Evleneceğiniz kişi çocuk istemese ne yapardınız ?

3 senedir birlikte olduğum insan ile evlenmeyi düşünüyorduk ama evlilik hazırlıklarına yakın zamanda çocuk istemiyor olması beni kahretti ve ayrıldık nasıl bir insan çocukları sevmez ki :(( ayrıca ailedeki herkes ne zaman evleneceksin sorusu sorması da can sıkıcı doğru insanı bulmak çok allah bütün evlenmeyi düşünen kişilere mutlu olacağı kişileri çıkarsın :(

Güncellemeler:
hemen çocuk olsun demedim o çocuk olmasını hiç istemiyorum demişti ömür boyu yani :(
ben ayrılmadım çocuk istiyorsan hiç evlenmeyelim diyen de kendi

0|0
17|1

En İyi Kız Görüşü

• saçmalık,evlilik düşünen ve ömür boyu çocuk yapmak istemeyen kadından uzak dur,onun niyeti baştan kötü,ayrılmanız senin için çok hayırlı olmuş

0|1
    0|0
    • ailem ve dostlarımda aynı sizin dediklerinizi dedi efendim

Kızlar Ne Diyor 16

• ya ilk seneler cocuk istemez anlarım bende ilk seneler cocuk isteme.. ama hiç cocuk yapmamak da olmaz zaten aile kurmanın amacıda budur cocul cocuga karısıp mutlu olmak aileler dondurma gibidir ne kadar büyük o kadar güzel.. boşver kendi kaybeder...

0|1
    0|0
    • zaten ben ilk 3 4 sene biraz birikim yapalım ondan sonra düşünelim dedin ama o hiç istemiyordu uğraşamam çocuklar ile demesi yeterli oldu zaten dediğin gibi boşverdim zaten 1 sene geçti üstünden ama genede aklım almıyor çocuk sevilmez mi ya :( ne zaman doğru insan karşıma çıkacak ben mutlu mesut bir yuva kurmak istiyorum :(

• çocuğu olmuyorsa ayrı bunun için ayrılmam ama herhangi bir sağlık sorunu olmadığı halde çocuk istemiyorsa ayrılırdım . hayata bir kere geldim annelik duygusunu yaşamam lazım.

1|1
    0|0
    • seninle aynı düşüncedeyim bende o babalık duygusunu yaşamam lazım

• Hayatımda en çok istediğim şeydir anne olmak...

Bu duyguyu yaşamama engel oluyorsa onun gözünde yeteri kadar değeri olmadığımı düşünürüm. Ki zaten ondan onun istemeyeceği bir çocuk asla doğurmam. Ayrılık en iyisi...

0|1
    0|0
  • rabbımın verdiği nımet alır başıma koyarım...sankı cok hakedıyoruz da ıstemıyoruz

0|1
    0|0
    • aynen millet çocuk olması için ne mücadeleler veriyor :(

• rabbı bu zaman da hala verıyor ya onimetı hala şaşırıyorum bız hak etmıyoruz kardeşım

sankı rabbimize ne yaptıkta o güzel nımetı bize vadediyorrr

• bunun için mi kızdan ayrıldın şimdi...

çocuk yapmasın şahsen çocuk yapma kararı kolay verilmiyor,ben geçen sene düşünüyordum bu sene düşünmüyorum çocuk..diyeceğim kişilerin fikirleri değişebilir ama sevgi değişmemeliydi...

0|0
    0|0
    • 3 sene boyunca hiç mi konuşmadınız çocuk mevzusunu...farklı bir ilişki anlayışınız var saygı duydum...

• 3 sene boyunca çok konuştuk ama çocuk konusu hiç açılmadı arada bir çocuk mevzusu geçiyordu ama öyle geçiştiriyordu bende fazla üstelemiyordum ne zaman ki aileler tanıştı işler ciddiye bindi sonra çocuk mevzusunu direk söyleyince bana dünyam başıma yıkıldı 1 sene oldu ayrılalı

• Yapcak olan benim istiyorsam da yaparim sevgilim ya da kocam karışamaz

0|0
    0|0
  • sen ne diyorsun ben 4 erkek 1 kız çocuk istiyorum o derece aşmışım sdkgıfshcs:P

0|0
    0|0
  • Benim için fark etmez, ben de istemiyorum çünkü.

0|0
    0|0
  • Bende istemiyorum. Belki sonradan isteyebilirim

0|0
    0|0
  • Amin . Neden istemediğini merak ettim doğrusu .

0|0
    0|0
    • çocuğa bakmak ile uğraşamam diyordu :(

• Cok üzücü bir durum ama belki zamanla fikri degisirdi hemen kestirip atmasaydin olmazmiydi ?

0|0
    0|0
    • ben ayrılmadım çocuk istiyorsan hiç evlenmeyelim diyen de kendiydi

• Bundda ne var ki bende istemezdim öyle hemen evleenince çocukmu yapılır biraz daha ilerde olabilir

0|0
    0|0
  • Ben de istemiyorum.

0|0
    0|0
  • İkna etmeye çalışırım neden istemediğini sorarım olumlu yönlerini gösteririm

0|0
    0|0
  • 2-3 sene snra kesnlikle isterdi. ama sen aşık olmadgn için terketme yoluna gttin nasl bir insansn sen ya.velet doğursun diemi evlencektn

0|0
    0|0
    • zaten istiyorsan hiç evlenmeyelim diyen de kendi

• mantık evliliğmi yapcktnz siz bu ne ya

• katılıyorum biraz mantık evliliğine kaçmışş sizinkii

• evlilik denilince insanın aklına hep çocuk gelir. O insanın istememesi de değişik

0|1
    0|0
    • aynen çocuk evin neşesidir mutluluğudur ama herkesin fikrine saygı duyuyorum

• allah hepimizi karşısına mutlu olabileceğim insanlar çıkarır inşallah

• Amin insAllah

Erkekler Ne Diyor 1

• kardesim niye evlenmedin , ilerde isterdi oda merak etme

0|0
    0|0
    • isterdi kardesım emın ol

• ömür boyu çocuk istemiyorum uğraşamam çocuklarla demesi yetti zaten zaten istiyorsan hiç evlenmeyelim diyen de kendi

• sana tutumları nasıldı ki bu çocuk konusu böyle sınırlendırmıs onu , nasıl bir çifttiniz seviyormuydunuz gerçekten birbirinizi koskoca 3 sene bide evlenmeyi düşünmüşsünüz , bir çocuk konusu ayrılmaya sebeb olamaz . ilerde isteyecek çünkü çevresinde görecek çocuk sahibi yaşıtlarını o duyguları oda yaşamak isteyecek . benim önerim barışın devam edin hayatınıza

Yükleniyor...