8 Martta bunları yapmak iyi olmaz mıydı sizce ?

8 Mart bugün ama yarın 9 Mart ve dünün hiç bir önemi kalmıyor. Ve şiddet yine devam ediyor. Bunun yerine bugünlüğüne kadın haklarıyla ilgili çeşitli yazılar yazılıp pano ya da pankart halinde ya da reklam tabelaların da asılsa güzel olmaz mıydı ? Örneğin şu bir kaç söz milletimizi fazlasıyla bilinçlendirirdi bile. Buradaki sözlerden ya da Atatürk'ünde kadın hakları ile sözleri vardır. link Bu sözleri dediğim şekilde yayımlansa en azından dün hemen unutulmazdı. Aynı şey kütüphane haftası içinde geçerli. Ve anneler ve babalar günü içinde. En azından daha bir anlamlı olmaz mıydı ?

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• yani tamam haklisin ama bence bu insanin kendisine bagli bazilari ne bileyim cahil demiyelim de cünkü üniversite yi okuyp ondan sonra yine kadinlara siddet uygulayan var bence bu kisinin kendisiyle alakali bisey ve biraz da ailesine de bakiyor babasi kadinlari hep düsük gördüyse kendi annesi babasindan eziliyorsa ve bu erkek bunu böyle kabullenmisse ilerde kendisi de aynisi yapicaktir büyük olasilikla o yüzden genelde bunlari yapan kendisinde ve ailesinde sorunlar oldugu icin baska görmedigi ve bilmedigi icin alismis oldugu icin yani kafalarina yerlesmis kadinlar böyle diye ve daha fazlasi olamaz diye o yüzden böyle kafalari da degistirmek bence biraz zor.

0|1
    0|0
    • Katılıyorum.

• yani bazen artik türk haberleri bile izlemek istmiyorum cünkü her gün hep kadin cinayeti filan gibi olaylar oluyor ve ben aslinda kadin haklari icin avukatlik okumak istiyordum ama sonra vazgectim cünkü türkiye de düsünmüyorum basarili olucagimi

Kızlar Ne Diyor 2

• zaten kadınlar gününüz kutlu olsun deyip geçmek yerne, kadın hakları şiddet taciz ve tecavüzleri durdurma adına daha bilinçli adımlar atılsa ilerki yıllarda bu yaşanılanlar kara leke gbi karşımıza çıkmayacak dye dşnyorum

0|1
    0|0
  • Erkek arkadaşcıklarına sordun sanırım, iyi etmişsin okuyup ibret alsınlar ;)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Kadınlar ile erkekler her daim eşittir. Ve bunun aksine kimse iddia edemez. Ve hiç kimse her hangi bir sebeple kadına şiddet uygulayamaz bunu kabul ederim. Ancak bizim ülkemizde bazı kadınlar o kadar sığ düşünceli ki. Yaşadığım bir diyalog.

-Dünya kadınlar günün kutlu olsun :)

+Ne ima etmeye çalıştın?

Söylenecek söz bırakmıyor bazı kadınlarımız..

0|1
    0|0
  • Kadınlara kalkannnnn ellleeerrr kırılllsınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn.

0|1
    0|0
  • bir seyin b.ku cıkmasa o gunun anlam ve önemi olmuyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...