kurulmus a.q ...

Ohhh ne güzel...

• Ağlama sülo :)))

Benide ağlatcan asdssd

• Gelir gelir :))

• hiç boş çevirmemeye çalışıyorum

0|0
    0|0
  • Para dilencilerde...

0|0
    0|0
    • Bizim orda da bir dilenci vardı.Öğle olunca paydos ederdi, kebap döner sipariş ederdi dsjfghsk Mesaili çalışıyorlar bir de dlskhjgfs

• üyelik(asa) sende kalsın cemil dedim amma dinlemedi işte :)

• arayı çok açmasın da :)

• aha zabıta geliyor :D : D

0|0
    1|1
  • ölseler umrumda olmaz. vermem

0|0
    0|0
Yükleniyor...