PARTİLERDEKİ KADIN ADAY ORANI SİZİN OYUNUZU NE KADAR ETKİLER

Bu gün 8 Mart emekçi kadınlar günü öncelikle bütün kadınlarımızın günü kutlu olsun benim merak ettiğim bu kadar yakınıp dururken partilerin kadın adaylarını destekliyor musunuz ya da başka şekilde soracak olursam oy kullanmada sizde ne kadar etki yapıyor kadın adaylar

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• bu sorunu aşmış bir parti var zaten, eş başkanlık sistemiyle erkek sayısı kadar kadın yönetici sayısını yakaladılar. elbetteki her alanda olduğu gibi siyasettede kadınlarla erkekler eşit olmalı. lafta değil ama sayıya bakmak gerekir.

0|1
    0|0
    • bende bu yüzden sordum kadınlar ne kadar biliyor veya oylarını ne kadar etkiliyor diye

• valla kardeş memleketimizde güzel bir şey yapanı sistem linç ve karalama politikasıyla arkasına medyayıda alarak halkın gözünde düşürmek için elinden geleni yapıyor. bu yüzden biraz umutsuzum bu konuda yani.

• HDP VAR UMUT VAR :) ama tabi halkın doğruları görmemesi için yapılan provokasyonlar ve manipülasyonlar daha fazla mücadele etmemiz gerektiğini gösteriyor

Kızlar Ne Diyor 2

• aynı

0|0
    0|0
    • o zaman kadınları siyasette daha aktif doğru temsiliyetini nasıl sağlayabilirz

• bak dostum, kadınlar neden böyle işlerde daha az yer alıyor sana söyliyim.kadınlar çevresindeki şeylerden erkeklere nazaran daha fazla etkilenir.birisi ona şöyle böyle, aslı şöyledir böyledir der hemen etkilenir.ama olurda kadın bu özelliğini iyiye kullanır, araştırarak kendi fikirleriyle yalnız yürümeyi başarırsa işte o zaman onun yolu her daim açıktır.hiç bir erkek onu gölgeleyemez.

• Parti adı vermem burada dogru olmaz fakat es baskanlık sistemi uygulayan sol bir parti mevcut. Keske aynı sistemi Chp- İsci Partisi gibi solcu oldugunu söyleyen diğer partilerde yapsaydı güzel olurdu.

0|0
    0|0
    • neden diğer partilerin ismini veriyorsun da onun ismini vermiyorsun anlamadım ama :) ben söylemiş olayım HDP birde ben işçi partisi ve chp yi sol sayamam kişisel görüşüm tabi :)

• Cevabımda tartısma cıksın istemedim ve digerlerininde solcu oldugunu iddia etmedim, ''solcu oldugunu söyleyen partiler'' dedim.

Erkekler Ne Diyor 3

• seçimlerde oy vereceğim muhtar adayı bayan

0|0
    0|0
  • bdp hdp bu konuda öncü .

0|1
    0|0
    • keşke diğer partiler biraz örnek alabilse

• akp ve mhp için imkansız gibi belki chp artırabilir ama ondan da pek umutlu değilim .

diğer partiler kadın politikacı sayısını artırsalar bile bunu bahsettiğimiz bilinçle yapacaklarını sanmıyorum seçmen kitlesini genişletmek ve oy kaygısından dolayı yapacaklardır diye düşünüyorum .

bu sayıyı artırsalar bile bdp de olduğu gibi kadınların iradesinin bir önemi olmayacaktır orada koltuk dolsun seçmen oy artsın diye yaparlar . parti içinde kendi kararlarını kullanırlar kadınların söz hakkı olmaz.

• en azından ben böyle düşünüyorum .

• hiç etkilemez. hatta bana göre bir kadın hersey olabilir ama yönetici olamaz.fıtratına aykırı.

0|0
    0|1
Yükleniyor...