İnsanların duygusuz olması.

Sizce bir insanın duygusuz olmasının altında psikolojik bir şey olabilir mi? Mesela ben çok duygusuzum. Aslında değilim ama nasıl desem. Hep kendi kendime yasıyorum dışarıya kesinlikle vuramıyorum. Istesem de yapamıyorum. Ailemden kaynaklandığını düşünüyorum. Çok ilgisizler. Bu yaşıma kadar benimle ilgilenip bir kere olsun ne hakkında nasıl hissettiğimi sormadılar. Acaba bununla ilgili bilimsel yazı ya da makaleye rastlarsanız benimle paylaşırmısınız?

Güncellemeler:
He bir de karamsarlığım da cabası.

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• tüm duygulardan arınmıs insandır.

kendi canından olan insanların bile zamanla kendisinden uzaklasmasını görmüş insandır.

daha 5 gün önce kendisine canım diyen insanın 10 gün sonra kendisinden nefret etmesine tanıklık etmiş insandır.

dostum dedigi insanların sadece cıkarları oldugunda yanında oldugunu görmüştür.

insanların yalan sevgisini hissetmiş insandır.

bu kadar yalan duygunun oldugu dünya da inancını yitirmis insandır.

insan olmaktan vazgeçmiştir artık; nefret,hüzün,sevgi,kıskançlık gibi duyguları bedeninden söküp atmıstır.

0|0
    1|0
    • Bunların hepsini yaşamadım ama insanlardan bir beklentim yok ve hep mantıklı düşünüyorum. Acaba bununla da bir ilgisi olabilir mi

Erkekler Ne Diyor 1

• ozamn şunu öneririm arkadaşım satini ayarla hani nostaji tren rayların altında yaya alt geçitleri olur ya öyle bir yer bul tam tren geçerken bagır çıglık at haykır içinden ne gelirse hayat diye çıglık atıp tren geçince beni niye yoruyosun diye müzige çevirebilirsin iyi gelir :))

0|0
    0|0
    • Peki ya bulunduğum yerde tren yoksa :)

Kızlar Ne Diyor 1

• sen içinde yaşıyorsun bu seni duygusuz yapmaz duygularını gösteremediğini belirtir sadece

bu konuda psikiyatra ya da psikoloğa gidebilirsin

hem sebebini öğrenirsin hem çözümünü

kitaplar vs. de okuyabilirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...