Bir kişiye sorunlarınızı anlatacak bir mektup

Bir kişiye sorunlarınızı anlatacak bir mektup yazsaydınız kendiniz hakkında sorunnlarınızı nasıl anlatırdınız ?

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Adım Onur zaten her şey adımın bana yüklediği misyonu yaşatabilmek kaygısıyla gerçekleşti. Adım gibi bir dünyada adıma layık yaşamak istedim baktım ki bu dünya benim adımı kendinden soyutlamış, bende onursuz bir dünya da boşuna çırpınmak istemedim. Bana yardımcı olmak istiyorsun inan bunu anlayabiliyorum bir şeyler yapmak istiyorsun ama olay bu değil. Benim bulamadığım bir cevabın bir başkasında olduğunu düşünmüyorum . Cevaplar insanın içindedir önemli olan doğru soruları kendine sorup cevabı kendine verebilmektir. Uzun zamandır kendime soru sormuyordum sen bana sorunlarını anlat dediğin için kendimi sorgulayıp sorunlarımı bulmaya çalışıyorum . Aslında bunu çok denedim hep sorguladım yanlış nerede diye ? Önce insan kendini suçlar . Kendimi sorguladım hayatı buldum , hayatı sorguladığımda ise ben kendimi buldum.

Ben kalabalıkta kendimi yalnız hissediyorum. Kendimi küçük bir dünya kurdum . Yalnız değilim bu dünya da tek başımayım . Çıkarlarım beklentilerim egolarım için kimseyi kullanmıyorum . Kendimi farklı göstermeye çalışıp yorulmuyorum . İnsanlara ve hayata beklentiler yükleyip , gerçekleşmeyen beklentilerimle hayal kırıklığına uğramıyorum . Mutlu olmak gibi bir gayem de yok, mutsuz olmamak yetiyor bana . Mutluluk benim elimde olan bir şey değil , insanlardan ve hayattan mutluluk dilenmek istemiyorum . Mutsuz olmamaya tutundum ben ve geriden kalmış hayatımdan da çok daha fazla mutluyum . Böyle olması bana yanlış yapmadığımı kanıtlıyor.

Aslında düşündüğüm kadar güçlü bir insan olmadığımı biliyorum . Hayatın acıyla yüzleştirdiği insanlar vardır. Bu insanların yaşadıkları birbiriyle benzerlik gösterir , birbirlerini de çok iyi anlarlar, ama seçimleri farklıdır. Benim durumumda olan bazı insanların seçimi yaralı bedeninin üzerine bir kalkan geçirip eskisinden daha güçlü savaşa devam etmektir. Benim seçimim farklı oldu. Ben bu savaşın bana kaybettireceklerinin, kazandıracaklarından daha fazla olduğunu idrak ettim ve savaştan çekildim . Benim hayallerim yok artık , hayattan beklentilerimde yok hatta insanlardan da öyle. Büyük hayallerim , olmayacak nedenlerim , sahip olmak istediğim çok fazla bir şey olmamıştı zaten. Küçük şeylere tutunmuştum çok az şeyin sahibi olduğunu düşünüyordum ama baktım ki bir süre sonra sahibi olduğuma inandığım her şey bana sahip olmuş. Aslında hiç bir şeye sahip olamamışım . Benim sorunum hayatı sahiplenebilmek .

Hayvanlar bile kimseye kölelik yapmazken paranın ve paranın kaynağına köle olmuş insanlar . İnsanların her ortam için kendinde hazır bulundurduğu kirli maskeler. Aşkların içine karışmış ego tatminleri , karşılıklar beklentiler . Dost arkadaş dediğiniz insanların sana karşı olan çıkarları, kendine benzemeyeni değiştirmeye çalışan ötekileştiren aşağılayan adi insanların var olduğu bir dünya .

Böyle bir Dünyayı ne sahiplenmek ne de savaşmak istiyorum. Bana şimdi masal anlatma bu dünyanın bana yaşanabilir olduğunu hissettir bende sorunumu çözebileyim ...

-------------------

Sanırım bu şekilde anlatırdım .

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 1

• mektup tercih etmezdim.Yazılı iletişimde duygular karşı tarafa geçmiyor.Atıyorum mektupta ki bir cümleyi ben ağlarken yazmış olabilirim ama okurken o anki duygularımı hanlayamaz.. Mutlaka hem sözel hem görsel olmalı iletişim. Fakat illaki de yazmalıysam fazla edebiyat parçalamadan, içimden nasıl geliyorsa öyle kurarım cümlelerimi. Bu arada profil fotondaki hatun, ha ji won, en sevdiğim kadın oyunculardandır.

1|0
    0|0
Yükleniyor...