Fettullah Gülen hakkında düşünceleriniz? Ne yapıyor bu adam?

Merak ediyorum kimdir nedir neden böyle seviyorlar neden böyle nefret ediyorlar. Sevmiyorum bu adamı ama dışarıdan duyduğum şeylerden tanıtın kımdir nedir amacı nedir bu adamın

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• abd nin adamıdır. bütün okullarında ingilizce eğitim verir. yeni dünya düzeni denen şeyin piyonu olarak kullanılır. okulların amacı ingilizceyi yaymak ve abd yi şirin göstermektir. pensilvanya da abd nin yaptırdığı süper lüx villada bedavaya yaşar. turkiyedeki ekonomik sorunlar sayesinde kendisine birsürü mürit edinmiştir , adam çaresiz çünkü başka türlü okuyamayacak. bunları destekleyenlerde bir sorun yoktur aslında saf temiz insanlardır çoğu, ama cemaatin içinde dışarıyı görmeden yetiştikleri için baştakinin makro anlamda ne yaptığını göremezler. tayyibe saldırdan fethullah değil abd dir. fetullah sadece aracıdır ama etkisi büyüktür. abd kuklalarını hep değiştirir belli periyotlarla. yenisi hazır olduğu an uçurur. çünkü kukla uzun süre iktidarda kaldığında vucut bulabilir, bağımsız davranabilir, arkasında gerçekten büyük bir destek olduğunu düşünür. o yuzden düşüşleri de çok sert olur. hep bu döngüyü yaşadık Atatürk ten sonra. tabi maşalar farklı farklıdır. bugün fetullah, dün natocu işbirlikçi generaller maşa idi. 90 dan sonra natocu general pek kalmayınca fetullah önem kazandı. maşa olarak ilk yaptıkları iş de nato karşıtı askerleri yargılayıp mahkum etmek oldu. hem bu maşalar, hem de ülkenin öz dinamikleri dışında desteklerle iktidara gelenler bu ülkeye zarar veriyor. Türk ordusu dünyada caydırıcı bir güce ulaşana kadar da bunun böyle devam edeceğini düşünüyorum. o yüzden halka düşen ne iş yapıyorsa en iyi şekilde yapıp, güçlenene kadar ülkenin gelişmesini var gücüyle desteklemektir. Başta kim olursa olsun.

1|0
    0|0
    • Şimdi Fetullahı bahane ederek ABD iktidarda çok kaldığı için Tayyip'i mi düşürmeye çalışyor?

• anladım yani aslında fetullah tayyip değil abd asıl olay :(

Erkekler Ne Diyor 9

• Ben bunların yurtlarında 7 ay kaldım evlerinde de 1 sene kaldım. Öyle fazla aktivitelerine katıldım ama acayip paragözler çoğu bu adamın adını kullanıp yükselmeye çalışıyorlar. Bunu sevmelerinin nedeni bazen bunun çok güçlü olduğunu düşünürler polis, savcı falan çoğu bunun emrindedir onun gücünden yararlanırlar.

Bir diğer nokta da zeki ama duygusal olarak pek gelişmemiş gençleri kendilerine çekerler. Okulları gerçekten süper eğitim verirler. Türkiye'nin önemli noktalarına eriştirirler. İşsiz kalmazlar. Ama yurt dışındaki öğretmenlere saygı duyulması gerekir. Afrika'da Balkanlar da zorlu coğrafyalarda öğretmenlik yapıyorlar. Ancak bu adamın adını kullanıp illegal işlere çok bulaşanlar var.

Fethullah gülen hakkında gelirsek soğuk savaş döneminde CIA'in fonladığı Komunizm ile mücadele derneğinin kurucularındadır. Abraham Foxman gibi önemli düşünce kuruluşları gibileri bu adama Green Card çıkarıp A.B.D yerleşti bir çok okul açmasına biraz da A.B.D fonlarıyla açtı. Ben kendisine karşı ne olumsuz ne de olumlu bir şey hissetmiyorum.

1|0
    0|0
    • Bende dersahnelerine gittim sohbetlere yurtlarına hiç gitmedim ailem istemiyordu o dersaneye gitmemi zaten eğitimi iyi dersten sonra kendilerine yakın buldukları öğrencileri toplayıp sohbet yapıyorlar ki genelde fettullah gülenin kasetlerini dinletip üzerine konuşuyorlar. Polislik sınavlarında filan etkisi büyükmüş öyle duydum

• senelerce chpliler sövdü saydı bugün kolkola iseler onlara sormak gerekir benim akıl sağlığım onu anlamaya yetmez.

1|0
    0|0
  • Benim bildigim kadariyla eskiden atayiz olan fetullah gulen sonunda dogru yolu bulup musluman olmustur ve tevbe etmistir o gunden beri kurani okumaya insanlara ornek olmaya basamistir.

1|0
    0|0
  • evlere ateş düşürüyo

1|0
    0|0
  • Haşhaşilerin başı .

1|0
    0|0
  • Vatikanın türkiye kardinalidir

0|0
    0|0
  • Nefret ediyorlar derken onlarda zaten seviyordu merak etme tayyibe diss atınca hepsi bir anda döndü gözlerinde çok büyük zat iken şimdi ...oldu

1|0
    1|1
  • ortalik karistirici

1|0
    0|0
  • Bu adamın önü kesilmeli gücü alınmalı bitirilmeli türkiyeye sinsi virüs gibi yayılıyor her taşın altından çıkıyor bütün birimleri ele geçirmek istiyor kendi türkiyesini yaratmaya çalışıyor

1|0
    1|0
    • Belki inanmicaksiniz ama gezi olayının arkadasinda bile fetoş var, sizce polis neden halka girdi? Polislerin hepsi onun adamıda o yüzden. Tayyip baktı, bunlar herşeyi ele geçiriyor. Aralari açılmaya başladı. Şu montaj ses kayıtları falanda hep onun işi...

• Polis olayı mantıklı geliyor evet günümüzdeki polis sınavlarını FEM öğrencileri kazanıyor hep

Kızlar Ne Diyor 2

• Kendisi yıllardır siyonizme yani Amerika için çalışan biridir. Kendini dindar gösterir ama aslında dindarligin d si yoktur onda. 2001 de kendisi Tayyibi başa çıkardı kalkindirmasi için bu ülkeyi. Kendisi nerden çok para gelirse onla iş birliği yapiyor. Suan Tayyipçilerle arası kötü çünkü Tayyip dersaneleri kapattırdi. Hatta beddua falan etti, bence beddua etmesinin en büyük sebebide Tayyibe suikast uygulayıp , sonrada milletin hocanin bedduasi tuttu dedirtmesiydi. Fetoşcular çok zengin. Heryerde adamları var. Busuru okullari var, sivil polislerin çoğu onun adamları. Fetoş para nerden gelirse ondan yana. Şimdide araları acık olduğu için Tayyiple, gidip mhp ya da chp ye oy vercekler, sırf tayyip kalkinmasin diye. Çok oyunlar dönüyor ya ha ngi birini anlatayım ki sana?

1|0
    0|0
    • Bilmek isterim hepsini... :( Başka cemaatlerin evleri haricinde okul market gibi şeyleri yokken Fetullahın cemaati sanırsam nur cemattinde ne ararsan var. Dersanelerinden mezun oldum hoca arayıp hala yardım parası istiyordu çingene gibiler utanmadan rahatça istiyorlar

• Ekle anlatayım

• O adam tam bir mikser ortalığı karıştırıyor anca

0|1
    0|0
Yükleniyor...