Buzluktaki donmuş tavuk butla nasıl yemek yapabilirim?

O butları nasıl çözerim yarın ve nasıl pişirmeliyim, bilgisi olan var mı? Değerlendireyim boşa gitmesin.

Şimdiden dışarı çıkarmalımıyım donmuş butları yarına kadar çözülsün diye? Sonra neyde ve neyle pişirmeliyim? Aynısını kıyma için de soruyorum

Güncellemeler:
Ne ile ve nasıl pişirmeliyim*

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• patates var mı ? bak sana süper tarifler vercem

0|1
    2|3
    • var ama patates şart mı

• tavuğu normal tencerede haşlasam nasıl olur? tavuğun pişme süresi 1 saat filan sürermiş, doğru mu

• 1 saat belki olur haşla seversen öyle yap

Kızlar Ne Diyor 5

• Buzluktan cikarip bir kaba koyun onlari,yarina kadar cözülürler

patates ve sogan ile birlikte firina atabilirsiniz.

0|4
    1|2
  • Çok şey yapabilirsin.Nette güzel tarifler var :).

0|0
    0|0
  • Şimdi çıkarıp buzdolabına koy. Yarın da patatesı soy doğra, soğan doğra büyük büyük, biber domates ekle.Sevdiğin baharatlardan koy biraz biraz.Sonra bir kasenin içine bir kaşık salça ve üzerine su ekleyip karıştır salçalı suyu üzerine dök ama az sulu olmasın çeker o pişerken.At fırına üzeri kızarıncaya kadar kalsın.Arada bir kere çıkarıp karıştır.

0|0
    1|0
  • tavuğu çıkar ama buzdolabına koy bozulmasın yarın ister haşlama isterde fırında tavuk yap butla ne kadar olursa artık . kıymayıda musakka yapablirsin

0|1
    2|3
    • tavuk bonfile de varmış, yarına kadar buzlukta değil de altta mı bekleteyim

• evet altta beklet patatesli fırında tavuk yapabilirsin haşlama yap ama uğraşmak ıstemıyorsan

• Cözüldükten sonra fırında tavuk yapabilirsin.

patates biber domates salcalı su ve baharatlar ekleyerek daha lezettli hale getirebikirsin.

0|1
    2|0

Erkekler Ne Diyor 5

• şimdi onları dışarı çıkar çözünsün gerçi buzdolabının altında dursa daha iyi ama saat 4 oldu anca çözünür.

onlar çözündüğü kadar suya koy kaynat.suyunu da dökme

soğan doğra kavur varsa biraz biber koy sonra salça ilave et ve tavuk suyundan koy biraz salça topak topak olmayacak gibi karıştır.

pişmeye yakın baharat koy(karabiber,pulbiber,tuz)

sonra patates doğra elma dilim ister butları ve patatesleri bir kapta sosla karıştır ya da ister onları fırın tepsisine dizdikten sonra fırına süre 250 derecede 30-40 dak hazır olur

ekstradan kalan tavuk suyunu kullanarak pilav yaparsan çok da süper bir öğün olur

afiyer olsun

0|0
    2|0
  • bir tencerenin içine tuzlu su yap 20 dk çözülür ondan sonra kuşbaşı şeklinde doğrayıp domates biber sote yapabilirsin

0|1
    2|0
  • Fırın poşeti al bir de mangal harcı, at torbanın içine pişir fırında 30 dk mis.

0|0
    1|0
  • yapılırmı bu ya gece gece canımı çektirdin :)

0|0
    1|0
  • soru hakkım olmadığı için bir danışmak isterim...şimdi ben bir kızla konuşuyorum...biz konuştuğumuzda mutlaka illa bir kavga çıkıyor...ben konuşkanım ama bazende benim kelimelerim yetmiyor ki..yine o hiç konuşmuyor..sohbet esnasında konuşacak birşey bulamıyoruz kavgayı o başlatıyor..bir azarlamalar sonra ben laf bulamıyınca cahil cahil konuşmaya başlıyorum sinir oluyorum kendime bir de aklıma şu geliyor lan kız bizi cahil mi belliyor cahilce mi konuşuyorum diye düşünmeye başlıyorum..sonra aradan bir iki gün geçiyor bu sefer o özlüyor arıyor..ya bu beni gerçekten sevipte mi özlüyor yoksa canı sıkılıyorda can sıkıntısına mı konuşuyor..cahilce laflarım olmasına rağmen bu beni nasıl arıyor hala...

0|0
    0|0
Yükleniyor...