Bunların hepsi kader mi yoksa olması gereken şeyler midir?

beyler bayanlar karşımıza çıkan kişiler, onlarla yaşadıklarımız ya da yaşayacaklarımız ... bütün bunların hepsi birer tesadüf olup şans eseri mi gerçekleşiyor yoksa '' kader bütün bunların hepsi, demek olması gerekiyor benim hiç bir şey yapmama gerek yok'' diyerek köşeye çekilip çaba harcamıyor musunuz? Ya da kendi kaderinizi kendiniz mi tesadüfler doğrultusunda yakalayıp onu şekillendirmeye çalıştığınızı düşünüyorsunuz.

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Hepsi kader ve hepsini kendin belirliyor sun hepsini kendin yasiyorsun en basit örneği aklının nefesinin ve iradenin olması ...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Şans bence.

1|0
    0|0
  • Şans diye birşey olmadığı için yaşadığımız ve yaşayacağımız herşey kaderimiz.Seçimlerimiz kaderimizi değiştirecekmiş gibi görünüyor olsada ezelden hangi seçimleri yapacağımız bilindiği için ona göre yazılı bir kaderimiz var.Biz sadece yapmamız gerekenleri yapıp yaşıyoruz onları o kadar :)

0|0
    0|0
    • o zaman hiç düşünmemize bile gerek kalmadan birşeyleri yapmaya uğraşmadan, çabalamadan (ot gibi misal ) yaşamalıyız senin düşüncenle anladığım kadarı :D

• Hayır malesef klasik şekilde yanlış anlamışsın :) Sen ne kadar tepinirsen de tepin sonuç olarak ezelden bilinen kaderini yine kendi seçimlerin ile yaşayacaksın diyorum ben.Kimse kaderini senin için yazmadı.Zaten yapacaklarını bildiği için olayları ona göre düzenledi...

• ama o kaderimizi de biz değiştiriyoruz sadece olacaklar çerçevesinde önümüze açılan kapıları değerlendiriyoruz ki bu değerlendirme bazında biz şekillendirip istediğim yere yönelebiliyoruz

• Kader tabi ki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kader insanların çabasına bağlıdır.( İsra suresi) Her karşına çıkana evet dersen buna kader denmez.

0|0
    0|0
Yükleniyor...