Bu devirde duygusal olma sebebiniz nedir?

Umursamazlar ve cıvıklar bu soruyu pas geçsin, duygusal üyelere sormak istedim... Sorudaki göndermelerin de doğru anlaşılacağını umuyorum.

Duygusal erkeklere şöyle sorayım:

Bu devirde aynı anda 3-4 kızı "idare eden" hemcinsleriniz varken siz niye tek bir kıza bu kadar taktınız ki? Onlar kadar "giderli", "arabalı", "paralı" olmadığınız için mi duygusala bağladınız yoksa duygularınızı hiç öldürmediniz mi? Niye her şeyinizi konuşacak bir dost, sırdaş, şefkat dolu bir kız beklentisi içindesiniz? Bütün olay "carpe diem", amaç "eğlence" değil miydi, hayat çok kısa değil miydi, çok düşünmemek gerekmez miydi? Hem sizi siz olduğunuz için değil de paranız, tipiniz için sevmiyor muydu bu kızlar? Temiz duygularınızın karşılığını alabiliyor musunuz?

Duygusal kızlara da şöyle sorayım:

Sadece fiziksel cazibe ile erkeklerin ilgisini çabucak çekme lüksünüz varken, niye dişiliğiniz değil kişiliğinizi önde tutuyorsunuz? Sizi siz olduğunuz için değil de fiziğiniz için sevmiyor muydu bu erkekler? O "umursamaz" kızlar kadar "giderli", "seksi" olmadığınız için mi duygusala bağladınız yoksa duygularınızı hiç öldürmediniz mi? Temiz duygularınızın karşılığını alabiliyor musunuz?

Eğer alamıyorsanız, "formata uymak" projeleriniz var mı?

Mesela erkeklerden çok duymuşumdur, "Değer verip üstüne titredikçe değil, onu çok düşünmeyip sadece eğlendirdikçe daha çok sevildim" gibi absürdlükleri... Bu "formata uymaya" bir örnek.

Siz bu çarkın neresindesiniz?

0|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

• İlişkilerde dişilik değil kişilik ön plana çıkmalı..Dış güzellik gelip geçicidir..Bir kaza geçirirsin kolunu bacağını , yangında yüzünü , bir hastalıkla saçlarını kaybedebilirsin..

Ama sahip olunan o karakter o ruh seninle ömür boyu yaşar..Dişiliğin getirdiği birliktelikler kısa süreli, kişiliğin getirdikleri uzun sürelidir..

Tabii bu söylediklerimi , '' deli gibi aşıktım, göğüsleri küçük çıktı terkettim '' ya da '' 2 senelik büyük aşkımı kalça büyüklüğü bitirdi '' şeklindeki serzenişlerde bulunan ve ilişkilerini materyalizm ve görselliğe bağlamış olan yeni nesil ergenlerin anlamasını beklemiyorum..

Büyükannelerimizin o '' her duruma katlanılan'' ömür boyu ilişkiler yok artık..Hepsi pamuk ipliğine bağlı..

Yeni jenerasyonun tek istediği yesin içsin, iyi vakit geçirsin, gönül eğlendirsin, gülsün, istekleri yerine gelsin, sıkılınca bıraksın ..Yapabiliyorsan gözdesin, yapamıyorsan ya da reddediyorsan tu kaka..

Ben ilişkilerimde hep kişiliğimi, zekamı ve ruhumu ön plana çıkartarak bu pis çarkın dışında kalmayı tercih ettim ..Beni ve temiz duygularımı takdir edebilen beni haketti edemeyene yolu gösterdim..

Hayat ve ilişkiler görsellik demek değildir..Hayat çok sıkıntılı ve dikenli bir yoldur ve çiftler birbirinin ruhunu, kişiliğini ve kalbinin güzelliğini gönül gözüyle görüp kabul edemedikleri müddetçe bu yol onlara cennet değil cehennem olacaktır..

0|1
    1|1
    • Formdasın yine... İnsan kendi iç doğasını öldürüp, kendini sadece eğlenceye, sonunu düşünmeden gireceği ilişkilere adayınca "mutlu" olduğunu sanıyor da daha da mutsuz oluyor aslında... Her hafta "sevgili" değiştirmeler, sürekli "yeni sayfa" açmalar, acaba kaç yaprak o defterler? Çılgın bir dünya sayın Kırmızılı, baloncuk yakışmış...

• Alttaki cevaplara bak, bir de buna bak... Sen buraya yanlışlıkla üye olmuşsun :)

Size de iyi pazarlar, iyi akşamlar...

• @Freyja88 bana ulaşabilirmisin önemli?

Kızlar Ne Diyor 5

• takmamakta biyere kadar insan bir yerde patlıyor işte

0|1
    0|1
  • Kadin-erkek ilişkilerinin %99unda tam bir hayvan olmama rağmen, duygusal bir kadin olduğumdan ötürü cevap veriyorum:

Saf olan şeyleri seviyorum. Kusagim bozuk. İsin içine vizyon, statü, illüzyon girince killaniyorum. Selpak peçete illüzyondur misal. Kullan at. Samimiyet aslolandir. Her şeyi mubah yapabilme yetkisi vardır. Ondan, selpak satan cocuk her turlu ezadan muaftir. Sevilir.

Diğer turlu yesilcama bile hungurdeyebilen bir insan olarak, utanmadan çekinmeden duygusalim.

0|1
    0|0
  • beraber olduğum kişi beni şanslı hissettiriyorsa diğer adamlar cinsiyetini kaybediyor gözümde.yetiniyorum ve sonra o gidince müthiş bir boşluk bende kalıyor.

1|1
    0|0
  • ben bu carkın kişiliğini öne surenlerdenım.

ve sanırım yalnızım.

çunku erkeklerın ıstedıklerını vermeyınce degersız oluyorsun.

erkekler ıcınde kısılıkten once kadının farklı ozellıklerı dıkkatını cekıyor.

buda dogru degıl.

insanlara farklı yonlerden bakmak lazım.

0|1
    0|0
  • Sevmek daha güzel.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Josef K, sanata düşman bir sitenin sanat sever üyesiydi... Bohemya'nın Çek başkentinde yaşamadığı için Almanca da yazmıyordu haliyle ama... Sanalistan'ın Türkiye başkentindeki kısır ve yerel çekişmelere inat, geniş/evrensel bir pencereden bakıyordu...

Kafka eserlerindeki o yarım kalmışlık, o bitmemişlik hissiyatı... Öyle bir gidiş olmuş. Keşke tercihini, hesabını dondurmaktan yana kullansaydın. Orson Welles'in o pek güzel adaptasyonunda, Josef'i canlandıran Anthony Perkins'i uzun plan ve geniş kadrajlarda görüyorduk. (bkz. mahkeme sahnesi.) Kararını vermeden önce, geniş kadraja girmen ve oradaki "uzun yürüyüşlerden" birine çıkman gerekiyordu bence. Dedim ya, bence.

Hem burada "Dava"yı tamamlayacak bir Max Brod da olmayacak :)

Seninle soruların altında ve özelden 41 pare muhabbetlerimiz olmuştu vaktiyle. Tarihe, siyasaya, sanata dair... Bir şeyler anlattın bize.

Neyse. Dramatize etmeye gerek yok. Sadece bir üst paragrafa istinaden bir şeyler yazmak zorunluluğu düçar oldu. İşbu yazının, "gün silindi penceremizden" moduna girmeden sonlandırılması icap etmekte. Bunun bir adım daha ötesi; Alemdar Mustafa Paşa'nın ölümü ve cesedine reva görülenler olacaktır :)

--- ---

Hoşça kal kardeşim Deniz...

1|1
    0|0
  • bilemedim bana aykırı kimseyle oyun oynayıp rencide etmek istemiyorum üzülürüm sonra ben kimseyi üzmek istemiyorum gerçi

0|1
    0|0
  • Biz aşkı aşk olduğu için seviyoruz bir kıza aşık olursam kalpten severim öyledir ki cinsellik anlamında aklıma hiçbir şey gelmez bunun sebebi kişiliktir cinselliği sevgiden önde tutanlar var hatta sevdiğin kız bile böyle olabilir ve sen kahrolursun

0|1
    0|0
  • Devir, yontma taş devri, nasıl duygusal olalım

0|1
    0|0
  • siz bu carkın neresindesiniz derken baya bir cark degiştirmişsin sen

1|1
    0|1
    • Gizliden lafını sokup tatmin olduysan iyi... İlginç bir mutluluk yöntemi

• soru bir saldırıysa cevapta hep bir saldırıdır haklısın

• benim hic olmadi kiz arkadas

0|1