Body building yapan biri baksın

Abiler şimdi ben başlıyalı 3 gün oldu dün bacak çalışıyodum biraz fazla yüklendim 80 kilo bastim 18 yaşındayım bastıktan sonra vücudumda halsizlik ve titreme oldu dün basmıştım şuanda acayip bir halsizlik var üzerimde bacaklarımda ağrı var ek olarak göğüs falan çalıştım her zaman 5 er kiloluklarla 4 set çıkrabiliyodum fakat dün bacak bastiktan sonra 3.seti zor bitirdim 5.setide yarıda kaldım bu zorlanmamın sebebi vede şuanki halsizliğim dün bacaklarıma fazla yüklenmemle alakalı okabilirmi sizce ?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• başlayalı 3 gün olmuş ve bacakta 80 kilo basman ımkansız dostum karıştırıyor olabılırsın .

o halsızlık 80 kılo bastıgın ıcın degıl ham oldugun ıcın acemı oldugun ıcın agırlık olmustur o agrı normaldir. hatta bu agrı oyle bır hala alır ki ayaga kalkıp yüreyemezsin . yürümekte zorluk cekersin.

daha program verırmemıstır sana sanırım su gunlerı butun vucudu ısındırmakta mesgulsundur yani butun bolgeleri aynı gun yavas yavas calısıyorsundur.

- cok agrı basıp daha cabuk gelısırım : boyle dusunuyorsan hata yapıyorsun agır basarsın kaldıramayacagın yukun altına gırersın ne olur . hareketleri yanlıs yaparsın tam yaparsın hıc fayda etmez. agır gırdıgın ıcın sakatlanma rıskın de vardır

agırlıgı kendıne gore ayarla hareket temız olsun duzgun olsun bırak hafıf olsun . onemlı olan agırlık degıl zaten dostum en onemlisi besindir. beslenmedir.

bır daha kı sefere dıkkatli ol derım . sonra sakatlanıp aylarca mola verme.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Evet baştan bu kasar ağır kaldırmamalıydın en az 3 gün dinlenmelisin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• başta bende de olmuştu hamlıktan oluyor proteinini al karbonhidratını al idmandan 2 saat önce alıyorum dinlenme günlerin tabiki olacak idmanını bitiremiyorsan dinlenmiyorsundur önceki idmanda kendini çok yormuşsundur ya da karbonhidrat alımını az yapıyorsundur düşün bakalım nerde yanlış yaptın

0|0
    0|0
  • Eksik protein ve karbonhidrat almışsın veya alamamışsın.Yaptığın idman ağır gelmiş.Ondan dolayıdır muhtemelen.

0|0
    0|0
    • Hocam şimdi protein siparişi verdim toz salı günü gelicek onu kullanırsam destekler heralde kahvaltımıda iyi yapıyorum aslında sabahları ballı süt falan yumurta ekmek akşamlarıda süt içiyorum yatmadan yeni başladığım icin antrenman ağir gelmiş olabilirmi sence

• eti litalif <3

• evet onu kullanıyorum.

• Bacak bütün vücudu etkiler bacak ve göğüs aynı gün çalışılmaz ben bacak ve omuz çalışırım mesela çarşamba günleri.

0|0
    0|0
  • ilk günler böyle olur , tabi lk başta yüklenmek yanlıştır ağrılar 1 hafta sonra geçer

0|0
    0|0
  • Dostum sen bence direk salonu değiştir, daha 3 gün olmuş ve istediğin şeyi yapmana izin veriyorlarsa başka salonları araştırmaya bak..

İlk 2 hafta hamlığı atman için basit makinelere girersin , hamlığı attıktan sonra program yazılır.

0|0
    0|0
  • hem yeni başlamışsın hem yaşın ufak.ağır yapma hemen.önce hafif başla

0|0
    0|0
    • Aynrn hocam dün bunu yapmamamı anladım ilk 1 ay bacak çalışmıcam vücut güçlenene kadar bide protein tozu sipariş verdim dün

• sakın... o tozdan uzak dur...hem zararlı hem tonla para...onun yerine bolbol peynir yumurta tavukgöğsü ye...

Yükleniyor...